0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Rhodiola rosea (różeniec górski) to niezwykła roślina zwana również „korzeniem arktycznym”, która przywraca równowagę ustrojową i adoptuje organizm do radzenia sobie z nadmiernym napięciem psychofizycznym. Szeroko stosowana w medycynie tradycyjnej ze względu na pozytywne oddziaływanie na funkcje poznawcze, wydajność, pamięć oraz zdolność zachowania optymalnych i stabilnych funkcji mózgu.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
  • Popularny
Rhodiola
Apollo's Hegemony
89,00 zł
(17)

Ekstrakt z korzenia różeńca górskiego zawierający 3% salidrozydów. Jeden z najpotężniejszych adaptogenów.

Kupuję
Hepatica
43,90 zł

Naturalny preparat zwiększający odporność na stres i wspierający funkcjonowanie układu nerwowego.

Kupuję
Aliness
59,90 zł
(10)

Ekstrakt z różeńca górskiego o podwójnej standaryzacji (3% rozawin i 1% salidrozydu). Potężny adaptogen.

Kupuję
Swanson
43,90 zł

Ekstrakt z różeńca o silnym działaniu adaptogennym. Poprawia siły witalne oraz zdolności kognitywne.

Powiadomienie
Swanson
89,00 zł

Ekstrakt z różeńca górskiego. Poprawia siły witalne oraz zdolności kognitywne.

Powiadomienie

Właściwości Rhodiola Rosea

Rhodiola Rosea to roślina, która od wieków wykorzystywana jest w medycynie naturalnej ze względu na swoje korzystne właściwości. Rhodiola Rosea jest bogata w rozmaite substancje aktywne, takie jak salidrozyd, rozyawiny czy flawonoidy, które wpływają na wiele procesów fizjologicznych. Właściwości te pozwalają na zastosowanie Rhodiola Rosea w celu redukcji objawów stresu, poprawy funkcji poznawczych, zwiększenia wytrzymałości fizycznej oraz regulacji nastroju.

Rodzaje Rhodiola Rosea

Istnieją różne odmiany Rhodiola Rosea, z których najczęściej stosowanymi są ekstrakty z korzenia. Rhodiola Rosea różni się poziomem składników aktywnych, w zależności od wieku rośliny i sposobu uprawy. W zależności od zastosowania, do produkcji preparatów z Rhodiola Rosea mogą być wykorzystywane różne partie rośliny. Każda z tych odmian ma swoje specyficzne zastosowanie i może być stosowana w celu wspierania różnych procesów fizjologicznych.

Działanie Rhodiola Rosea

Rhodiola Rosea działa przede wszystkim na układ nerwowy oraz na wytrzymałość fizyczną. Poprzez wpływ na układ nerwowy, Rhodiola Rosea może wpłynąć na redukcję objawów stresu i poprawę nastroju. Ponadto, Rhodiola Rosea działa na poziom hormonów stresu, co może wpłynąć na zmniejszenie objawów chorób związanych ze stresem, takich jak depresja i lęk. Rhodiola Rosea może również zwiększyć wytrzymałość fizyczną i poprawić funkcje poznawcze, takie jak pamięć i koncentracja.

Dawkowanie Rhodiola Rosea

Dawkowanie Rhodiola Rosea zależy od formy produktu oraz indywidualnych potrzeb organizmu. Zazwyczaj zaleca się spożywanie 200-600 mg ekstraktu z korzenia Rhodiola Rosea na dobę. Rhodiola Rosea może być przyjmowana w formie kapsułek, tabletek, proszku lub wyciągu. Ważne jest, aby wybierać produkty wysokiej jakości, pochodzące od renomowanych producentów i stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby