Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Omega-3 Pet Omega-3 Pet 237 ml
Nordic Naturals
109,00 zł
Magazyn: eu

Omega-3 Pet 237 ml

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 350g
Bez GMO
109,00 zł z VAT
2,27 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Wysokiej jakości źródło kwasów omega-3, pozyskanych wprost z ryb morskich
  • Wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego
  • Chroni przed chorobami układu krążenia
  • Wspiera zachowanie dobrego wzroku
  • Nie zmienia smaku karmy
  • Redukuje stany zapalne
  • Wolne od GMO

Nordic Naturals Omega-3 Pet to preparat stworzony z myślą o wsparciu zdrowotnym czworonożnych przyjaciół, który wspomaga funkcje układu nerwowego i krążenia, a także działa przeciwzapalnie. Przygotowane w formie płynnej składniki, pozyskane wprost z oleju z anchois i sardynek, pozwalają w wygodny sposób dostarczyć cenne składniki odżywcze wraz z podawanym pokarmem.

W skład suplementu wchodzą:
Kwas eikozapentaenowy (EPA) – należy do długołańcowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3. Wchodzi w skład fosfolipidów błon komórkowych, zapewniając m.in. stabilność struktur nerwowych. Wraz z DHA pełni rolę przeciwutleniacza, a także prekursora w biosyntezie związków przeciwzapalnych.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA)– drugi związek z grupy kwasów omega-3, którego szczególną cechą jest szerokie rozpowszechnienie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Dzięki temu może być używany do produkcji neuroprzekaźników, regulujących funkcje nerwowe.

Źródła NNKT w diecie
Podobnie do człowieka, również czworonożni przyjaciele nie zawsze dostarczają odpowiedniej ilości kwasów omega-3 wraz ze swoją dietą. Codzienne karmienie rybami morskimi, które są niewątpliwie najlepszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych jest nieekonomiczne, a także może okazać się szkodliwe. Z obserwacji wynika, iż ryby często żyją w wodach zanieczyszczonych metalami ciężkimi, które odkładają się w ich tkankach. Podając je zwierzęciu, istnieje ryzyko zatrucia.

Co prawda oleje roślinne mogłyby okazać się świetną alternatywą, jednak zawarty w nich prekursor kwasów EPA i DHA – kwas alfa-linolenowy (ALA), nie zawsze lub z niewielką wydajnością ulega przekształceniom w organizmach czworonogów. Najlepszym wyborem będzie więc zaopatrzenie się w wysokiej jakości suplement diety.

Prewencja stanów zapalnych
Proces zapalny jest nieswoistą odpowiedzią organizmu na kontakt z drobnoustrojem patogennym lub nadmierną aktywacją układu odpornościowego. Jego rozwój w czasie jest możliwy dzięki związkom o działaniu parahormonalnym. Jednymi z nich są prostaglandyny wytwarzane z kwasów tłuszczowych, znajdujących się w fosfolipidach błon komórkowych.

Chroniczne zapalenie doprowadza do dysfunkcji wielonarządowej. Optymalna podaż kwasów omega-3 zwiększa ich szansę wbudowania się w struktury błon komórkowych. W wyniku tego powstają mediatory, które hamują rozwój stanu zapalnego, tym samym zapobiegając wystąpieniu szkód. Zaobserwowano, iż suplementacja NNKT jest szczególnie korzystna wśród czworonogów cierpiących na przewlekłą chorobę stawów, gdyż zmniejsza miejscowy odczyn zapalny, doprowadzając do ustąpienia dolegliwości bólowych i zahamowania postępu choroby.

Prawidłowy rozwój układu nerwowego
Tkanka nerwowa w zdecydowanej większości zbudowana jest z pochodnych lipidowych – glikolipidów, lecytyny, kwasów omega-3. Największym ich skupiskiem jest mielina – otoczka, owijająca się wokół nerwów. Stanowi ona swoistego rodzaju izolację elektryczną, podobną do tych, które znajdują się na standardowym kablu – umożliwiając szybszy (skokowy) przesył impulsów elektrycznych.

Osłonka, podobnie do większości struktur układu nerwowego, wytwarzana jest w pierwszych miesiącach życia pupila. Również błony komórek nerwowych obfitują w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jak nietrudno się domyślić, podawanie kwasów omega-3 (szczególnie DHA) młodemu czworonogowi, jest niezbędne do zachowania jego prawidłowych funkcji nerwowych. Zapobiega to m.in. problemom z układem ruchu, a także jak pokazały badania, może mieć wpływ na niwelowanie agresywnego zachowania zwierząt.

Zdrowie układu krążenia
Podobnie do ludzi, również zwierzęta chorują na choroby układu krążenia, które mogą doprowadzić do skrócenia ich życia. Warto więc chociażby ze względów prewencyjnych, poszukiwać substancji mogących je przedłużyć.

Zauważono, iż regularna suplementacja NNKT pozwala znormalizować parametry lipidowe w zakresie cholesterolu. Związek ten jest najczęstszą przyczyną rozwijającej się miażdżycy naczyń tętniczych, a ta z kolei może prowadzić do wystąpienia zawału serca. Chcąc uchronić przed nim zwierzę, dobrym pomysłem może być włączenie kwasów omega-3 do jego diety.

Dobra kondycja wzroku
Trudno wyobrazić sobie życie z dysfunkcją narządu wzroku. Mimo że u zwierząt zmysł ten pełni nieco mniejszą rolę w poznawaniu otoczenia, jest on również bardzo ważny. Badania dostarczyły informacji o obecności wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych w obrębie siatkówki oka. Spożywanie kwasów omega-3 chroni komórki przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników, które powstają przy udziale padającego na nie światła. Dzięki temu zwierzę przez długie lata może zachować prawidłową ostrość wzroku.

Nordic Naturals Omega-3 Pet to wspaniała propozycja dla wszystkich posiadaczy czworonogów, szczególnie psów lub kotów, którzy pragną zadbać o zdrowie układu krążenia i nerwowego, a także chronić wzrok swoich pupili.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 237 mlPorcja jednorazowa: 1 łyżeczka (5 ml)Ilość porcji w opakowaniu: 48
w porcji (5 ml)zawartość%ZDS
Całkowita zawartość kwasów omega-3*1426 mg(31%)
Kwas eikozapentaenowy (EPA)*782 mg(17%)
Kwas dokozaheksaenowy (DHA)*460 mg(10%)
*Nieuważany przez AAFCO jako podstawowy składnik odżywczy dla psów.

Pozostałe składniki

Olej z anchois, olej sardynkowy, d-alfa tokoferol (środek konserwujący).

 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 jest związkiem, który zmniejsza ryzyko wielu czynników chorobowych. Wpływa m.in. na zapobieganie powstawaniu wolnych...

czytaj więcej

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Międzynarodowa grupa badawcza jako pierwsza wykazała skuteczność terapii opartej na artemizyninie w stosunku do ciężkiego ostrego...

czytaj więcej

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

1RM, czyli one-repetition maximum. Ten termin odnosi się do maksymalnego ciężaru, jaki jesteśmy w stanie podnieść na 1 powtórzenie. Jest on wymiernikiem...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027