Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu i hormonu wzrostu?

Ela

Hormon wzrostu i testosteron, to hormony, których optymalny poziom w organizmie wiąże się z wieloma pozytywnymi efektami, zarówno u kulturystów jak i u ludzi nietrenujących. Oba okazały się mieć niebagatelny wpływ na poprawę nastroju, wzrost energii, a także na procesy anaboliczne, powodując, że będziemy budować więcej mięśni i jednocześnie palić więcej tłuszczu. Hormon wzrostu pomaga również dzieciom dojrzewać i przeistaczać się w dorosłe jednostki, przyspiesza gojenie się ran i zwalcza skutki starzenia się. Testosteron natomiast wpływa pozytywnie na nasze życie seksualne, podnosi libido i pomaga utrzymać erekcję. Zasadniczo, jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć oba te hormony na wysokim poziomie – możesz z powodzeniem nazywać się „samcem alfa”.

Dlatego wysoki poziom testosteronu i hormonu wzrostu jest tak pożądanym stanem i dlatego tak wielu kulturystów chce złamać prawo, stosując syntetyczne substancje zastępujące hormony znane jako steroidy i HGH. Dają one ekstremalne wyniki, których szukasz, ale jednocześnie doprowadzają do wielu powikłań zdrowotnych i działań niepożądanych, w tym problemów z sercem i powiększonych narządów, zaburzeń nastroju, trądziku i dysfunkcji narządów płciowych. Ponadto, są nielegalne i mogą powstrzymywać organizm przed naturalnym wytwarzaniem tych konkretnych substancji chemicznych. Blue Up Stimulant Free

Istnieją suplementy legalne mające na celu zwiększenie naszej naturalnej produkcji obu tych hormonów, takie jak: ZMA, tribulus terrestris, 6-OXO i tongkat ali na testosteron i GABA dla hormonu wzrostu. Niestety są one też dość drogie i mają ograniczoną skuteczność. W przypadku GABA mają także wiele efektów ubocznych. Na szczęście istnieją proste sposoby na poprawę zarówno poprzez wprowadzenie podstawowych zmian stylu życia, jak i diety, które mogą aktywować magiczny przycisk w ciele i nakazać mu uwolnienie tych cudownych substancji chemicznych i wzrastać.

Istnieje przynajmniej kilka rzeczy, które można zrobić, aby zwiększyć stężenie hormonu wzrostu - pierwszą jest przysiad. Poprzez zaangażowanie tak wielu mięśni w akcję, organizm uwalnia masę substancji gotowych do naprawy mikrourazów, które zadałeś ciału. Innym sposobem na zwiększenie produkcji hormonu wzrostu jest sprint. Wydaje się, że gorąca kąpiel wyzwala uwalnianie hormonu wzrostu, podobnie jak głęboki sen, gdy większość hormonu jest wydzielana w celu naprawy i uzupełnienia codziennych urazów. Więc jeśli chcesz mieć wysoki poziom hormonu wzrostu - zrób trochę przysiadów, idź na sprint, weź miły gorący prysznic, a następnie prosto do łóżka i upewnij się, że twój sen będzie odpowiednio długi i głęboki.

Jeśli zależy Ci na zwiększonej produkcji testosteronu po prostu dodaj duże ilości cynku (głównego składnika ZMA) i magnezu do diety, które okazały się wspierać jego sekrecję. Inną dobrą wiadomością jest to, że ćwiczenia automatycznie zwiększą obydwa hormony. Jeśli więc pójdziesz na siłownię, prawdopodobnie masz już wyższy testosteron niż ci, którzy tego nie robią. Poczuj się zadowolony i dumny z siebie!

Tagi: gaba, HGH, hormon wzrostu, hormony, libido, mięśnie, nastrój, testosteron, ZMA

6 komentarzy

 1. Avatar

  a czy takie metody są bezpieczne?

 2. Avatar

  W końcu jakieś konkretne i przydatne rady na temat hormonu wzrostu. Trzeba zastosować 🙂

 3. Avatar

  Sprint po przysiadach i jeszcze gorąca kąpiel – taki zestaw sprawiłby, że następnego dnia chyba nie wstałbym z łóżka 😉
  Ale oddzielnie polecam 🙂

 4. Avatar

  Czy naturalny hormon wzrostu ma wpływ na członka ? jeśli tak to jaki i co wpływa na to ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *