Since 2005
Aktualnie jesteś:
Wybierz język:
Potrzebujesz pomocy?
Zostaw nam wiadomość
Wybierz język:
Wybierz walutę: $ £
Since 2005
pl
PLN
Zamówienie:213,00 zł426,00 zł639,00 zł852,00 zł1 065,00 zł
Wysyłka:-11,00 zł-22,00 zł-32,00 zł-43,00 zł-54,00 zł
0 0,00 zł
Since 2005  bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Omega-3 Pet Omega-3 Pet 237 ml
Nordic Naturals
109,00 zł

Omega-3 Pet 237 ml

ilość: 237 ml
1-2
Lokalizacja:
Magazyn UE
Dostępność:
BRAK
dni robocze
od wysyłki
Do darmowej wysyłki brakuje: 300,00 zł
109,00 złz VAT
2,27 zł / porcja

od 3 sztuk tylko 106,82 zł /szt. -2%

Możemy Ciebie powiadomic kiedy produkt bedzie znow dostepny
Zapisz

Biuro obsługi klienta.

PON.-PT 900-1700

Potrzebujesz pomocy w wyborze?

Opis produktu
  • Wysokiej jakości źródło kwasów omega-3, pozyskanych wprost z ryb morskich
  • Wspiera prawidłowy rozwój układu nerwowego
  • Chroni przed chorobami układu krążenia
  • Wspiera zachowanie dobrego wzroku
  • Nie zmienia smaku karmy
  • Redukuje stany zapalne
  • Wolne od GMO

Nordic Naturals Omega-3 Pet to preparat stworzony z myślą o wsparciu zdrowotnym czworonożnych przyjaciół, który wspomaga funkcje układu nerwowego i krążenia, a także działa przeciwzapalnie. Przygotowane w formie płynnej składniki, pozyskane wprost z oleju z anchois i sardynek, pozwalają w wygodny sposób dostarczyć cenne składniki odżywcze wraz z podawanym pokarmem.

W skład suplementu wchodzą:
Kwas eikozapentaenowy (EPA) – należy do długołańcowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3. Wchodzi w skład fosfolipidów błon komórkowych, zapewniając m.in. stabilność struktur nerwowych. Wraz z DHA pełni rolę przeciwutleniacza, a także prekursora w biosyntezie związków przeciwzapalnych.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA)– drugi związek z grupy kwasów omega-3, którego szczególną cechą jest szerokie rozpowszechnienie w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Dzięki temu może być używany do produkcji neuroprzekaźników, regulujących funkcje nerwowe.

Źródła NNKT w diecie
Podobnie do człowieka, również czworonożni przyjaciele nie zawsze dostarczają odpowiedniej ilości kwasów omega-3 wraz ze swoją dietą. Codzienne karmienie rybami morskimi, które są niewątpliwie najlepszym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych jest nieekonomiczne, a także może okazać się szkodliwe. Z obserwacji wynika, iż ryby często żyją w wodach zanieczyszczonych metalami ciężkimi, które odkładają się w ich tkankach. Podając je zwierzęciu, istnieje ryzyko zatrucia.

Co prawda oleje roślinne mogłyby okazać się świetną alternatywą, jednak zawarty w nich prekursor kwasów EPA i DHA – kwas alfa-linolenowy (ALA), nie zawsze lub z niewielką wydajnością ulega przekształceniom w organizmach czworonogów. Najlepszym wyborem będzie więc zaopatrzenie się w wysokiej jakości suplement diety.

Prewencja stanów zapalnych
Proces zapalny jest nieswoistą odpowiedzią organizmu na kontakt z drobnoustrojem patogennym lub nadmierną aktywacją układu odpornościowego. Jego rozwój w czasie jest możliwy dzięki związkom o działaniu parahormonalnym. Jednymi z nich są prostaglandyny wytwarzane z kwasów tłuszczowych, znajdujących się w fosfolipidach błon komórkowych.

Chroniczne zapalenie doprowadza do dysfunkcji wielonarządowej. Optymalna podaż kwasów omega-3 zwiększa ich szansę wbudowania się w struktury błon komórkowych. W wyniku tego powstają mediatory, które hamują rozwój stanu zapalnego, tym samym zapobiegając wystąpieniu szkód. Zaobserwowano, iż suplementacja NNKT jest szczególnie korzystna wśród czworonogów cierpiących na przewlekłą chorobę stawów, gdyż zmniejsza miejscowy odczyn zapalny, doprowadzając do ustąpienia dolegliwości bólowych i zahamowania postępu choroby.

Prawidłowy rozwój układu nerwowego
Tkanka nerwowa w zdecydowanej większości zbudowana jest z pochodnych lipidowych – glikolipidów, lecytyny, kwasów omega-3. Największym ich skupiskiem jest mielina – otoczka, owijająca się wokół nerwów. Stanowi ona swoistego rodzaju izolację elektryczną, podobną do tych, które znajdują się na standardowym kablu – umożliwiając szybszy (skokowy) przesył impulsów elektrycznych.

Osłonka, podobnie do większości struktur układu nerwowego, wytwarzana jest w pierwszych miesiącach życia pupila. Również błony komórek nerwowych obfitują w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jak nietrudno się domyślić, podawanie kwasów omega-3 (szczególnie DHA) młodemu czworonogowi, jest niezbędne do zachowania jego prawidłowych funkcji nerwowych. Zapobiega to m.in. problemom z układem ruchu, a także jak pokazały badania, może mieć wpływ na niwelowanie agresywnego zachowania zwierząt.

Zdrowie układu krążenia
Podobnie do ludzi, również zwierzęta chorują na choroby układu krążenia, które mogą doprowadzić do skrócenia ich życia. Warto więc chociażby ze względów prewencyjnych, poszukiwać substancji mogących je przedłużyć.

Zauważono, iż regularna suplementacja NNKT pozwala znormalizować parametry lipidowe w zakresie cholesterolu. Związek ten jest najczęstszą przyczyną rozwijającej się miażdżycy naczyń tętniczych, a ta z kolei może prowadzić do wystąpienia zawału serca. Chcąc uchronić przed nim zwierzę, dobrym pomysłem może być włączenie kwasów omega-3 do jego diety.

Dobra kondycja wzroku
Trudno wyobrazić sobie życie z dysfunkcją narządu wzroku. Mimo że u zwierząt zmysł ten pełni nieco mniejszą rolę w poznawaniu otoczenia, jest on również bardzo ważny. Badania dostarczyły informacji o obecności wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych w obrębie siatkówki oka. Spożywanie kwasów omega-3 chroni komórki przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników, które powstają przy udziale padającego na nie światła. Dzięki temu zwierzę przez długie lata może zachować prawidłową ostrość wzroku.

Nordic Naturals Omega-3 Pet to wspaniała propozycja dla wszystkich posiadaczy czworonogów, szczególnie psów lub kotów, którzy pragną zadbać o zdrowie układu krążenia i nerwowego, a także chronić wzrok swoich pupili.

 

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 237 mlPorcja jednorazowa: 1 łyżeczka (5 ml)Ilość porcji w opakowaniu: 48
w porcji (5 ml)zawartość%ZDS
Całkowita zawartość kwasów omega-3*1426 mg(31%)
Kwas eikozapentaenowy (EPA)*782 mg(17%)
Kwas dokozaheksaenowy (DHA)*460 mg(10%)
*Nieuważany przez AAFCO jako podstawowy składnik odżywczy dla psów.

Pozostałe składniki

Olej z anchois, olej sardynkowy, d-alfa tokoferol (środek konserwujący).

 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Omega 3

Informacja

Omega 3 (n-3) grupa nienasyconych kwasów tłuszczowych: krótkołańcuchowych (kwas linolenowy, zaliczany do NNKT [niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych] oraz długołańcuchowych (kwas eikozapentaenowy [EPA] i kwas dokozaheksaenowy [DHA]). Liczba 3 informuje, że ostatnie podwójne wiązanie w łańcuchu węglowym występuje przy trzecim od końca atomie węgla. Kwasy z grupy Omega 3 są istotnym składnikiem błon komórkowych, są prekursorami i aktywatorami biologicznymi eikozanoidów. NNKT dość obficie dostarczany jest w pożywieniu i może być dostarczany z pokarmem. EPA i DHA (oleje z tłuszczów ryb morskich) są dostarczane poprzez żywność pochodzenia morskiego (ryby morskie i owoce morza). Powstają również w organizmie ludzkim w wyniku procesów denaturacji i elongacji kwasu alfa-linolenowego, jednak w ilości niewystarczającej dla pełnych potrzeb organizmu. Dlatego powinny być dostarczane z zewnątrz. Przy stosowaniu tzw. diety zachodniej bardziej wskazana jest suplementacja kwasów tłuszczowych z rodziny Omega 3 (niż Omega 6).

Suplementacja kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3 zalecana jest osobom aktywnym fizycznie w celu uzupełnienia i zapobiegania niedoborom w organizmie, jak również w uwagi na ich wpływ w skład ciała i wydolność tlenową oraz regenerację tkanek. Ponadto reguluje pracę układu krwionośnego (w tym serca), nerwowego, oddechowego oraz narządów ruchu. Preparaty zawierające EPA i DHA stanowią uzupełnienie diety wysiłkowej, bez względu na stopień wysiłku i wytrenowania.

Suplementy kwasów tłuszczowych z grupy Omega 3, w zasadzie, produkowane są w postaci kapsułek w połączeniu z witaminą E, jako przeciwutleniaczem, dostępne w sprzedaży na: www.muscle-zone.pl

Dawkowanie suplementów zwyczajowo zalecane w sporcie: Zależnie od podaży z dietą i spożycia omega  6 wynosi 1 – 5g EPA i DHA/24h.

EPA (kwas eikozapentaenowy)

Informacja

Co to jest za składnik EPA (kwas eikozapentaenowy)?

EPA (kwas eikozapentaenowy) jest długołańcuchowym, wielonienasyconym kwasem tłuszczowym z rodziny omega 3. Długość łańcucha tego kwasu tłuszczowego wynosi 20 atomów węgla, a pierwsze z pięciu wiązań podwójnych znajduje się przy trzecim od końca atomie, co jest charakterystyczne dla kwasów omega 3. Najobficiej występuje w olejach rybich, gdzie znajdziemy go w towarzystwie kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

EPA jest prekursorem do prostaglandyn i innych eikozanoidów, przez co przyczynia się do regulacji stanów zapalnych. Bierze udział w hamowaniu agregacji płytek. Przyczynia się także do obniżenia poziomu triglicerydów we krwi. EPA blokuje aktywność enzymu znajdującego się na błonach komórkowych zwanego fosfolipazą A2, który pod wpływem stresorów może uwalniać wielonienasycony kwas tłuszczowy (z grupy eikozanoidów) ze środka szkieletu glicerolowego. EPA może być także w pewnym stopniu konwertowany do 22-węglowego DHA. Oba te kwasy korzystnie wpływają na kondycję układu nerwowego oraz na zdrowie układu sercowo-naczyniowego.

Kwas eikozapentaenowy zawarty jest w suplementach diety zawierających omega 3, dostępnych w ofercie sklepu muscle-zone.pl

DHA (kwas dokozaheksaenowy)

Informacja

DHA (kwas dokozaheksaenowy) - kwas z rodziny kwasów omega-3, nienasycony kwas tłuszczowy z ostatnim podwójnym wiązaniem w łańcuchu znajduje się na trzecim od końca atomie węgla. Syntetyzowany w organizmie ludzkim z kwasu eikozapentaenowego, lub pobierany z pokarmami pochodzenia morskiego (ryby, szczególnie łososiowate). W medycynie wskazany jest w leczeniu depresji, choroby Alzheimera, ADHD. Odnotowano jego korzystny wpływ na gospodarkę insulinową oraz układy krwionośni i hormonalny. Stosowany w odpowiednich dawkach wpływa korzystnie na skład i estetykę ciała. W suplementacji wchodzi w skład preparatów zawierających olej rybi, stanowiących uzupełnienie braków nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, zalecanych ludziom o zróżnicowanej aktywności fizycznej.

Dawkowanie: 200–2000 mg na dobę.

Ostatnio na blogu

Fukoksantyna a pigmentacja

Fukoksantyna a pigmentacja

Fukoksantyna to substancja naturalnie występująca w algach. Znana jest przede wszystkim jako wsparcie odchudzania. Badania wykazują, że może być ona pomocna...

czytaj więcej
Suplementacja witaminy D latem

Suplementacja witaminy D latem

Witamina D to nieodłączny element naszego żywienia i suplementacji. Jest ona odpowiedzialna za poprawną pracę naszego organizmu, jak np....

czytaj więcej
Berberyna vs metformina – co wybrać?

Berberyna vs metformina – co wybrać?

Metformina to lek powszechnie stosowany przy leczeniu insulinooporności, cukrzycy typu 2 czy PCOS. Istnieje na rynku od wielu lat. Przede wszystkim zmniejsza...

czytaj więcej
Pirodyksyna vs P-5-P w suplementacji witaminy B6

Pirodyksyna vs P-5-P w suplementacji witaminy B6

Aktywna forma witaminy B6, pirydoksal-5-fosforan (P5P), służy jako kofaktor dla ponad 150 enzymów w organizmie, w tym reakcji transsulfuracji i...

czytaj więcej
Czy berberyna tłumi apetyt?

Czy berberyna tłumi apetyt?

Co przychodzi ci na myśl, kiedy masz „naturalne suplementy”? Ostatnio zainteresowanie nimi nieustannie rośnie, w celu efektywnego i zdrowego...

czytaj więcej
Adenozylokobalamina a zaburzenia metylacji

Adenozylokobalamina a zaburzenia metylacji

Zaburzenia metylacji dotykają coraz więcej osób, a jest to związane z obecnym stylem życia, złym odżywianiem się i nieodpowiednim stanem środowiska....

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy

MZKatalog - polecani trenerzy

MZKatalog - polecane kluby

Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027