Popularne artykuły

Boostery azotowe – najlepsze wsparcie treningowe
Sports supplements for bodybuilding. Protein, bcaa, capsules
Badania suplementów

Boostery azotowe – najlepsze wsparcie treningowe 

Boostery azotowe - czym są?

Boostery azotowe są to suplementy, które stosowane są przez ludzi trenujących siłowo, chcących osiągnąć lepsze efekty w pracy nad swoim ciałem. Ich zadaniem jest rozluźnianie ścianek naczyń krwionośnych, które zwiększając swoją średnicę doprowadzają do zwiększonego napływu krwi do mięśni.

A do czego to prowadzi? Przede wszystkim do dostarczenia mięśniom większej ilości składników odżywczych, więcej tlenu, aminokwasów i kreatyny. To z kolei prowadzi do zwiększenia siły mięśniowej, do większej wytrzymałości, do poprawy wydolności tlenowej, a także do zyskania uczucia ,,napompowanych mięśni”. Boostery azotowe są dobrym rozwiązaniem zarówno dla osób uprawiających sporty siłowe, jak również i wytrzymałościowe. Jeśli bowiem chcemy zwiększyć wydolność wysiłkową naszego organizmu okażą się być one najlepszym z możliwych rozwiązaniem. A połączenie ich z boosterami treningowymi, a więc odpowiednią dietą oraz dobrze ułożonym planem treningowym pozwala uzyskać takie efekty, jakie są naszym założeniem.

Boostery azotowe - działanie

Boostery azotowe wpływają przede wszystkim na pracę i wygląd naszych mięśni. Jak napisaliśmy wyżej ich głównym zadaniem jest zwiększenie ilości krwi, która napływa do mięśni, co sprawia, że są one dobrze odżywione i napełnione krwią wydają nam się być większe. Korzyściami z zażywania boosterów azotowych na pewno jest zmniejszenie sklejania się płytek krwi, co ma ogromne znaczenie przy zmniejszaniu ryzyka wystąpienia zawału i zatorów. Boostery azotowe wspierają układ odpornościowy chroniąc przed wirusami i bakteriami, zwiększają dotlenienie organizmu, co wpływa znacząco na lepsze samopoczucie, na większą energię i większe chęci do życia. Ich zażywanie wpływa znacząco na sprawność seksualną oraz oczywiście to, co najważniejsze- na lepszy i bardziej efektywny trening, a co za tym idzie na lepsze w rezultacie efekty naszej pracy nad własnym ciałem.

Boostery azotowe - dawkowanie

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych boosterów azotowych i ich dawkowanie uzależnione jest od tego, na co się zdecydujemy. Należy stosować się do zaleceń producenta i nie przyjmować więcej, niż zalecana ilość. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, w jakich porach takie boostery przyjmować. Tylko odpowiednia suplementacja może zagwarantować nam pożądane efekty. Warto na pewno postawić na preparaty złożone, które w swoim składzie mają zarówno NO, jak również i substancje pobudzające w tym kofeinę. Dobre preparaty działają już 10 minut po ich zażyciu, na efekty innych musimy poczekać nieco dłużej. Trzeba zapoznać się z informacjami producenta, by wiedzieć kiedy je przyjąć i kiedy rozpocząć trening, aby ich działanie było widoczne.

Najlepsze boostery azotowe

Wiele jest na rynku suplementów zawierających boostery tlenku azotu. W naszym sklepie mamy szeroki wybór produktów, różnorodnych producentów i różne formy przyjmowania- kapsułki, proszki i płyny. Każdy może wybrać dla siebie najbardziej wygodne rozwiązania dostosowane do swoich potrzeb, oczekiwań i wymagań. Każdy produkt działa w innym czasie od przyjęcia, każdy przyjmowany jest w inny sposób. Decydując się na konkretne rozwiązanie warto najpierw sprawdzić wszelkie informacje, a następnie wybrać to, co okaże się być dla nas najlepszym i najbardziej trafionym rozwiązaniem.

Najlepsze suplementy na pompę mięśniową

Obok produktów jednoskładnikowych można znaleźć także suplementy wieloskładnikowe, które oprócz jednego składnika mają w swoim składzie na przykład kreatynę, kofeinę, witaminy oraz aminokwasy rozgałęzione. Od nas samych zależy, na jakie z suplementów sami się zdecydujemy. Jeśli chcesz poznać również nasz ranking - sprawdź tutaj i dowiedz się, które boostery są najlepsze!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *