Agmatyna dla zdrowia

Jakub Kola
agmatyna

Dziś poruszymy tematykę bardzo interesującego suplementu jakim jest Agmatyna występująca w sprzedaży m.in. jako siarczan agmatyny. Posiada ona zarówno walory zdrowotne jak i pozytywnie oddziaływające na treningi siłowe.

Agmatyna to endogenna kationowa grupa aminowa powstająca wskutek dekarboksylowania L-argininy z udziałem dekarboksylazy argininy (ADC). W organizmie ludzkim powstaje między innymi w wątrobie czy mózgu, jako metabolit argininy.

Wpływ na na nasze zdrowie

Wykazuje zdolności neuroprotekcyjne, przeciwdrgawkowe, działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe i przeciwbólowe.

Potwierdza się również mocne działanie w kierunku obniżenia ciśnienia tętniczego, co może się okazać bardzo przydatne podczas stosowania dopingu oraz w przypadku ćwiczeń, gdzie wysokie ciśnienie ogranicza pokonywanie kolejnych barier.

Agmatyna przechodzi szereg badań, w których jest co raz częściej klasyfikowana jako nutraceutyk. Są to substancje zawarte w naturalnych produktach, wykazujące działanie podobne do środków farmaceutycznych. Suplement wykazuje pozytywny wpływ na ograniczenie bólu uszkodzonego nerwu bądź jego osłonki okalającej!
Badania wykazały że długotrwałe przyjmowanie agmatyny nie wpływa negatywnie na organizm ludzki, co potwierdzają badania krwi oraz moczu.

Potwierdzenie naukowe

5-letnie badanie z użyciem 2,67g siarczanu agmatyny:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25247837

Badania z 2010 roku, wykazały pozytywny wpływ na leczenie objawowe jak i protekcyjne po wcześniejszym przebyciu radikulopatii, zwanej potocznie korzeniowym zapaleniem nerwu.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20447305

Wpływ na centralny układ nerwowy (CUN) nie został jeszcze określony w badaniach, nie mniej jednak funkcje neuroprotekcyjne sugerują że może wykazywać pozytywne działanie na odciążenie CUN. Dzięki temu treningi wspierane tym suplementem wykazują silniejsze bodźce do wzrostu siły oraz rozbudowy mięśni.

Potwierdzone badania dobrego wpływu i braku szkodliwości na organizm ludzki na podstawie naukowych badań ukazuje nam siarczan agmatyny jako suplement bezpieczny.
Wielu bywalców siłowni mówi otwarcie o tym że jest to najskuteczniejszy z dostępnych na rynku produktów poprawiających komfort treningu.

Agmatyna może być przydatna również w innych kwestiach. 

Suplementacja

Z produktów dostępnych na rynku wartymi polecenia są kompleksowe produkty jak PumpKickNoxiPro jak i czysty siarczan agmatyny.

Obecnie Agmatyna znajduje się w używanej przeze mnie wąskiej gamie produktów w ilośći 1-2g dziennie lub jako produkt kompleksowy używany w porze okołotreningowej.

8 komentarzy

 1. Avatar

  świetna sprawa, przy 2gramach pompa max!

 2. Avatar

  Z czym mogę połączyć agme? chce dobrą pompe na pobudzeniu mi nie zależy bo kawa dość mnie rusza

 3. Avatar

  Co najlepiej kupić? Pobudzenie to nie ważne chodzi o dobrą pompę agma zawsze dobrze na mnie działała ale ciężko teraz ją dostać
  zdr.

 4. Avatar

  Agmatyna to najlepszy pomper jak dla mnie, stosowalem aakg, cytruliny i agma spisala sie najlepiej. Mysle ze polaczenie tych 3 skladnikow mogloby byc najlepsza odzywka pod katem tego dzialania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *