0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

ZMA to połączenie cynku, magnezu oraz witaminy B6. Zestawienie takie zapewnia wzrost testosteronu, IGF-1 oraz leptyny, a więc suplement ten wzmaga sygnał anaboliczny. Skutecznie ogranicza działanie kortyzolu – hormonu silnie katabolicznego. Jest także środkiem powodującym zniwelowanie bóli oraz skurczów mięśniowych. Stosowany regularnie wieczorową porą wprowadza w głęboki, pełny, relaksujący sen, umożliwiając tym samym organizmowi pełną regenerację komórek, tkanek, narządów i układów.

 

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Olimp
43,00 zł
(1)

Kompozycja złożona z magnezu, cynku i witaminy B6 opracowana na wzór opatentowanej formuły ZMA®.

Kupuję
ZMA Original Długotrwale niedostępny
Trec
od 35,00 zł

Booster testosteronu zawierający chelatowane składniki mineralne. Wspomaga anabolizm.

Powiadomienie
ZMA
ZMA Długotrwale niedostępny
Olimp
89,00 zł

Booster testosteronu w kapsułkach zawierający cynk, magnez i witaminę B6. Wspomaga anabolizm i detoksykację.

Powiadomienie

ZMA/MZB jako suplement diety

ZMA/MZB to suplement diety zawierający kompozycję trzech składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu – magnez, cynk i witaminę B6. Preparat ten jest popularnie stosowany w celu utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu, poprawy jakości snu oraz zmaksymalizowania wyników sportowych. Chętnie sięgają po niego sportowcy, i co ciekawe – mogą go przyjmować zarówno mężczyźni, jak i kobiety!

Jaką rolę pełnią poszczególne składniki w ZMA?

Żeby dowiedzieć się czemu postanowiono połączyć ze sobą akurat te trzy składniki, warto przybliżyć działanie każdego z nich:

  • Magnez to jeden z najważniejszych elektrolitów.  Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspiera syntezę białka oraz dba o prawidłową pracę układu nerwowego.
  • Cynk pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu testosteronu we krwi oraz warunkuje prawidłowe funkcje rozrodcze. Ponadto wzmacnia odporność i wpływa korzystnie na stan układu mięśniowo-szkieletowego. Podobnie jak magnez jest zaangażowany w prawidłową syntezę białka.
  • Witamina B6 (pirydoksyna) poprawia wchłanianie magnezu oraz wspomaga układ nerwowy i gospodarkę hormonalną. Przyczynia się również do utrzymania prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu.

ZMA – kiedy stosować?
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, ZMA najlepiej stosować na pusty żołądek, 30-60 minut przed snem. Przede wszystkim po to, by jak najbardziej zwiększyć wydajność nocnej regeneracji, podczas której dochodzi do wzmożonego uwalniania hormonu wzrostu. Ponadto nie należy w tym czasie spożywać posiłków lub suplementów 

Jak brać ZMA?

Dawkowanie ZMA jest mocno uzależnione od celu. Najczęściej stosuje się w celu poprawy regeneracji w porze wieczornej lub jako uzupełnienie minerałów w ciągu dnia, np po śniadaniu. Optymalna ilość to 15 mg cynku, 200 mg magnezu oraz 5-10mg witaminy B6.

ZMA - skutki uboczne

Nadmierne spożycie może prowadzić do wystąpienia zmian skórnych oraz nudności. Warto pamiętać o rzsądnych dawkach ze względu na cynk - długotrwale podniesiony poziom cynku w organizmie może powodować zawroty głowy, halucynacje czy problemy skórne. Nadmierne spożycie objawia się często metalicznym posmakiem w ustach.

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby