Popularne artykuły

AEE – poprawa możliwości wysiłkowych
Whey protein powder in scoop with vitamins. athletes require multiple supplements to remain healthy. supplements also help everyday people reach their goals faster. Some supplements are considered useless such as glutamine however the controversy around s
Badania suplementów

AEE – poprawa możliwości wysiłkowych 

AEE jest to ester etylowy argininy, który powstaje podczas procesu estryfikacji argininy. W ten sposób zwiększa się biodostępność tego jakże ważnego dla nas i dla sportowców aminokwasu. Jego zadaniem jest wspomaganie zdolności wysiłkowych, które możliwe są poprzez nasilenie syntezy tlenku azotu.

Decydując się na zakup AEE w postaci monopreparatu lub też w formie preparatów wieloskładnikowych otrzymamy najlepszą z możliwych formę aminokwasu argininy, która choć stosunkowo droga ceniona jest przez sportowców i kulturystów. AEE ma ogromne znaczenie w wydzielaniu hormonu insuliny i hormonu wzrostu, a także w procesach antykatabolicznych.

Jak działa AEE?

Wybierając AEE jako suplement diety stawia się przede wszystkim na poprawę możliwości wysiłkowych. Dzięki bowiem nasilenia syntezy tlenku azotu, który jest ważnym wazolidatorem i neuroprzekaźnikiem organizm ma więcej siły, a mięśnie większą moc by móc wykonać trening na dużo większych obrotach, a co za tym idzie z jeszcze lepszymi efektami. AEE ma także ogromne znaczenie w nasilaniu procesów anabolicznych, bowiem jak wspomnieliśmy powyżej wpływa on na sekrecję hormonów, w  tym insuliny, somatotropiny czyli hormonu wzrostu i IGF- 1, a więc insulinopodobnego czynnika wzrostu. Co więcej AEE ma znaczenie przy hamowaniu katabolizmu mięśniowego. Pozwala mięśniom szybciej się regenerować i odczuwać mniejsze zmęczenie po wykonanym treningu. Badania potwierdziły również wpływ tego suplementu na głębokość snu, a jak wiemy sen jest dobry na wszystko, czyli wpływa na szybszą regenerację, na zwiększoną siłę i chęci do wykonywania treningów.

Jakie dawki AEE?

Jeżeli chodzi o stosowane dawki wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakim preparatem mamy do czynienia. Podstawą jest stosowanie się do zaleceń, jakie znajdują się na instrukcji. Dawkujemy więc AEE zgodnie z opisem producenta. Dla początkujących osób zaleca się 1-3 g argininy, zaś u ćwiczących regularnie dłuższy już czas 3-4 g na dobę. Suplement ten powinno przyjmować się przed posiłkiem, aby zwiększyć pompę mięśniową. Dzięki temu nasz trening będzie mocniejszy i z pewnością dużo bardziej wydajniejszy.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *