0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Ekstrakt Balsamowca Mukul (2,5% Guggulsteronów) - ekstrakt z żywicy pozyskiwanej z drzewa Commiphora mukul (zawierający 2,5% gugulsteronów) używanej od starożytności w medycynie Dalekiego Wschodu. Stanowi podstawę diety odchudzającej dla osób z nadwagą i otyłością dzięki wysokiemu tempu procesów przemian matabolicznych (chociaż te właściwości są nie do końca potwierdzone badaniami naukowymi). Zaleca się szczególną ostrożność gdyż przedawkowanie może powodować zaburzenia funkcjonowania przewodu pokarmowego, alergię i bóle głowy. W suplementacji sportowej stosuje się ekstrakt balsamowca w okresie redukcji tkanki tłuszczowej i poprawie estetyki i składu ciała, jako składnik termogeników zawierających m.in. kofeinę, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, piperyny itp.).

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Cholesterol Support Chwilowo brak
Now Foods
85,00 zł

Suplement wspierający metabolizm cholesterolu. Pomaga uregulować profil lipidowy i poziom homocysteiny.

Powiadomienie

Ekstrakt Balsamowca Mukul (2,5% Guggulsteronów) to jedyna w swoim rodzaju substancja o bardzo szerokim spektrum aktywności biologicznej. Jest doskonale znana w krajach azjatyckich, gdzie stanowi podstawę tradycyjnej medycyny ludowej. Pozyskuje się ją z drzewa zwanego balsamowcem indyjskim (Commiphora mukul). To niepozorne drzewko, a w zasadzie krzewinka, wydziela wonną, gumowatą żywicę zwaną guggul. Zawiera ona wiele różnorodnych substancji chemicznych, z których najważniejsze są nazywane guggulsteronami. Preparaty na bazie żywicy guggul kompleksowo oddziałują na organizm i mogą być pomocne przy wielu problemach zdrowotnych. 

   Ekstrakt Balsamowca Mukul – skład chemiczny 

Ekstrakt Balsamowca Mukul zawiera mieszaninę rozmaitych fitoskładników, takich jak monoterpenoidy, seskwiterpenoidy, diterpenoidy, triterpenoidy, steroidy, flawonoidy, lignany, polisacharydy i aminokwasy. Za kluczowe i najbardziej aktywne związki są uznawane guggulsterony.

   Ekstrakt Balsamowca Mukul – właściwości

Guggul ma długą historię stosowania w medycynie ajurwedyjskiej. Wspomaga czynności tarczycy, sprzyja utrzymaniu w dobrej kondycji kości i stawów, korzystnie wpływa na stan skóry. Ponadto wspiera metabolizm glukozy oraz tłuszczy i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu. Może też ułatwić kontrolę masy ciała. Guggul wykazuje właściwości antyoksydacyjne i wspomaga odporność. Jest często polecany kobietom miesiączkującym – łagodzi dolegliwości związane z menstruacją i wspiera rozrodczość. Oprócz tego pozytywnie oddziałuje na centralny system nerwowy. 

   Guggul – preparaty 

W sklepach zielarskich można kupić guggul w różnej postaci – w formie kryształków żywicy do sporządzenia wywaru, w postaci nalewki albo w postaci ekstraktu standaryzowanego na zawartość guggulsteronów. Ten ostatni najczęściej zamknięty jest w wygodnych do stosowania kapsułkach. 

    Ekstrakt Balsamowca Mukul – środki ostrożności  

Żywica guggul wchodzi w interakcję z wieloma lekami (w tym z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi), dlatego osoby, które zażywają jakiekolwiek medykamenty powinny poradzić się lekarza zanim sięgną po ekstrakt Balsamowca Mukul. Preparaty zawierające guggul nie są odpowiednie dla kobiet w ciąży ani matek karmiących piersią. 

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje