0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Optimal Fish Oil Optimal Fish Oil 120 kaps.
Seeking Health
269,00 zł

Optimal Fish Oil 120 kaps.

od 3 sztuk tylko: 263,62 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
269,00 zł z VAT
2,24 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Dodatkowa destylacja molekularna zapewnia czystość składu
  • Wysokie stężenie kwasów EPA i DHA (aż 900 mg na porcję)
  • Promuje zdrowie układu sercowo-naczyniowego
  • Wpływa na poprawne przewodnictwo nerwowe
  • Skuteczny w terapii zaburzeń psychicznych
  • Zwiększa płynność błon komórkowych
  • Optymalizuje poziom triglicerydów
  • Redukuje stany zapalne

Seeking Health Optimal Fish Oil to najwyższej jakości mieszanka kwasów tłuszczowych omega 3 pochodzących z ryb, które stanowią wielokierunkowe wsparcie zdrowia organizmu.

Suplement wyróżnia się najwyższą jakością, przejawiającą się już w samym składzie produktu. Wśród produktów konkurencji, często zdarza się, że w jednym gramie oleju rybiego występuje niewielki odsetek kwasów omega 3. Tu, stężenie aktywnych kwasów DHA i EPA to aż 900 mg na porcję (1 kapsułka).

Wśród suplementów dostarczających kwasów tłuszczowych pochodzenia rybiego, częstym problemem jest również zanieczyszczenie składu produktu, szczególnie metalami ciężkimi pochodzącymi z zanieczyszczeń uwalnianych do mórz i oceanów. Dlatego też producent suplementu zdecydował się pozyskiwać olej z mintaja. Ponadto, dla zachowania maksymalnie czystego składu, jest on poddawany procesowi destylacji molekularnej, co pozwala na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń bez utraty jakości produktu.

Mechanizm działania kwasów DHA i EPA
Zawarte w produkcie nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 cechują się nadzwyczaj obszernym polem działania ze względu na wyjątkowy mechanizm ich metabolizmu. Mają one bowiem zdolność do wchodzenia w skład dwuwarstw lipidowych, otaczających każdą komórkę organizmu. Konkurują tu o miejsce z kwasami tłuszczowymi omega 6, spożywanymi w nadmiernych ilościach przez zdecydowaną większość społeczeństwa, wykazującymi silne działanie prozapalne. Idealny stosunek kwasów omega 3 do omega 6 wynosi 1:1, zaś w diecie przeciętnego Europejczyka wynosi on około 1:30. Ponadto, kwasy omega 3 wykazują niezależną zdolność do modyfikacji ekspresji niektórych genów.

Działanie przeciwzapalne
Głównym atutem kwasów omega DHA i EPA, dzięki którym ich działanie jest tak wszechstronne, jest zdolność do redukcji stanów zapalnych. Co istotne, efekt ten jest uzyskiwany poprzez wiele mechanizmów. Jednym z nich jest redukcja prozapalnego działania kwasów omega 6, spożywanych w zdecydowanie zbyt dużych ilościach, głównie poprzez hamowanie aktywności białka C-reaktywnego. Ponadto, DHA i EPA zmniejszają ilość interleukiny 2, będącej stymulatorem rozwoju cytotoksycznych limfocytów T oraz komórek NK. Kwasy Omega 3 zmniejszają również ekspresję genu prozapalnej cytokiny TNF-α, która jest też wiązana z rozwojem chorób autoimmunologicznych i nowotworów.

Suplementacja olejem rybim przyczynia się do redukcji stanów zapalnych również poprzez redukcję enzymów biorących udział w rozwoju zapalenia. Tu także działają one już na etapie ekspresji genów białek, przez co hamują syntezę związków takich jak cyklooksygenaza indukowana czy lipooksygenazy. Ponadto, kwas eikozapentaenowy i kwas dokozaheksaenowy są prekursorami do produkcji protektyn i rezolwin. Związki te posiadają swoje specyficzne receptory na błonach komórkowych, poprzez które wykazują działanie wygaszające wobec stanu zapalnego.

Prawidłowe przewodnictwo nerwowe
Dla komórek układu nerwowego charakterystyczną cechą jest obecność wyjątkowo dużych ilości DHA w błonach komórkowych. Nadają im one płynność niezbędną do prawidłowego funkcjonowania. Depolaryzacja błony komórkowej neuronów jest podstawowym mechanizmem przewodzenia impulsów nerwowych, w związku z czym ich sprawność warunkuje prawidłowe działanie całego układu. Niedobory kwasów omega 3 w diecie przekładają się na spadek sprawności intelektualnej, zaburzenia percepcji bodźców oraz zaburzenia koordynacji ruchowej. Suplementacja olejem rybim jest też skuteczną formą profilaktyki chorób o podłożu neurodegeneracyjnym. Ponadto wykazano, że dzieci, w których diecie od urodzenia zwiększano ilość kwasów DHA i EPA, osiągają wyższe rezultaty w testach IQ.

Zdrowie układu sercowo-naczyniowego
Podobnie jak w układzie nerwowym, kwasy omega 3 działają w kardiomiocytach, których wyjątkową cechą jest zdolność do autopobudliwości i przewodzenia impulsów, będących jedynym mechanizmem warunkującym pracę serca. W ten sposób, suplementacja DHA i EPA zapobiega arytmiom serca oraz zaburzeniom jego skurczów, objawiającym się głównie w nadciśnieniu. Badania wykazują istotną korelację między suplementacją kwasami omega 3, a spadkiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca.

Optymalizacja profilu lipidowego
Olej rybi wykazuje również zdolność do wyrównywania profilu lipidowego. Względem poziomu triglicerydów, suplementacja nim przynosi tak znaczące efekty, że coraz częściej jest on sugerowany zamiast tradycyjnych środków farmakologicznych. Ponadto kwasy omega 3 przyczyniają się do wzrostu stężenia lipoproteiny HDL (zwanej „dobrym cholesterolem”), korzystnie wpływając na stosunek HDL:LDL, będący jednym z głównych wskaźników stanu układu sercowo-naczyniowego.

Terapia zaburzeń psychicznych
Suplementacja kwasem eikozapentaenowym i dokozaheksaenowy wykazuje również zaskakujące efekty w terapii depresji, w tym również tej poporodowej. Kwas DHA wykazuje również zdolność ro redukcji objawów schizofrenii. Ponadto, suplementacja olejem rybim jest wskazywana jako skuteczna forma leczenia choroby dwubiegunowej oraz ADHD u dzieci.

Podsumowując, kwasy EPA i DHA są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek naszego organizmu, a zwiększenie ich podaży daje liczne efekty, zarówno w bezpośredniej poprawie funkcjonowania ustroju, jak i w profilaktyce wielu schorzeń.

Optimal Fish Oil to suplement pozwalający na dostarczenie najlepiej biodostępnych form kwasu eikozapentaenowego i dokozaheksaenowego pochodzenia naturalnego, bez obaw o obciążanie organizmu metalami ciężkimi, pestycydami i wszelkimi innymi zanieczyszczeniami charakterystycznymi dla organizmów żyjących w środowisku wodnym.

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz leki.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu nienasłonecznionym.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data znajduje się z boku opakowania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Składniki
w 1 porcji (1 kapsułka)zawartość%RWS
Kalorie10
Całkowita zawartość tłuszczu1 g1%
Koncentrat oleju rybiego1.286 g-
Kwasy Tłuszczowe Omega 3:964 mg-
EPA (kwas eikozapentaenowy)643 mg-
DHA (kwas dokozaheksaenowy)257 mg-
Pozostałe składniki

Kapsułka żelatynowa miękka (żelatyna rybna z tilapii, gliceryna roślinna, woda oczyszczona) i naturalna mieszanka tokoferoli.

Zawiera ryby (mintaj [źródło oleju rybiego], tilapia [źródło żelatyny rybnej]) z certyfikowanych zrównoważonych źródeł.

Informacje dodatkowe
Wielkość opakowania: 120 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 120
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby