Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
MultiPack MultiPack 60 kaps.
Trec
21,00 zł
Magazyn: eu

MultiPack

Trec 5 (1 opinii)

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 20,58 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 249g
21,00 zł z VAT
0,70 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Kompleks witamin, minerałów i substancji roślinnych o udowodnionym działaniu
  • Optymalizuje uzyskiwanie energii metabolicznej
  • Pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi
  • Promuje zachowanie dobrego samopoczucia
  • Poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci
  • Wspiera ośrodkowe funkcje kognitywne
  • Optymalizuje homeostazę hormonalną
  • Ułatwia walkę z wolnymi rodnikami
  • Promuje zdrowie kości i stawów
  • Wspiera układ krążenia

Trec MultiPack to wysokiej jakości preparat, który dzięki zawartości witamin i minerałów wspartych substancjami wyekstrahowanymi z roślin, kompleksowo wspomaga funkcje ustroju. Suplement przygotowany został w formie kapsułek, które w wygodny sposób pozwalają o każdej porze dnia uzupełnić niedobory lub dostarczyć substancji regulatorowych.

Prawidłowa kontrola procesów energetycznych
Każda komórka organizmu musi wykonać odpowiednią pracę, która determinuje jej konkretne funkcje. Najbardziej wymagającymi strukturami pod względem energetycznym są mięśnie i nerwy, gdyż uczestniczą w skomplikowanej czynności – poruszaniu się.

W świecie molekularnym energia skumulowana jest w chemicznych wiązaniach ATP. Związek ten powstaje w wyniku oddychania beztlenowego lub tlenowego, w zależności od dostępności życiodajnego pierwiastka. Innymi substratami są węglowodany i tłuszcze pochodzące ze strawionego pożywienia, które wchłonięte w przewodzie pokarmowym docierają do tkanek wraz z prądem krwi.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Robi co ma robić, dobre witaminy. Nie odbijają się i zapewniają praktycznie wszystko co potrzeba, polecam zdecydowanie w okresach zimowych i jako wsparcie przy zabawie z innymi odżywkami sportowymi. Nic tylko kupować.
09/09/2019 Piotr

Warto również wspomnieć, iż nie tylko tlen jest niezbędny do przeprowadzenia tych skomplikowanych przemian. Znane są również sytuacje kliniczne, w których można spotkać się z niedoborem substancji regulatorowych – witamin. Jedną z nich jest tiamina (witamina B1), która we współpracy z kwasem pantotenowym pozwala na płynne przejście z procesów beztlenowych na metabolizm z jego udziałem. Dzięki temu zapobiegają wystąpieniu zjawiska kwasicy mleczanowej, a także pozwalają na uzyskanie znacznie większej ilości ATP.

Zoptymalizowanie uzyskania energii metabolicznej jest niemożliwe bez niacyny i ryboflawiny (witaminy B2), które pomagają w utlenianiu glukozy i kwasów tłuszczowych. W ostatnim etapie oddychania pośredniczą w produkcji ATP.

W obronie przed wolnymi rodnikami
Nic w przyrodzie nie występuje bez defektów. Szlaki metaboliczne, choć zaprojektowane przez naturę niczym idealny akumulator, również posiadają pewne słabe punkty. Produkcja energii nie zawsze kończy się wytworzeniem ATP, wody i dwutlenku węgla, gdyż obok głównych produktów mogą powstać także wolne rodniki. Ich nadmierna koncentracja np. w warunkach intensywnego wysiłku fizycznego, może doprowadzać do zniszczenia ważnych struktur wewnątrzkomórkowych (błona komórkowa, materiał genetyczny).

Organizm został wyposażony w mechanizmy, które doprowadzają do skutecznej redukcji wolnych rodników, jednak czasem potrzebne jest zewnętrzne wsparcie w postaci solidnej dawki antyoksydantów. Należą do nich m.in. składniki enzymów „wymiataczy” – selen czy miedź, ale także przeciwutleniacze znajdujące się w cytozolu i błonach biologicznych – witamina C i witamina E.

Aby zapewnić 100% ochronę, szczególnie ważnych struktur układu nerwowego, producent umieścił w suplemencie ginsenozydy, pochodzące z ekstraktu Żeń-Szenia Koreańskiego (Panax ginseng), a także hesperdydynę wyekstrahowaną z kompleksu bioflawonoidów cytrusowych (Citrus aurantium), które skutecznie blokują niszczycielską działalność rodników.

Mobilność na długie lata
Poruszanie się jest niewątpliwie jedną z czynności, która umożliwia prawidłowe funkcjonowanie w obecnym społeczeństwie. Szczególnie w dzisiejszych czasach ważna jest mobilność, gdyż tempo życia nie pozwala na bierność, wiążącą się z brakiem rozwoju w różnych dziedzinach życia.

Wraz z upływem lat zachowanie odpowiedniej kondycji układu ruchu jest coraz trudniejsze, stąd warto wraz z dietą dostarczyć substancji wspomagających funkcje układu kostno-stawowego. Szczególnie ważna jest witamina D, warunkująca prawidłowe wchłanianie i wiązanie wapnia w komórkach kości. Jej suplementacja jest szczególnie istotna podczas okresu jesienno-zimowego, gdy zdecydowanie mniejsza ilość promieni słonecznych dociera do skóry. Ogranicza to syntezę ustrojową, prowadząc do niedoborów skutkujących zwiększoną łamliwością kości.

Bóle stawowe potrafią równie ograniczać ruchomość co widoczne ubytki kostne. Są one jednak zdecydowanie bardziej nieprzyjemne, a wynikają bardzo często z niedoboru mazi stawowej. Aby zapobiec tarciu główek o panewki, warto wspomóc się manganem. Liczne badania potwierdziły jego działanie wspierające wytwarzanie białek zawartych w płynie stawowym. Pozwala to cieszyć się pełnym, fizjologicznym zakresem ruchu.

Poziom cukru pod kontrolą
Coraz większa część osób starszych zmaga się z chronicznie podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Pierwsze objawy to najczęściej zwiększone pragnienie, oddawanie większej ilości moczu, czy nasilona senność, mogą więc one zostać łatwo przeoczone. Wysoka, nieuregulowana glikemia, niesie za sobą poważne powikłania narządowe, prowadząc do nasilonej miażdżycy, a nawet problemów z nerkami i układem optycznym oka.

Warto zaopatrzyć się w naturalne składniki, które pozwolą uregulować poziom glukozy we krwi. Jednym z nich jest chrom, który nasila ekspresję transporterów glukozy na błony komórek docelowych – miocytów i adipocytów, dzięki czemu krew ulega „oczyszczeniu” z nadmiaru cukru. Dodatkowo rolę pomocniczą pełni molibden, który także przyczynia się do zwiększenia zawartego w preparacie żelaza.

Wsparcie układu krążenia
Pomimo ciągle rosnącej długości i poprawiającej się jakości życia, choroby układu sercowo-naczyniowego nadal zbierają swoje śmiertelne żniwo. Niestety, wiele starszych osób nie dba o jakość swojej diety, spożywając dużą ilość tłuszczów nasyconych o udowodnionym działaniu aterogennym. Polega ono na tym, iż prowadzi do rozwoju miażdżycy tętnic, której powikłania są dość poważne w skutkach (zawały serca, udary mózgu).

Ostatnimi czasy naukowcy znaleźli również inny związek, który ma wpływ na nasilenie odkładania się blaszek miażdżycowych. Jest nim homocysteina – metabolit pośredni w cyklu przemian dwóch siarkowych aminokwasów – cysteiny i metioniny. Powstaje ona w momencie niedoboru trzech kluczowych witamin – pochodnych kwasu foliowego: kwasu pteroilomonoglutaminowego, kwasu p-aminobenzoesowego (znanego również jako PABA), witaminy B12, a także witaminy B6. Zaobserwowano, iż ich spożywanie dosyć mocno koreluje z obniżeniem stężenia homocysteiny, a to z kolei przyczynia się do poprawy parametrów lipidowych i zahamowania rozwoju miażdżycy tętnic.

Na ratunek męskim i kobiecym problemom
Układ hormonalny jest świetnie skonstruowanym systemem połączeń pomiędzy organami. Jakiekolwiek zaburzenie w przekazywaniu informacji prowadzi do jego rozregulowania. Biorąc pod uwagę wszechobecny stres, brak higieny odpoczynku czy niewłaściwą dietę, nie jest to wcale takie trudne. Coraz częściej obserwuje się mężczyzn zgłaszających się z problemami dotyczącymi ich sfery seksualnej, które mogą mieć powiązanie z obniżoną płodnością.

Badania donoszą, iż suplementacja cynkiem stanowi wsparcie dla jakości męskiego nasienia. Jego wysokie stężenie w ejakulacie, zwiększa przeżywalność plemników i szansę na posiadanie potomstwa. Dodatkowo mikroelement wchodzi w skład tzw. palców cynkowych, które uczestniczą w biosyntezie białek mięśniowych. Nasuwa to przypuszczenie, iż może ułatwiać poprawę kompozycji ciała poprzez rozwój muskulatury.

Niestety, również coraz większa ilość kobiet cierpi na problemy natury hormonalnej. Najbardziej powszechnymi dolegliwościami są niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Aby płeć piękna mogła lepiej zadbać o ten organ, producent umieścił w suplemencie dwa kluczowe mikroskładniki – jod i selen.

Pierwszy z nich jest głównym składnikiem hormonów tarczycy, dzięki któremu posiadają one swoje biologiczne działanie. Jego niedobór często odzwierciedla się w postaci niewydolności gruczołu i jego przerostu (wole), zwanego niedoczynnością. Selen wchodzi w skład enzymów, które uczestniczą w przemianie tyroksyny (T4) do trijodotyroniny (T3) o znacznie silniejszym efekcie biologicznym. Dzięki jego obecności, tkanki obwodowe same mogą precyzyjnie regulować dostępność konkretnej formy hormonu.

Coraz częstszą jednostką chorobową spotykaną w populacji kobiet jest zespół policystycznych jajników (PCOS). Prowadzi on nie tylko do zaburzeń płodności, ale także znacząco zmienia wygląd kobiet, które przejawiają cechy męskie. Wszystkie te nieprawidłowości są wynikiem podniesionego poziomu androgenów, którego zredukowanie jest możliwe przy suplementacji inozytolem.

W trosce o układ nerwowy
Ze względu na stale podwyższony poziom stresu, a także nieraz niewłaściwy odpoczynek, dużo osób próbuje poprzez modyfikację diety wesprzeć funkcje ośrodkowego układu nerwowego. Postępowanie to jest o tyle dobre, jeśli niesie ze sobą również zmianę złych nawyków, które mogą w dłuższej perspektywie prowadzić do różnych problemów.

Jednym z nich jest ciągle rosnący trend występowania zaburzeń depresyjnych. Odkryto, iż u osób, które wykazują tego typu zachowania często dochodzi do niedoborów magnezu. Kationy tego pierwiastka mają modulujący wpływ na receptory glutaminergiczne NMDA, dzięki czemu podaż ich odpowiedniej ilości może przyczynić się do umiarkowanego polepszenia samopoczucia.

Cholina jest jedną z substancji prekursorowych, która pozwala zachować homeostazę w obrębie układów neuroprzekaźnikowych OUN. Wraz z resztą kwasu octowego, uczestniczy w produkcji acetylocholiny – mediatora odpowiedzialnego za koordynację funkcji kognitywnych. Suplementacja choliny może przekładać się na poprawę zdolności do uczenia się, a także wesprzeć traconą z wiekiem umiejętność do zapamiętywania wielu istotnych rzeczy.

Piękna skóra, włosy i paznokcie
Zewnętrzny wygląd jest niewątpliwie wizytówką, która pozwala wiele powiedzieć o danym człowieku. Mając to na uwadze, bardzo duża część osób dba nie tylko o nienaganny ubiór, ale także o właściwą kondycję swojej cery, a także - w przypadku mężczyzn – zarostu, zaś u kobiet – paznokci.

Witaminami, które mogą w tym pomóc są witamina A i biotyna. Pierwsza z nich nasila różnicowanie się komórek naskórka, a także stymuluje fibroblasty do tworzenia nowych włókien tkanki łącznej. Pozwala to odnowić i ujędrnić zewnętrzną warstwę skóry. Druga z witamin dostarcza siarki służącej do produkcji keratyny. Dzięki temu możliwe jest spojenie przylegających do siebie keratynocytów i zablokowanie ucieczki wody ze skóry, zachowując jej nienaganny wygląd.

Korzystny wpływ na parametry krwi
Najpopularniejszym stanem, który kojarzony jest z nieprawidłowościami w obrębie układu krwiotwórczego jest niedokrwistość – popularnie zwana anemią. Podstawową funkcją krwi jest transport składników odżywczych i tlenu do tkanek, aby mogły one pozyskać energię w postaci ATP. Niedobór pewnych składników odżywczych – w tym żelaza, a także witamin z grupy B (kwasu foliowego, witaminy B12), prowadzi do opisanego wyżej stanu, który uniemożliwia dostarczenie odpowiedniej ilości tlenu do komórek.

Skutkuje to najczęściej objawami w postaci przyspieszonej akcji serca, częstymi dusznościami, a także o wiele bardziej nasiloną męczliwością. Dzięki temu, że w preparacie występują najlepsze formy tych trzech opisywanych substancji, możliwa jest skuteczna prewencja anemii. Jest ona szczególnie istotna u kobiet, które wraz z krwią menstruacyjną są predysponowane do utraty ustrojowej puli żelaza i witamin.

Podsumowując, Trec MultiPack to preparat przeznaczony do codziennej suplementacji, który dzięki kompleksowemu wsparciu, polegającemu na uzupełnieniu niedoborów i dostarczeniu substancji regulatorowych, pozwoli zachować homeostazę układową na długie lata.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (1)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja dzienna: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji dziennej (2 kapsułki)zawartość%ZDS
ESSENTIAL MINERAL COMPLEX:
Magnez (tlenek magnezu, węglan magnezu)187,5 mg50%
Żelazo (fumaran żelaza)14 mg100%
Cynk (siarczan cynku)10 mg100%
Mangan (siarczan manganu)2 mg100%
Miedź (siarczan miedzi)1 mg100%
Jod (jodek potasu)150 mg100%
Selen (selenian sodu)55 µg100%
Molibden (molibdenian sodu)50 µg100%
Chrom (chlorek chromu)40 µg100%
VITAMIN FORMULA:
Witamina C (kwas L-askorbinowy)160 mg200%
Niacyna (Nikotynamid)16 mg100%
Witamina E (DL-alfa-tokoferol)6 mg50%
Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia)6 mg100%
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)1,4 mg100%
Witamina B2 (ryboflawina)1,4 mg100%
Tiamina (monoazotan tiaminy)1,1 mg100%
Witamina A (octan retinylu)800 µg100%
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)200 µg100%
Biotyna (D-biotyna)50 µg100%
Witamina D5 µg100%
Witamina B12 (cyjanokobalamina)2,5 µg100%
METABOLIC ENHANCERS:
Ekstrakt Żeń-szenia Koreańskiego (Panax ginseng) (10% ginsenozydów)200 mg-
Kompleks bioflawonoidów cytrusowych (Citrus aurantium) (50% hesperydyny)50 mg-
Cholina (dwuwinian choliny)30 mg-
Inozytol30 mg-
Kwas p-aminobenzoesowy (PABA)10 mg-

Pozostałe składniki

Maltodekstryny, otoczka kapsułki (żelatyna, barwniki: dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, błękit patentowy V), substancje przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) – grzyb na zdrowie.

Soplówka jeżowata (Lion’s Mane) to jadalny grzyb posiadający wiele zalet zdrowotnych. Jest to nootropowy produkt z grupy...

czytaj więcej

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking – przewodnik dla początkujących

Biohacking, definiowany jako ulepszanie swojego życie poprzez łączenie wpływu nauki, technologii i natury, szybko zajmuje czołowe miejsce...

czytaj więcej

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Wpływ ekspozycji na słońce w porównaniu z doustną suplementacją witaminy D3

Niedobór witaminy D wiąże się z wieloma chorobami. Jednak optymalne strategie poprawy poziomu witaminy D, szczególnie w populacjach...

czytaj więcej

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027