0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Baby's DHA 1050mg Baby's DHA 1050mg 60 ml
Nordic Naturals
59,00 zł

Baby's DHA 1050mg 60 ml

od 3 sztuk tylko: 57,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Bez GMO
Dla dzieci

Jako alternatywę polecamy:

Ultra Fish Oil  200 softgels
Ultra Fish Oil 200 softgels
Apollo's Hegemony
139,00 zł
59,00 zł z VAT
4,92 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Wspiera prawidłowy wzrost i wytrzymałość układu kostnego
  • Wspomaga zrównoważony rozwój mózgu i narządu wzroku
  • Promuje krążenie krwi w mózgowiu i jego dotlenienie
  • Naturalne źródło kwasów omega-3
  • Wygodny zakraplacz z miarką

Nordic Naturals Baby's DHA to suplement diety dedykowany najmłodszym dzieciom. Zawiera on kwasy omega-3, głównie DHA oraz EPA, a także witaminy A i D, które wspierają prawidłowy rozwój mózgu, oczu i całego układu nerwowego. Substancje aktywne zawarte w tym preparacie pochodzą w całości z naturalnego źródła, a sam produkt spełnia ścisłe międzynarodowe wymogi dotyczące czystości oraz świeżości.

Buteleczka z suplementem zawiera zakraplacz z miarką, który ułatwia odmierzanie specyfiku oraz umożliwia wygodne dodawanie go np. do butelki z mlekiem.

DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz EPA (kwas eikozapentaenowy) to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), należące do grupy kwasów omega-3. Pozyskane zostały z sajki – arktycznej ryby z rodziny dorszowatych. Kwasy te działają najlepiej w stosunku 1:1 z kwasami omega-6, których w przeciętnej diecie jest najwięcej – brakuje z kolei omega-3. Wykazują one wyjątkowe działanie wspierające psychiczny i fizyczny rozwój dziecka, a w połączeniu z witaminami obecnymi w tym suplemencie kompleksowo dbają o układ nerwowy i narząd wzroku.

Prawidłowe wykształcenie układu nerwowego i oczu
Zwiększona podaż DHA u dzieci jest zalecana z powodu ich mniejszej zdolności do biosyntezy tego kwasu endogennie w porównaniu z dorosłymi. EPA z kolei sam w sobie ma podobne funkcje do DHA, lecz jest również dla niego prekursorem.

Jak donoszą badania, DHA jest niezbędny dla optymalnego działania układu nerwowego, a jego zmniejszona podaż może skutkować obniżeniem zawartości fosfolipidów budujących tkankę mózgową. W podobnym badaniu dowiedziono również, że noworodki są bardziej wrażliwe na mniejsze ilości przyjmowanego DHA w stosunku do dorosłych.

Obydwa te kwasy (DHA i EPA), a także inne kwasy omega-3 są zatem konieczne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i oczu. Umożliwiają odpowiednie ukształtowanie się tych narządów w okresie niemowlęcym oraz mogą przyczyniać się do obniżenia ryzyka wystąpienia chorób neurologicznych w starszym wieku. Wykazują również działanie protekcyjne na siatkówkę i naczynia krwionośne zaopatrujące narząd wzroku.

Wsparcie zrównoważonego rozwoju psychicznego
Kwasy omega-3 wspomagają prawidłowy przepływ krwi przez mózg i odpowiednie dotlenienie tkanki nerwowej. Wraz z krwią do mózgu dociera glukoza i inne substancje aktywne, a zabierane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Lepsze dotlenienie mózgowia pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze u dzieci. DHA ma swój udział w zapobieganiu nadmiernej agresji, a dawki powyżej 300mg mają udowodnione działanie w profilaktyce ADHD. Trzeba pamiętać, że wraz z polepszeniem funkcji kognitywnych, dzieci szybciej uczą się mówić i rozumieć słowa, są bardziej aktywne i mają lepszą pamięć. Ma to niebagatelny wpływ na rozwój intelektualny, lepsze osiągi w nauce w późniejszym wieku oraz mniej problemów wychowawczych.

Witamina A to jedna z czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona niezbędna w procesie widzenia – tworzy barwniki wzrokowe występujące w receptorach siatkówki. Wspiera rozwój tkanki kostnej oraz chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jej niedobór może powodować zaburzenia wzrostu, widzenia oraz częste infekcje.

Witamina D3 to kolejny, obok witaminy A i kwasów omega, niezbędny składnik odżywczy. Chociaż może być częściowo syntetyzowana, jej suplementacja u dzieci jest powszechnie zalecana, ze względu na często występujące niedobory prowadzące m.in. do wadliwego rozwoju kości. Zbyt mała ilość tej witaminy może powodować krzywicę, z kolei prawidłowe jej stężenie warunkuje odpowiedni wzrost zdrowego i wytrzymałego układu kostnego.

Przyczynia się ona również do zapobiegania i zwalczania próchnicy zębów poprzez aktywację odpowiednich białek obronnych. Witamina D3 ma, podobnie jak kwasy omega-3, pozytywny wpływ na układ nerwowy – jej ilość jest dodatnio skorelowana z dobrą jakością oraz długością snu.

Podsumowując, Nordic Naturals Baby's DHA to kompleksowe wsparcie rozwoju noworodka, a w szczególności jego układu nerwowego i wzroku. Preparat ten wspiera również funkcje kognitywne, sprzyjając nauce mowy, zapamiętywaniu i uczeniu się.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby