0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
One-Per-Day Tablets One-Per-Day Tablets 60 tab.
Life Extension
109,00 zł

One-Per-Day Tablets 60 tab.

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
109,00 zł z VAT
1,82 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Kompozycja najlepiej przyswajalnych form składników aktywnych
  • Związki usprawniające przebieg procesów metabolicznych
  • Mieszanka kilku silnie działających antyoksydantów
  • Pomaga w regeneracji struktur układu nerwowego
  • Promuje zdrowie skóry, włosów i paznokci
  • Wspiera kondycję układu krążenia
  • Działa prokognitywnie
  • Niweluje stany zapalne
  • Wspomaga wzrok

Life Extension One–Per–Day Tablets to najwyższej jakości kompleks witamin i mikroelementów, całościowo wspierający funkcje ustroju. Jego skuteczność potwierdza zawartość aż trzech formuł – LycoBeads®, L-OptiZinc® i Crominex®, które w testach klinicznych wykazywały wysoki potencjał działania. Mieszanka złożona jest z wielu form różnych składników, a umieszczenie ich w wygodnej formie tabletek nadaje łatwość w zastosowaniu.

Procesy metaboliczne pod kontrolą
Każda z komórek ustroju, niezależnie od pełnionej przez siebie funkcji, posiada określone zapotrzebowanie na energię. Jest ona pozyskiwana w skomplikowanych procesach metabolicznych koordynowanych przez wyspecjalizowane białka funkcjonalnie połączone z witaminami lub mikroelementami.

Dostarczane z pożywieniem węglowodany, tłuszcze, a w skrajnych przypadkach także białka, spalane są jako substraty energetyczne umożliwiające wyprodukowanie energii skumulowanej w ATP. Może do tego dochodzić zarówno w mniej wydajnych warunkach beztlenowych, jako i znacznie bardziej opłacalnych tlenowych. Przeprowadzenie tych drugich wymaga nie tylko obecności samego tlenu, lecz również kompleksowej współpracy białek z witaminami grupy B.

Końcowym etapem oddychania beztlenowego jest kwas mlekowy. Do jego gromadzenia w tkankach dochodzi m.in. podczas niedoboru witaminy B1 (tiaminy). Jeśli dojdzie do koncentracji zbyt dużej ilości tego metabolitu, może to przekroczyć zdolności kompensacyjne organizmu i doprowadzić do kwasicy. Jest to spowodowane tym, iż witamina ta działa niczym element łączący procesy beztlenowe z tlenowymi. Nie jest ona jednak odosobniona w swym działaniu, gdyż współpracuje z kwasem pantotenowym i kwasem alfa-liponowym. Końcowy efekt ich działania wyraża się w zapobieganiu kwasicy mleczanowej.

Wytworzenie ATP jest niemożliwe bez udziału niacynamidu i ryboflawiny – związków pełniących rolę koenzymów, wspomagających procesy utleniania glukozy i kwasów tłuszczowych.

Ochrona układu krążenia
Obecnie wiele osób zmaga się z przewlekłą niewydolnością krążenia, która znacząco obniża komfort życia, a także przyczynia się do zmniejszenia jego długości. Jej przyczyną są najczęściej wszechobecny stres, brak higieny odpoczynku, a także niewłaściwa dieta, w której brakuje miejsca na witaminy i mikroelementy.

Najbardziej powszechnym zwyrodnieniem dotykającym naczynia tętnicze jest proces miażdżycy. Nawarstwianie blaszki miażdżycowej odbywa się latami, nie dając kompletnie żadnych objawów. Najważniejszym czynnikiem, który predysponuje do jej rozwoju jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi, jednak badania wykazały, iż również jeden z aminokwasów – homocysteina - nie jest obojętny dla kondycji naczyń.

Do profilaktyki przeciwmiażdżycowej należy m.in. redukcja poziomu tych dwóch związków. Homocysteina powstaje z powodu zatrzymania cyklu przemian metabolicznych, który umożliwia przemianę metioniny w cysteinę. Dochodzi do tego w wyniku niedoboru obecnych w suplemencie witamin – L-5-metylotetrahydrofolianu, metylokobalaminy i różnych form witaminy B6. W praktyce klinicznej uzupełnienie ich braków wiąże się ze spadkiem ryzyka nieprzyjemnych powikłań miażdżycy – zawału serca czy udaru mózgu.

Wyżej opisane procesy zachodzą w warunkach stanu zapalnego naczyń. Jego zwalczenie wspomaga obecna bio-kwercetyna pozyskana z pączka kwiatu japońskiej sofory. Umieszczona została w fitosomie – specjalnej otoczce fosfolipidowej, która gwarantuje jej najlepszą na rynku biodostępność. Działanie kwercetyny opiera się na hamowaniu funkcji cyklooksygenaz – enzymów odpowiedzialnych za produkcję mediatorów stanu zapalnego. Dodatkowo sam związek wspiera odbudowę kwasu hialuronowego – kluczowego składnika tkanki łącznej, budującej wnętrze naczyń krwionośnych.

Regulacja gospodarki glukozowej
Z chorobami układu krążenia mocno sprzężona jest coraz częstsza dolegliwość, dotykająca szczególnie osoby otyłe jest to cukrzyca typu 2. Jej głównym objawem jest podwyższony poziom cukru we krwi, który niesie ze sobą spustoszenie dla wielu narządów i tkanek. Oprócz stosowania celowanych leków, warto pomyśleć nad wprowadzeniem diety bogatej w chrom.

Badania pokazały, iż regularne spożywanie chromu i apigeniny w stanach przewlekłej hiperglikemii, przyczyniły się do jej zniesienia. Ich synergistyczne działanie łagodzi insulinooporność tkanek docelowych (głównie mięśniowej) poprzez uwalnianie transporterów glukozowych na powierzchnię błon komórkowych, dzięki czemu nadmiar cukru może przedostać się do wnętrza komórek. W ten sposób krew ulega „oczyszczeniu”, a poziom glukozy może wrócić do normy. W metabolizmie węglowodanów rolę pomocniczą pełni również molibden. Pierwiastek ten przyczynia się także do zwiększenia biodostępności żelaza, zmniejszając ryzyko wystąpienia anemizacji.

Dobra kondycja kości i stawów
Z roku na rok ze względu na naturalne procesy niszczenia, układ ruchu ulega osłabieniu, co wiąże się ze spadkiem mobilności. Jednym z powodów jest obniżona mineralizacja kości, która w szczególności dotyczy kobiet w okresie postmenopauzalnym, a także wszystkich osób w wieku podeszłym. Dzieje się to w wyniku zmian w gospodarce hormonalnej, którym towarzyszy spadek stężenia hormonów płciowych.

Ostatnimi czasy prowadzonych jest wiele badań dotyczących wpływu witaminy D3 na funkcjonowanie ustroju człowieka. Jedną z jej najważniejszych funkcji jest regulacja gospodarki wapniowej. Wykazano, iż cholekalcyferol zwiększa dostępność kationów wapnia, podnosząc ich absorpcję w jelitach i nerkach, zaś bor hamuje ich uwalnianie z kości, zapobiegając odwapnieniu i zwiększeniu podatności na złamania. Dodatkowo witamina D reguluje pracę osteoblastów i osteoklastów, przyczyniając się do uruchomienia procesu mineralizacji kości.

Producent z myślą o prawidłowej funkcji stawów, umieścił w suplemencie mikroelement jakim jest mangan. Okazuje się, iż jego regularne dostarczanie wraz z dietą promuje wytwarzanie chondroityny i kwasu hialuronowego. Związki te uczestniczą w produkcji mazi stawowej, która jest „naturalnym smarem”, znoszącym tarcie i ograniczającym uszkodzenia chrząstki stawowej.

W trosce o piękną skórę, włosy i paznokcie
Skóra wraz z jej przydatkami stanowi narząd o bardzo dużej powierzchni i spełnia szereg istotnych funkcji, do których należą m.in. termoregulacja, wymiana gazowa, czy regulacja gospodarki wodno-elektrolitowej. Ich właściwa higiena obejmuje odpowiednią pielęgnację, jak również zrównoważoną dietę.

Jednym z niezbędnych dla skóry składników jest witamina A. Dzięki pobudzaniu różnicowania keranocytów wspiera odnowę naskórka, a stymulując fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, przyczynia się do zwiększenia jego jędrności. Pochodne witaminy A (retinoidy) są od lat stosowane w dermatologii w celu leczenia trądziku, gdyż hamują sekrecję gruczołów łojowych.

Również biotyna, dostarczając siarki używanej do produkcji keratyny, zapobiega niszczeniu się wierzchniej warstwy naskórka. Spaja komórki warstwy rogowej, co chroni przed nadmierną utratą wody.

Skuteczna pomoc w kobiecych dolegliwościach
Coraz więcej kobiet narażonych jest na problemy hormonalne, które objawiają się nieregularnymi miesiączkami, obniżonym libido, gorszym nastrojem. Niestety mogą one wiązać się z nieprawidłową pracą jajników bądź tarczycy.

Liczne badania potwierdziły skuteczność inozytolu w jednostce chorobowej, jaką jest zespół policystycznych jajników. Dzięki niemu możliwe jest obniżenie podwyższonego poziomu androgenów we krwi, co skutkuje ustąpieniem hiperinsulinemii, hirsutyzmu i problemów z cerą łojotokową.

Prawidłową pracę tarczycy warunkuje jod. Jego obecność jest niezbędna do syntezy hormonów – T3 i T4, których niedobór jest obserwowany w stanie niedoczynności tego narządu. Dostarczenie tego mikroelementu może okazać się pomocne u kobiet, które często czują się osłabione, lub zaobserwowały nagły wzrost wagi czy też podniesienie rozkurczowego ciśnienia krwi.

Męskość pod kontrolą
Zdrowi i silni mężczyźni odznaczają się zadbanym zarostem, rozbudowaną muskulaturą, a także prawidłowo zachowanymi funkcjami seksualnymi. Wszystkie te czynniki są zależne od prawidłowej kondycji układu hormonalnego, szczególnie osi przysadka-jądra. Obecny tryb życia, który oferuje wiele stresu oraz złe nawyki dietetyczne, mogą powodować zachwianie tej równowagi, co skutkuje obniżeniem poziomu testosteronu.

Problemy te może złagodzić regularna podaż cynku. Liczne badania udowodniły jego pozytywny wpływ na stan nasienia mężczyzn. Pierwiastek ten promuje przeżywalność plemników, co pośrednio przyczynia się do zwiększenia szans na poczęcie dziecka. Zaobserwowano również, iż cynk jako składnik wewnątrzkomórkowych struktur – palców cynkowych - wspomaga syntezę nowych białek mięśniowych. Przekłada się to na lepszą regenerację i skuteczniejszą rozbudowę tkanki mięśniowej.

Ograniczone stany zapalne
Jak zostało już wspomniane, większość komórek organizmu w celu uzyskania energii przeprowadza szereg przemian biochemicznych, do których zaliczamy procesy tlenowe. Obok wytworzonego ATP, w dużej ilości produkowane są wolne rodniki o działaniu silnie uszkadzającym. Ich nadmierna koncentracja przyczynia się do występowania stanów zapalnych, które upośledzają prawidłowe funkcje tkanek i narządów.

Ustrój na szczęście wyposażył się w sprawne mechanizmy, które do pewnego momentu z powodzeniem radzą sobie z tymi wysoko reaktywnymi związkami. Gdy możliwości kompensacyjne ulegną wyczerpaniu, ważne jest wsparcie z zewnątrz.

Zawarte w suplemencie witamina C, witamina E wraz z pochodnymi tokoferolami, likopen a także selen, stanowią skuteczne narzędzie w walce z wolnymi rodnikami, bezpośrednio lub jako elementy budulcowe enzymów, redukując je do całkowicie nieszkodliwych związków. Prowadzi to do normalizacji funkcji tkanek, dzięki zwalczeniu odczynu zapalnego.

Poprawa nastroju i funkcji kognitywnych
Mało kto wie, iż magnez jest mikroelementem przydatnym nie tylko w łagodzeniu stanów nadmiernej pobudliwości mięśniowej, wyrażonej w zbyt częstych skurczach mięśni. Przenika on również przez barierę krew-mózg, dzięki czemu ma okazję działać w obrębie struktur ośrodkowego układu nerwowego.

Podobnie jak w synapsach nerwowo-mięśniowych, magnez reguluje pobudliwość neuronów okolic odpowiedzialnych za funkcje kognitywne. Dzięki temu przyczynia się do poprawy zdolności pamięciowych, które z wiekiem ulegają osłabieniu. Ponadto wpływając na receptory NMDA, reguluje transmisję glutaminergiczną, tym samym stanowiąc prewencję przed stanami depresyjnymi u osób do nich predysponowanych.

Mózgowie w dużej mierze zbudowane jest z substancji lipidowych, których ubytki muszą być na bieżąco uzupełniane. Odbudowa osłonek mielinowych odbywa się przy udziale obecnej w suplemencie fosfatydylocholiny. Jej odpowiednia podaż gwarantuje zachowanie prawidłowej kondycji układu nerwowego.

Wsparcie dla wzroku
Bardzo trudno wyobrazić sobie prowadzenie dotychczasowego życia ze znaczącym ubytkiem wzroku. Wiele osób zmaga się z niewielkimi dolegliwościami ze strony oczu, które mogą dawać dokuczliwe objawy, obniżając jakość codziennego funkcjonowania.

Obecne w preparacie luteina i zeaksantyna to związki pozyskane z ekstraktu z kwiatu nagietka, które należą do grupy karotenoidów. Stanowią one szczególną ochronę dla siatkówki oka, która odpowiedzialna jest za odbiór bodźców wzrokowych ze środowiska zewnętrznego. Substancje te bronią komórki oka przed degeneracją wywołaną nadmiarem gromadzących się wolnych rodników, powstałych w wyniku intensywnych przemian metabolicznych.

Podsumowując, Life Extension One–Per–Day Tablets to preparat, który został przeznaczony do codziennej suplementacji. Szczególnie polecany jest osobom, które w sposób kompleksowy chcą wpłynąć na homeostazę ustroju, niwelując niedobory najczęściej brakujących mikroskładników.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby