0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Kreatyna jest najpopularniejszym i najbardziej skutecznym suplementem promującym przyrost masy mięśniowej na świecie. Jej anaboliczne działanie potwierdza wiele badań klinicznych. W ustroju syntetyzowana jest z aminokwasów: L-argininy, glicyny i L-metioniny. Jej największa koncentracja występuje w tkankach o wysokim zapotrzebowaniu energetycznym – mięśniowej i nerwowej.

 

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
MZ-STORE
59,00 zł

Monohydrat kreatyny w wygodnej do stosowania formie proszku. Polecany osobom aktywnym fizycznie.

Kupuję
Apollo's Hegemony
99,00 zł
(12)

Orotan kreatyny, wzbogacony o dodatek betainy bezwodnej. Wersja w proszku, bez dodatków technologicznych.

Kupuję
MZ-STORE
59,90 zł
(3)

Jabłczan kreatyny w proszku. Wysoka jakość. Dostępny również w wersji bezsmakowej.

Kupuję
MZ-STORE
39,00 zł

Monohydrat kreatyny w kapsułkach na 30 dni suplementacji

Kupuję
Olimp
148,00 zł

Kapsułki z buforowanym monohydratem kreatyny. Wpływają na przyspieszenie budowy mięśni i zwiększają siłę.

Powiadomienie
Creatine Monohydrate Długotrwale niedostępny
Olimp
223,90 zł

Monohydrat kreatyny. Zwiększa siłę, wspomaga budowę suchej masy mięśniowej i działa antykatabolicznie.

Powiadomienie
Keto Creatine Chwilowo brak
Solve Labs
109,00 zł

Monohydrat kreatyny z dodatkami. Polecany osobom aktywnym fizycznie.

Powiadomienie
TCM Mega Caps 1100 Długotrwale niedostępny
Olimp
od 16,90 zł

Jabłczan kreatyny w kapsułkach. Wspomaga anabolizm, przyśpiesza regenerację oraz ogranicza zmęczenie.

Powiadomienie

Kreatyna - co to?

Kreatyna (kwas β-metyloguanidynooctowy) to substancja naturalnie występująca głównie w mięśniach i ścięgnach, ale można ją także znaleźć w narządach takich jak mózg, nerki, czy wątroba. Zbudowana jest z trzech aminokwasów – argininy, glicyny i metioniny. Podstawową rolą kreatyny jest udział w produkcji ATP (adenozyno-5′-trifosforan), będącego podstawowym nośnikiem energii w naszym organizmie. Idealnie sprawdza się u osób chcących zmaksymalizować efekty treningów.

Dla kogo kreatyna?

Kreatyna to bezpieczna substancja, polecana zarówno profesjonalistom, jak i osobom z niewielkim doświadczeniem treningowym. Korzyści z jej stosowania mogą odnieść:

  • Zawodnicy dyscyplin siłowych i szybkościowo-siłowych, czyli m.in. kulturyści, i biegacze krótkodystansowi. Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych (korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 3 g kreatyny dziennie).
  • Osoby w okresie budowania masy mięśniowej  - kreatyna wpływa korzystnie na środowisko anaboliczne panujące w komórkach oraz przeciwdziała procesom katabolicznym.
  • Seniorzy i pracownicy umysłowi – stosowanie kreatyny może poprawić pamięć i zdolności kognitywne, dlatego sprawdzi się u osób chcących wesprzeć funkcjonowanie mózgu.  

Jaką kreatynę wybrać?

Kreatyna występuje w wielu różnych formach, dostępnych w postaci kapsułek i proszku. Najpopularniejszym i najlepiej przebadanym jest monohydrat kreatyny. Inną, równie chętnie wybieraną opcją jest jabłczan kreatyny (TCM), który odznacza się wysoką stabilnością, a także dodatkowo intensyfikuje przemiany energetyczne. W naszej ofercie posiadamy również mniej znane formy kreatyny – orotan, fosforan, czy chlorowodorek. 

Korzyści płynące ze stosowania kreatyny

Korzyści płynące z suplementacji tego tripeptydu różnią się w zależności od zastosowanej w preparacie formy, jednak posiadają wspólny mianownik. Wysokie śródkomórkowe stężenie kreatyny jest gwarantem dostępności „szybkiej” energii metabolicznej. Przede wszystkim stanowi ona magazyn wysokoenergetycznych reszt fosforanowych, służących do resyntezy ATP. Ponadto istnieją przesłanki, które donoszą o jej hamującym wpływie na działanie miostatyny – białka fizjologicznie ograniczającego rozwój muskulatury.

Warto podkreślić rolę kreatyny w potreningowej regeneracji. Dzięki jej właściwościom buforującym, zapobiega szkodliwemu działaniu kwasu mlekowego. Co więcej, ogranicza rozpad glikogenu, oszczędzając zapasy glukozy. Prowadzi to do redukcji uczucia zmęczenia, a zarazem umożliwia wykonywanie dłuższych sesji treningowych.

Dodatkowo kreatyna może być stosowana w leczeniu klinicznym: w chorobach serca i Alzheimera (poprzez obniżanie homocysteiny), w upośledzeniu funkcjonowania układu odpornościowego (synteza glutationu) oraz w zaburzeniach funkcji poznawczych.

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby