0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Ginkgo biloba (Miłorząb dwuklapowy) – jedyne na świecie drzewo liściaste nagozalążkowe rosnące w Azji. Bogate źródło składników aktywnych (flawonoidów, proantycyjanidyn i terpenów).Działa na układ krwionośny rozszerzając naczynia przy jednoczesnym ograniczeniu przepustowości przez błony komórkowe, chroni czerwone ciałka krwi (erytrocyty) przed hemolizą, powoduje dotlenienie  mózgu, w postaci bilobalidu chroni osłonki mielinowe, powoduje zwiększenie zdolności koncentracji i zapamiętywania. W suplementacji sportowej stosowany jako składnik (w postaci wyciągów) preparatów odżywczych, poprawiających krążenie i procesy odnowy biologicznej oraz kondycję układu  nerwowego. Dostępny w postaci monopreparatu i jako składnik w suplementach złożonych.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Apollo's Hegemony
89,00 zł
(10)

Unikalny kompleks standaryzowanych ekstraktów z surowców adaptogennych.

Kupuję
Biotech Usa
49,00 zł

Suplement z argininą dla mężczyzn. Wspomaga aktywność seksualną i witalność.

Kupuję
Apollo's Hegemony
119,00 zł

Kompleksowy suplement diety dla graczy i osób aktywnych intelektualnie. Zawiera Dynamine™ i 7 innych składników.

Kupuję
Now Foods
55,00 zł

Suplement z ekstraktem miłorzębu japońskiego. Wspomaga pamięć, koncentrację oraz układ krążenia.

Powiadomienie
Testrol Gold ES Chwilowo brak
Gat
149,00 zł

Skuteczny booster testosteronu. Wspiera produkcję testosteronu, podnosi libido oraz nasila spermatogenezę.

Powiadomienie
Wianabol Długotrwale niedostępny
Biotech Usa
72,00 zł

Kompozycja silnych, anabolicznych składników naturalnych, wywołuje gwałtowny wzrost poziomu testosteronu.

Powiadomienie
True Focus
True Focus Wycofany
Now Foods

True Focus to suplement diety zawierający prekursory neuroprzekaźników – noradrenaliny i dopaminy

Dowiedz się więcej
Ginkgo Biloba Double Strength 120mg
Ginkgo Biloba Double Strength 120mg Wycofany
Now Foods

Suplement z ekstraktem miłorzębu japońskiego. Wspomaga pamięć, koncentrację oraz układ krążenia.

Dowiedz się więcej

Ginkgo biloba, czyli miłorząb dwuklapowy, to drzewo, które naturalnie występuje w Chinach. Do Europy roślina ta przywędrowała z Japonii, dlatego czasem bywa błędnie nazywana miłorzębem japońskim. Pod wieloma względami jest to drzewo niezwykłe. Uchodzi za magiczne – w Chinach wierzy się, że zwiększa płodność i zapewnia urodzaj, a nawet chroni przed pożarami. Oprócz tego przypisuje się mu liczne właściwości lecznicze. Surowcem zielarskim są liście. Naukowo udowodniono, że ekstrakty z liści miłorzębu dwuklapowego korzystnie wpływają na funkcje poznawcze i układ krążenia. 

   Składniki aktywne liści miłorzębu dwuklapowego

W liściach Ginkgo biloba naukowcy zidentyfikowali ponad 60 różnych substancji aktywnych biologicznie. Choć praktycznie wszystkie wykazują aktywność farmakologiczną, to jednak kluczową rolę odgrywają dwie grupy – flawonoidy (zwłaszcza kwercetyna, izoramnetyna, kemferol, biflawony i OPC) praz terpenoidy (ginkolidy A, B, C, J, M i bilobalid). 

   Działanie miłorzębu dwuklapowego

Główny mechanizm działania ekstraktów z Ginkgo biloba jest związany z antyoksydacyjnymi właściwościami substancji aktywnych występujących w liściach rośliny. Działają one ochronnie względem DNA, białek oraz lipidów i zapobiegają uszkodzeniom oksydacyjnym. Odnotowano również, że związki te korzystnie wpływają na układ krwionośny i krążenie krwi, również w mózgu. Korzystnie wpływa to na pamięć i procesy poznawcze. Wiele badań nad działaniem miłorzębu dwuklapowego prowadzono z udziałem osób starszych, zmagających się z łagodnymi formami demencji. 

    Jak dawkować Ginkgo biloba?

Brak oficjalnych wytycznych związanych z dawkowaniem ekstraktów z miłorzębu dwuklapowego. Przeważnie stosuje się dawki rzędu 120-240 mg w dwóch lub trzech dawkach podzielonych. Ekstrakt powinien być standaryzowany i zawierać określoną ilość substancji aktywnych (glikozydów flawonowych, laktonów). 

    Środki ostrożności

Ekstrakty z miłorzębu dwuklapowego są przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych. Działania niepożądane pojawiają się rzadko i przeważnie dotyczą układu pokarmowego (wymioty, biegunka, nudności) albo nerwowego (bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie). W piśmiennictwie można spotkać się z informacją, jakoby ekstrakt z Ginkgo biloba zwiększał ryzyko krwawień  albo wydłużał czas krwawienia, jednak opisywane przypadki są rzadkie. 

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje