Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
ZMA ZMA 180 kaps.
Primaforce
95,00 zł
Magazyn: eu

ZMA 180 kaps.

Waga wysyłki: 300g
95,00 złz VAT
1,58 zł / porcja
Opis produktu
  • Wysoce przyswajalne formy cynku, magnezu oraz witaminy B6
  • Sprzyja produkcji testosteronu oraz hormonu wzrostu
  • Zapewnia sprawną produkcję neuroprzekaźników
  • Optymalizuje gospodarkę hormonalną mężczyzn
  • Ułatwia zasypianie i zapadanie w głęboki sen
  • Poprawia nocną regenerację organizmu
  • Synergistyczne działanie składników
  • Sprzyja rozwojowi muskulatury
  • Tonizuje układ nerwowy

Primaforce ZMA to połączenie łatwo przyswajalnych form cynku, magnezu oraz witaminy B6, które wspomagają gospodarkę hormonalną organizmu. Przyjmowanie minerałów zawartych w suplemencie sprzyja naturalnej produkcji testosteronu oraz hormonu wzrostu, co korzystnie wpływa na nocną regenerację organizmu. Zawarta w preparacie witamina B6 uczestniczy w produkcji hormonów płciowych oraz neurotransmiterów, warunkując prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

W skład produktu wchodzi:
Cynk – badania wykazują, że niewystarczający poziom tego pierwiastku przyczynia się do obniżenia poziomu testosteronu. Cynk uczestniczy w ponad 300 reakcjach biochemicznych, a jedną z nich jest przemiana cholesterolu w testosteron. Niski poziom cynku zmniejsza także ilość receptorów androgenowych, z którym łączy się testosteron. Oznacza to, że mimo odpowiedniego poziomu testosteronu nie może on spełniać swojej biologicznej aktywności. Odpowiednia ilość tego pierwiastka umożliwia produkcję hormonu wzrostu, który sprzyja regeneracji tkanek i utrzymywaniu odtłuszczonej sylwetki. Cynk obniża także poziom globuliny wiążącej hormony płciowe (SHBG), która również ogranicza aktywność hormonów płciowych. Ponadto pierwiastek ten wspomaga spermatogenezę i jest niezwykle istotny w utrzymaniu męskich funkcji reprodukcyjnych. W kontekście powysiłkowej regeneracji udowodniono, że może on przyśpieszać resyntezę glikogenu mięśniowego.

Magnez - równie istotny pierwiastek, co cynk, także uczestniczący w ponad 300 reakcjach biochemicznych. Jego przyjmowanie korzystnie wpływa na ilość całkowitego oraz wolnego testosteronu, co sprzyja procesom anabolicznym i regeneracyjnym. Podaż tego pierwiastka jest kluczowa dla utrzymania sprawności układu nerwowego, ponieważ hamuje nadmierne przesyłanie impulsów, co pozwala na wyciszenie organizmu przed nocnym odpoczynkiem. Jest to istotne, gdyż produkcja testosteronu odbywa się właśnie podczas głębokiego snu. Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do produkcji energii, bowiem bez jego udziału nie byłoby możliwe wykorzystywanie wysokoenergetycznych związków, takich jak ATP. Ponadto korzystnie wpływa na funkcjonowanie mięśni i układu krążeniowego oraz reguluje gospodarkę glukozową organizmu.

Witamina B6 – uczestniczy w przemianach cynku oraz poprawia przyswajalność magnezu, co zwiększa skuteczność działania tych pierwiastków. Uczestnicząc w syntezie hormonów płciowych oraz ważnych neuroprzekaźników, przyczynia się do utrzymania sprawności układu nerwowego. Zaleca się suplementację witaminy B6 u osób, które mają problemy ze snem, bowiem uczestniczy w przemianach tryptofanu w serotoninę. Wysoka podaż witaminy B6 może także obniżać poziom prolaktyny – hormonu, który w większych ilościach występuje u kobiet, a jego wysoki poziom u mężczyzn negatywnie wpływa na produkcję androgenów.

Podsumowując, PrimaForce ZMA to suplement diety sprzyjający optymalizacji gospodarki hormonalnej, ukierunkowany na wsparcie naturalnej produkcji testosteronu oraz hormonu wzrostu. Preparat korzystnie wpływa na jakość snu, co pozwala na naturalne wydzielanie wspomnianych hormonów i przyśpiesza procesy regeneracyjne organizmu. Uzupełnienie niedoborów pierwiastków zawartych w suplemencie może pozytywnie wpłynąć na stan muskulatury i wydolność treningową.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

SKŁADNIKI AKTYWNE ZMAPorcja jednorazowa 3 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu 60Opakowanie 180 kapsułek
zaw%DZ
Cynk(Monometionina Cynku, Asparaginian Cynku)30mg200%
Magnez(Asparaginian Magnezu)450mg113%
Witamina B610,5mg525%

Pozostałe składniki

Celuloza, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

ZMA

Informacja

ZMA – opatentowana formuła witaminowo-mineralna o wysokiej biodostępności – zawierająca asparaginian magnezu, asparaginian i monometioninian cynku oraz witaminę B­6. Cynk jest pierwiastkiem  śladowym wpływającym na właściwy przebieg syntezy testosteronu. Niedobór cynku w organizmie przy intensywnym treningu może hamować syntezę męskich hormonów płciowych. Magnez zapewnia prawidłową pracę enzymów, współuczestniczy w produkcji energii, usprawnia działanie serca i układu krążenia oraz działa uspokajająco na układ nerwowy. Właściciel patentu zapewnia, że przyjmowanie preparatów zawierających formułę powoduje wzrost poziomu testosteronu oraz innsulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-l). Odnotowuje się również poprawę jakości snu, a co za tym idzie poprawę formy psychofizycznej, już przy pierwszych dawkach ZMA.

ZMA jest dostępne w sprzedaży w postaci monopreparatu lub preparatów wieloskładnikowych jako czynnik podnoszący poziom męskiego hormonu płciowego testosteronu.

Cynk

Informacja

Cynk (pierwiastek chemiczny z grupy pobocznej cynkowców) zaliczany do pierwiastków śladowych, wpływa na utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu,  przemiany białkowe, energetyczne, lipidowe i węglowodanowe. Zapewnia metabolizm kości i transport tlenu. Chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Niezbędny do prawidłowego działania zmysłów smaku i zapachu. Pozytywnie wpływa na proces tworzenia insuliny w trzustce. Wspomaga adaptację wzroku w ciemności, wywierając istotny wpływ na czynności mózgu. Jest pomocny w leczeniu bezpłodności i chorób umysłowych.

Niedobór cynku prowadzi do zmniejszenia odporności na infekcje oraz zahamowaniu wzrostu. Niedobór cynku może występować w przypadku nadmiernego spożywania cukrów prostych. W przypadku nieregularnego miesiączkowania u kobiet leczenie hormonalne powinno wiązać się ze zwiększeniem spożycia cynku. W produktach spożywczych występuje w: fasoli, jajach, marchwi,  mięsie wołowym i wieprzowym, mleku, orzechach, owocach cytrusowych, owocach morza, ryżu, twarogu, sałacie .

Dawkowanie: Dzienne zapotrzebowanie cynku 12–15 mg . Przekroczenie dobowej dawki 20 mg powoduje objaw zatrucia w organizmie.

Monometionina cynku

Informacja

Monometionina cynku – cynk w innowacyjnej postaci chelatu aminokwasowego, będący połączeniem jonu cynku z cząsteczką metioniny. Suplementacja cynku w formie chelatu niesie ze sobą wiele korzyści, gdyż połączenie to jest stabilne i dobrze przyswajalne przez organizm. Niektóre dane wskazują na większą łatwość przenikania przez ściany jelita i lepsze wchłanianie cynku w postaci chelatowanej. Metionina jest najłatwiej absorbowanym przez organizm aminokwasem, co przyczynia się na dobrą biodostępność połączenia tego związku z cynkiem.

Monometionina cynku wchodzi w skład popularnego suplementu ZMA, który jest połączeniem cynku, magnezu i witaminy B6. Cynk w postaci chelatowanej może zaburzać przyswajanie antybiotyków z grupy tetracyklin oraz chinolonów (np. ciprofloksacyna). W tym przypadku należy przyjmować antybiotyk 2 godziny przed lub po przyjęciu monometioniny cynku.

Magnez

Informacja

Magnez  (pierwiastek z grupy berylowców, la 12, symbol chem. Mg), jeden z najważniejszych dla zdrowia mikroelementów, bierze udział w procesie syntezy rozpadu związków wysokoenergetycznych oraz w procesach przemiany węglowodorów i tłuszczy. Wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia krwi, przeciwdziała nadkrzepliwości. Niedobory wpływają na zaburzenia rytmu serca, złośliwe kurcze mięśni, bezsenność i stany lękowe. Jest składnikiem wielu suplementów diety oraz występuje w produktach spożywczych, takich jak: chleb pełnoziarnisty, rośliny strączkowe, kasza gryczana, ryż, ryby, mięso, a także czekolada, kakao i orzechy.

Dawkowanie 100 – 500 mg/dzień

Witamina B6

Informacja

Witamina B6 (pirydoksyna, pirydoksal, pirydoksamina) jest rozpuszczalna w cieczach. Bierze udział w metabolizmie białek, tłuszczów i węglowodanów. Poprzez obniżenie poziomu tłuszczu we krwi nie pozwala na odkładanie się ich w organizmie. Jest pomocna przy wchłanianiu magnezu i witaminy B­12­ (kobalaminy). Działa przeciwskurczowo na mięśnie i przeciwzapalnie w bólach stawów. Działa przeciwmiażdżycowo. Zapewnia efektywną pracę mózgu. Zwiększa energię podnosząc wigor człowieka. Zapotrzebowanie na witaminę B­6­ zwiększa się w okresie ciąży i karmienia piersią niemowląt. W produktach naturalnych znajduje się: drożdżach, jajach, kiełkach pszenicy, mięsie (wątroba), otrębach pszennych, orzechach, orzeszkach arachidowych, soi. Istnieje hipoteza, że może być syntetyzowana przez bakterie jelitowe.

Niedobór witaminy B6 powoduje zaburzenia przemiany białek, spadek limfocytów we krwi , powoduje uczucie ospałości i potęguje zmęczenie.

Dawkowanie: 1,5–2,5 mg na dobę (zwiększone zapotrzebowanie podczas ciąży i laktacji).

Ostatnio na blogu

P5P – wysoce biodostępna witamina B6

P5P – wysoce biodostępna witamina B6

5-fosforan pirydoksalu jest aktywną formą witaminy B6, która napędza około 168 istotnych procesów enzymatycznych w naszym...

czytaj więcej

Podstawy treningu off-season

Podstawy treningu off-season

Jak trenować poza sezonem startowym? Pytanie te często dręczy osoby przyzwyczajone do pracy na wysokiej intensywności i notorycznie bijące rekordy. Część...

czytaj więcej

Kawa z grzybami leczniczymi – Mushroom Cofee

Kawa z grzybami leczniczymi – Mushroom Cofee

Jeśli należysz do grona osób, które uwielbiają aromat czarnego trunku o poranku, lub też doszukują się w nim wsparcia...

czytaj więcej

#21 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Zinc Bisglycinate

#21 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Zinc Bisglycinate

Cynk jest jednym z najważniejszych minerałów w naszej diecie. Nie ulega to żadnym wątpliwościom. Jego odpowiednia podaż w...

czytaj więcej

Dynamika a izometria

Dynamika a izometria

Trening izometryczny nie cieszy się zbytnią popularnością w Polsce, natomiast jest powszechnie znany i stosowany na zachodzie. Z tego też powodu...

czytaj więcej

Chaga – siła natury!

Chaga – siła natury!

Odporność jest naszą naturalną barierą przed infekcjami i drobnoustrojami. Za jedną z najsilniejszych substancji...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027