Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Multipack Sport Day/Night Formula Multipack Sport Day/Night Formula 60 kaps.
Trec
32,00 zł
Magazyn: eu

Multipack Sport Day/Night Formula 60 kaps.

Trec 5 (2 opinii)

od 3 sztuk tylko: 31,36 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
32,00 zł z VAT
1,07 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Promuje zachowanie dobrego samopoczucia i sprawności procesów myślowych
  • Specjalnie skomponowana mieszanka silnie działających antyoksydantów
  • Wspiera prawidłowe zasypianie i zdrowy fizjologiczny sen
  • Pomaga lepiej zaopatrzyć tkanki w energię metaboliczną
  • Pomaga w zachowaniu zdrowia układu krążenia
  • Źródło naturalnych substancji nootropowych
  • Ułatwia kontrolowanie glikemii
  • Poprawia funkcje rozrodcze
  • Reguluje pracę tarczycy
  • Idealna dla sportowców

Trec Multipack Sport Day/Night Formula to kompleks witamin, minerałów i ekstraktów roślinnych, które wspierają funkcje ustroju przez całą dobę. Preparat polecany głównie sportowcom. Dostępny jest w formie kapsułek przeznaczonych do zażywania na dzień – wspomagają proces treningowy i dodają sił witalnych, a także na noc - ułatwiają zasypianie, a także zapobiegają wybudzeniom, zapewniając zdrowy, fizjologiczny sen i efektywną regenerację mięśni po wyczerpujących wysiłkach.

Sprawniejszy przebieg procesów metabolicznych
Nie jest niczym zaskakującym, iż wykonanie mocno angażującej pracy wymaga sporej dawki energii. Prawo to ma również zastosowanie w odniesieniu do pełnienia funkcji każdej z komórek ustroju. Osoby trenujące mają z nim do czynienia na co dzień, gdyż ich mięśnie narażone są na duże obciążenia, wymagające sporych nakładów energetycznych. Energia jest wytwarzana w skomplikowanych procesach metabolicznych, które przeprowadzane są w obecności enzymów – specjalnych białek współpracujących z witaminami lub mikroelementami.

W świecie molekularnym energia jest skumulowana w wiązaniach wewnątrzcząsteczkowych molekuły ATP. Jej wyprodukowanie jest możliwe dzięki spaleniu makroskładników dostarczonych z pokarmem – głównie węglowodanów i tłuszczów. Odbywa się to w warunkach z udziałem tlenu lub bez jego obecności.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Duży plus za rozbicie witamin na dzień i noc co zwiększa ich przyswajanie, odczuwalne efekty juz po dwóch tygodniach
21/06/2019 Lukasz

Skutkiem długotrwałego oddychania beztlenowego jest kumulacja kwasu mlekowego, początkowo odczuwana jako bóle mięśni - zakwasy. Z kolei nadmierna i przedłużająca się koncentracja tego metabolitu skutkuje kwasicą metaboliczną. Sytuacja taka może mieć miejsce m.in. podczas niedoboru witaminy B1 (tiaminy), która we współpracy z kwasem pantotenowym pozwala na zneutralizowanie kwasu i płynne przejście w kierunku bardziej wydajnych procesów tlenowych. Uzyskanie odpowiedniej ilości ATP nie jest również możliwe bez udziału niacyny i ryboflawiny, które pełnią rolę pomocniczą w utlenianiu substratów energetycznych.

Ważnym dodatkiem jest koenzym Q10, wchodzący w skład łańcucha oddechowego – kompleksu białek, na którym dochodzi do wytworzenia energii biologicznej. Związek ten uczestniczy w transporcie elektronów i zapobiega produkcji wolnych rodników. Dzięki temu świetnie współgra z wyżej wymienionymi witaminami i pozwala na zoptymalizowane pozyskiwanie ATP przez tkanki o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, prowadząc tym samym do widocznego zwiększenia siły trenowanych mięśni, a także poprawy rezultatów treningowych.

W walce z wolnymi rodnikami
Procesy, w których produkowana jest energia, nie zawsze przebiegają ze 100% wydajnością. Produktami ubocznymi mogą być niestety wolne rodniki – wysoko reaktywne molekuły, które chętnie wchodzą w interakcje z ważnymi dla funkcji komórek strukturami. Bardzo intensywne treningi predysponują do ich produkcji, ze względu na nasilenie przemian tlenowych. O ile zazwyczaj ustrój znakomicie radzi sobie w ich zwalczaniu, o tyle w pewnych sytuacjach przekracza to jego zdolności kompensacyjne.

Na szczęście możliwe jest zastosowanie zewnętrznego wsparcia. Najpopularniejszymi antyoksydantami, które występują we wnętrzu komórek są witamina C wraz z witaminą E. Pierwsza z nich redukuje rodniki w środowisku wodnym, uzupełniając działanie drugiej, która zapobiega utlenianiu lipidów błon komórkowych.

Dodatkowe wsparcie niosą ze sobą mangan i miedź, wchodzące w skład tzw. enzymów „wymiataczy”. Stanowią one drugą linię obrony przed niszczycielską siłą rodników. Aby mieć pewność, co do niemal całkowitego zniwelowania tych szkodliwych molekuł, producent umieścił w suplemencie hesperydynę pochodzącą z ekstraktu bioflawonoidów cytrusowych z gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium). Warto podkreślić, iż wykazuje ona również działanie przeciwzapalne, tłumiąc potencjalne rozprzestrzenianie się procesów rodnikowych.

Zabezpieczenie struktur układu nerwowego przed degeneracją rodnikową zapewniają ginsenozydy pochodzące z ekstraktów żeń-szenia: koreańskiego (Panax ginseng) i amerykańskiego (Panax quinquefolium).

Zdrowie układu krążenia
Pomimo stale rosnącej długości życia, choroby układu krążenia są jedną z częstszych przyczyn śmiertelności. Niestety to w głównej mierze niewłaściwy styl życia determinuje występowanie przewlekłych dolegliwości ze strony serca i naczyń. Ciągły stres, przemęczenie, niedostateczny odpoczynek, a także dieta, która jest bogata w żywność przetworzoną, determinuje progresję zmian.

Powszechnie występującym schorzeniem jest miażdżyca tętnic. Jej głównym czynnikiem jest przewlekle podniesiony poziom cholesterolu, jednak ostatnie doniesienia mówią również o drugim związku, który może przyczyniać się do jej rozwoju.

Mowa o homocysteinie - aminokwasie powstałym w cyklu przemian metioniny i cysteiny, w którym biorą również udział cyjanokobalamina (witamina B12), kwas pteiromonoglutaminowy, a także witamina B6. Niedobór tych witamin skutkuje blokiem metabolicznym, co w praktyce klinicznej odbija się podwyższeniem stężenia homocysteiny we krwi. Suplementacja mikroelementów stanowi więc prewencję przed poważnymi powikłaniami miażdżycy tętnic – zawałami czy udarami mózgu.

Glikemia pod kontrolą
Zaburzenia związane z wahaniami poziomu cukru we krwi bywają często objawem prodromalnym cukrzycy. Hiperglikemia spowodowana insulinoopornością tkanek, a ta z kolei nadmierną masą ciała, w dłuższej perspektywie czasu skutkuje poważnymi powikłaniami narządowymi, których nie da się w żaden sposób odwrócić. Mając na uwadze te fakty, warto starać się uwrażliwić komórki na działanie insuliny.

Wykazano, iż długotrwała suplementacja preparatami zawierającymi chrom przyczyniła się do normalizacji glikemii. Ma to miejsce dzięki zwiększonemu uwalnianiu transporterów glukozowych na powierzchnię błon komórek mięśniowych. Dzięki temu nadmiar cukru przedostaje się do wnętrza komórek, tym samym krew ulega „oczyszczeniu”. Rolę pomocniczą w metabolizmie węglowodanów pełni molibden, który dodatkowo przyczynia się do poprawy wchłaniania żelaza.

Regulacja funkcji ośrodkowych
Obecnie bardzo dużą wagę przykłada się do produkcji suplementów, które są w stanie podnieść możliwości ośrodkowego układu nerwowego. Również niektóre składniki obecne w preparacie spełniają określone funkcje ośrodkowe.

Częstym problemem obecnych czasów są zaburzenia nastroju, które u wielu osób mogą być wstępem do depresji. Naukowcy odkryli, że także dieta ma znaczący wpływ na samopoczucie. Ważnym kationem, zastosowanym w preparacie aż w czterech formach, jest magnez. Udowodniono, iż ma on modulujący wpływ na receptory glutaminergiczne NMDA, dzięki czemu przyczynia się do zredukowania problemów z obniżonym nastrojem.

Jednym z najpopularniejszych stymulantów jest kofeina. Wiele osób nie chce dostarczać jej czystej formy, pochodzącej z syntez chemicznych, stąd w preparacie zastosowano ekstrakt guarany (Paulina cupana). Jej głównym działaniem jest pobudzanie ustroju do wysiłku zarówno fizycznego (świetnie nadaje się jako przedtreningówka), jak i intelektualnego. Ostatnie z badań donoszą o regulacyjnym wpływie kofeiny na funkcje kognitywne. Zauważono, iż może ona poprawiać zdolności pamięciowe, a także przyczyniać się do poprawy skupienia podczas nauki. Czyni to z niej najpowszechniej stosowaną substancję nootropową.

Poprawa jakości snu
Właściwy wypoczynek jest jednym z czynników, który pozwala zachować długotrwałe zdrowie. Niedobory snu widocznie przekładają się na jakość życia, zmniejszając efektywność wykonywanej pracy, opóźniając rezultaty treningowe, a także mogą przyczyniać się do zwiększania masy ciała poprzez zmniejszone odczuwanie sytości i nadmierne podjadanie.

W celu ułatwienia zasypiania i zredukowania ilości wybudzeń, producent umieścił w produkcie aż trzy składniki aktywne. GABA (kwas gamma-aminomasłowy) jest naturalnie występującym neuroprzekaźnikiem, który poprzez wpływ na swoje receptory w ośrodkowym układzie nerwowym, przygotowuje organizm do odpoczynku i umożliwia łagodne zaśnięcie.

Pod względem budowy chemicznej podobna do niego jest L-teanina, której działanie polega na zwiększaniu w mózgu aktywności fal alfa. Są one odpowiedzialne za odczuwanie relaksacji, odprężenia i wpływają rozluźniająco na ludzki organizm.

Neurohormonem o działaniu nasennym jest melatonina. Powstaje ona dzięki kilku przemianom metabolicznym L-tryptofanu. Dostarczanie prekursora jest jedną z najbezpieczniejszych dróg wsparcia procesów zasypiania.

Piękna skóra, włosy i paznokcie
Rzadko kiedy pamięta się o tym, iż skóra jest jednym z największych organów naszego organizmu. Bierze ona udział m.in. w termoregulacji, wymianie gazowej, regulacji wodno-mineralnej. Również wewnątrz keratynocytów dochodzi do metabolizmu różnych związków potrzebnych do jej prawidłowego rozwoju i wzrostu. Osoby mądrzejsze o tę dawkę wiedzy, chętniej dbają o jej dobrostan.

Szczególnym związkiem, który może przyczynić się do poprawy kondycji skóry i jej przydatków jest biotyna, która należy do grupy witamin. Substancja ta zapobiega nadmiernej utracie wody poprzez spajanie komórek warstwy rogowej. Dodatkowo promuje produkcję keratyny – białka warunkującego mocną strukturę włosów i paznokci, które stanowi również ochronę mechaniczną powierzchni skóry.

Zachowana równowaga hormonalna
Tarczyca jest gruczołem dokrewnym, którego właściwe funkcjonowanie jest szczególnie istotne dla zachowania homeostazy hormonalnej wśród kobiet. Coraz częściej słyszy się o problemach z jej funkcją endokrynną. Często skutkują one zaburzeniami cyklu miesięcznego, a te mają przełożenie na obniżoną płodność i problemy z zajściem w ciążę.

Pierwiastkiem, którego podaż bywa niewystarczająca, a jest niezbędny do wytworzenia hormonów tarczycy jest jod. Jego niedobór wraz z obniżeniem poziomu T3 i T4 obserwowany jest m.in. w stanie niedoczynności gruczołu tarczowego. Również selen, jako składnik enzymu zwanego dejodynazą, okazał się być niezbędny w procesie konwersji T4 do T3 w wielu tkankach. Jego działanie umożliwia prawidłową regulację i dostępność odpowiedniej dawki konkretnego hormonu w odniesieniu do zapotrzebowania metabolicznego komórek.

Również mężczyźni zmagają się z problemami natury hormonalnej, przekładającymi się na zmianę kompozycji ciała, libido, czy zdolności rozrodcze. Niestety są one najczęściej wykładnikami niewłaściwej higieny posiłków, a ich dieta jest uboga w istotne dla funkcji jąder mikroelementy.

Udowodniono, iż zewnętrza podaż i wysokie stężenie cynku w nasieniu mężczyzn, przedłuża przeżywalność plemników. Pośrednio przyczynia się to do łatwiejszego zapłodnienia partnerki i skutkuje zwiększeniem szans na posiadanie potomstwa. Dodatkowo mikroelement ten wchodzi w skład wewnątrzkomórkowych struktur – tzw. palców cynkowych, które biorą udział w procesie biosyntezy białka. Dzięki jego spożywaniu możliwa jest intensyfikacja nadbudowy białek mięśniowych, co przekłada się na poprawę kompozycji ciała poprzez rozwój muskulatury.

Wsparcie funkcji krwi
Podstawową funkcją krwi jest odżywianie tkanek, do których jest doprowadzana systemem naczyń krwionośnych. Do związków odżywczych zalicza się substraty energetyczne, a także tlen, w którym mogą zostać spalone. Ostatni z pierwiastków przenoszony jest przez białko transportowe, jakim jest hemoglobina, zawierająca w swej strukturze atom żelaza. Hemoproteina zgromadzona jest w czerwonych krwinkach.

Niedokrwistość jest stanem obniżonej ilości erytrocytów. Często kojarzy się go z niedoborem żelaza, jednak może również wynikać z braku witaminy B12 lub kwasu foliowego. Klinicznie objawia się przyspieszoną akcją serca, dusznościami i zdecydowanie większą męczliwością. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, producent umieścił te trzy składniki w oferowanym suplemencie. Dzięki ich odpowiedniej podaży, każda komórka zaopatrzona będzie w odpowiednią do potrzeb metabolicznych ilość tlenu. Wyraźnie poprawi to wydolność osoby trenującej, gdyż mięśnie lepiej zaopatrzone w tlen są zdolne wykonać zdecydowanie bardziej intensywną pracę.

Podsumowując, Trec Multipack Sport Day/Night Formula to kompleksowy preparat, który szczególnie wspiera prawidłowe funkcje układu nerwowego i odpowiednią regeneracje, która jest warunkiem koniecznym do rozwoju psychofizycznego sportowca, a także wspomaga przemiany energetyczne i procesy anaboliczne w komórkach mięśniowych. Ponadto suplement wspiera homeostazę ogólnoustrojową, chroniąc przed wystąpieniem chorób i infekcji, które mogłyby wykluczyć sportowca z codziennej rutyny treningowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (2)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja dzienna: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji dziennej (2 kapsułki)zawartość%ZDS
DAY VITAMIN BLEND:
Witamina C (kwas L-askorbinowy)300 mg375%
Niacyna (Amid kwasu nikotynowego)36 mg225%
Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia)26 mg433%
Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)23,4 mg1671%
Witamina B2 (ryboflawina)21,4 mg1529%
Witamina B1 (tiamina) (monoazotan tiaminy)21,1 mg1918%
Witamina E (octan DL-Alfa-tokoferylu)12 mg100%
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)360 µg180%
Biotyna (D-biotyna)70 µg140%
Witamina B12 (cyjanokobalamina)22,5 µg900%
REGULATOR MATRIX:
Ekstrakt Guarany (Paulina cupana) [22% Kofeiny]200 mg-
w tym kofeina44 mg-
Ekstrakt Bioflawonoidów Cytrusowych z gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium)[50% Hesperydyny]100 mg-
Ekstrakt Żeń-Szenia Koreańskiego (Panax ginseng) [80% Ginsenozydów]50 mg-
Ekstrakt Żeń-Szenia Amerykańskiego (Panax quinquefolium) [10% Ginsenozydów]50 mg-
Koenzym Q1010 mg-
NIGHT MINERAL BLEND:
Magnez (tlenek magnezu, węglan magnezu, cytrynian magnezu, mleczan magnezu)187,5 mg50%
Cynk (siarczan cynku, tlenek cynku)15 mg150%
Żelazo (fumaran żelaza)14 mg100%
Mangan (siarczan manganu)2 mg100%
Miedź (siarczan miedzi)1 mg100%
Jod (jodek potasu)155 µg100%
Selen (selenian sodu)55 µg100%
Chrom (chlorek chromu)40 µg100%
Molibden (molibdenian sodu)50 µg100%
RELAXING MATRIX:
GABA (Kwas Gamma-Aminomasłowy)300 mg-
L-Teanina100 mg-
L-Tryptofan100 mg-

Pozostałe składniki

Multipack Sport Day Formula (biała kapsułka) maltodekstryna; otoczka kapsułki (żelatyna; barwnik – dwutlenek tytanu);  substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; Multipack Sport Night Formula (czarna kapsułka) maltodekstryny; otoczka kapsułki (żelatyna; barwniki – tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu); substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych].

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027