0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Pet Cod Liver Oil Pet Cod Liver Oil 237 ml
Nordic Naturals
105,00 zł

Pet Cod Liver Oil 237 ml

od 3 sztuk tylko: 102,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 350g
Bez GMO
105,00 zł z VAT
2,19 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Przystępna dla pupila efektywna dawka kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy A
  • Profilaktyka chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Prawidłowy rozwój struktur nerwowych
  • Kompleksowe wsparcie wzroku
  • Brak wpływu na smak karmy
  • Właściwości przeciwzapalne
  • Wspomaganie odporności
  • Poprawa wyglądu sierści

Nordic Naturals Pet Cod Liver Oil to suplement diety zawierający wyciąg z wątroby dorsza, który obfituje w wiele prozdrowotnych związków, dostępnych w płynnej i przystępnej formie. Preparat stanowi dodatek do głównych posiłków pupila i dostarcza skutecznej dawki kwasów tłuszczowych omega-3 i witaminy A.

Produkt okazuje się być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż obfitujące w kwasy omega-3 ryby morskie, gdyż mając na uwadze obecne zanieczyszczenie słonych wód, istnieje ryzyko odkładania się metali ciężkich w organizmach czworonogów.

W skład produktu wchodzą:
Kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA), będące najważniejszymi przedstawicielami kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Ze względu na pełnione w organizmie ważne funkcje nazywane są też niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi (NNKT). Kwasy omega-3 ulegają wbudowaniu w struktury błon komórkowych komórek organizmu, skąd mogą być później przekształcane w substancje o działaniu przeciwzapalnym. Przyczyniają się więc m.in. do hamowania dolegliwości bólowych, związanych z degeneracją struktur objętych zapaleniem. Dodatkowo DHA jest prekursorem neuroprzekaźników, uczestnicząc w ten sposób w koordynacji czynności nerwowych.

Witamina A to substancja należąca do grupy karotenoidów - związków o szerokim potencjale regulacyjnym. Przede wszystkim odpowiada za prawidłową kondycję skóry, sierści, wzroku i układu kostnego.

Prawidłowe funkcje nerwowe
Jednym z największych rezerwuarów substancji lipidowych, zaraz po zapasach zgromadzonych w tkance tłuszczowej, są struktury ośrodkowego układu nerwowego. Znajdujące się tam kwasy tłuszczowe pełnią zarówno rolę budulcową, jak również czynnościową.

Taką substancją jest mielina, która wchodzi w skład otoczek nerwowych. Spełnia ona funkcję swoistego rodzaju izolatora impulsów elektrycznych, dzięki czemu są one przesyłane bez utraty amplitudy i ze zdecydowanie większą szybkością. Jak już wspomniano, kwasy omega-3 w bardzo dużej koncentracji znajdują się w błonach komórek nerwowych, warunkując ich prawidłową strukturę. Ponadto, uczestniczą w syntezie neuroprzekaźników – związków, za pomocą których dochodzi do komunikacji pomiędzy różnymi częściami układu nerwowego.

Z uwagi na powyższe fakty, kwasy EPA i DHA pełnią ważną rolę w rozwoju OUN u czworonożnych przyjaciół. Co ciekawe, badania pokazały, iż ich optymalna podaż wpływa na zmniejszenie agresywnych zachowań wśród zwierząt.

Działanie przeciwzapalne
Stan zapalny kojarzy się z destrukcyjnym wpływem czynników uwalnianych przez własny organizm. Choroby o podłożu zapalnym dotykają również czworonogów. Substancje odpowiedzialne za ich rozwój powstają z kwasów omega-6, które pochodzą z błon komórkowych.

Zwiększenie podaży NNKT w diecie pozwala na substytucję prekursorów związków prozapalnych. Wytwarzane z nich prostaglandyny wykazują działanie hamujące rozwój zapalenia. W wyniku tego dochodzi do ograniczenia dolegliwości bólowych i niszczenia tkanek objętych toczącym się procesem. Taka sytuacja została zauważona m.in. wśród psów, cierpiących na zapalne zwyrodnienie stawów, wśród których lekka modyfikacja diety pozwoliła na znaczne poprawienie komfortu życia.

Ochrona układu krążenia
Co prawda wysoka śmiertelność z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego dotyka raczej ludzi, warto mieć świadomość, iż czworonogi również zapadają na podobne schorzenia. W celu ograniczenia rozwoju miażdżycy tętnic obwodowych, która w końcowym stadium może doprowadzić m.in. do zawału mięśnia sercowego, należy zadbać o prawidłową dietę.

Jednymi z substancji, które wyraźnie poprawiają parametry lipidowe są kwasy tłuszczowe omega-3. Odnotowano, że ich długotrwałe przyjmowanie może wyraźnie obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, które są najważniejszymi czynnikami rozwoju blaszki miażdżycowej.

Poprawa kondycji wzroku
Pomimo tego, iż wzrok nie jest najważniejszym zmysłem za pomocą którego zwierzę poznaje świat, każdy właściciel chciałby jak najdłużej zostać rozpoznawany i widzieć cieszące się oczy swojego pupila na jego widok.

Preparat stanowi kompleksowe wsparcie funkcji wzroku. Zawarte w nim kwasy omega-3, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, niwelują wolne rodniki, powstałe wskutek docierających do siatkówki oka promieni UV. Nadmiar wolnych rodników, wskutek inicjowania stresu oksydacyjnego, może doprowadzić do degeneracji komórek receptorowych, czego efektem będzie wystąpienie ubytków w polu widzenia.

Witamina A również wywiera duży wpływ na procesy prawidłowego widzenia. Bierze ona udział w regeneracji barwnika wzrokowego – rodopsyny. Odpowiada za prawidłowe postrzeganie otoczenia w ciemności, a także rozróżnianie kształtów.

W trosce o wygląd skóry i sierści pupila
Wiele kosmetyków, czy suplementów przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów zawiera witaminę A lub jej pochodne. Wpływ karotenoidów na kondycję skóry i sierści zwierząt jest podobny. Niedobory witaminy A mogą skutkować zaczerwienieniem i suchością skóry pupila. Dodatkowo sierść wydawać się może nieprzyjemna w dotyku, bądź może dochodzić do jej nadmiernej utraty.

Podsumowując, Nordic Naturals Pet Cod Liver Oil to wspaniała propozycja dla właścicieli czworonogów, którzy chcą wesprzeć funkcje immunologiczne, nerwowe, a także poprawić kondycję wzroku, skóry i sierści swoich pupili.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby