0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Baby's DHA 1050mg Baby's DHA 1050mg 60 ml
Nordic Naturals
66,00 zł

Baby's DHA 1050mg 60 ml

od 3 sztuk tylko: 64,68 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Bez GMO
Dla dzieci

Jako alternatywę polecamy:

Ultra Fish Oil  200 softgels
Ultra Fish Oil 200 softgels
Apollo's Hegemony
139,00 zł
66,00 zł z VAT
5,50 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Wspiera prawidłowy wzrost i wytrzymałość układu kostnego
  • Wspomaga zrównoważony rozwój mózgu i narządu wzroku
  • Promuje krążenie krwi w mózgowiu i jego dotlenienie
  • Naturalne źródło kwasów omega-3
  • Wygodny zakraplacz z miarką

Nordic Naturals Baby's DHA to suplement diety dedykowany najmłodszym dzieciom. Zawiera on kwasy omega-3, głównie DHA oraz EPA, a także witaminy A i D, które wspierają prawidłowy rozwój mózgu, oczu i całego układu nerwowego. Substancje aktywne zawarte w tym preparacie pochodzą w całości z naturalnego źródła, a sam produkt spełnia ścisłe międzynarodowe wymogi dotyczące czystości oraz świeżości.

Buteleczka z suplementem zawiera zakraplacz z miarką, który ułatwia odmierzanie specyfiku oraz umożliwia wygodne dodawanie go np. do butelki z mlekiem.

DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz EPA (kwas eikozapentaenowy) to niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), należące do grupy kwasów omega-3. Pozyskane zostały z sajki – arktycznej ryby z rodziny dorszowatych. Kwasy te działają najlepiej w stosunku 1:1 z kwasami omega-6, których w przeciętnej diecie jest najwięcej – brakuje z kolei omega-3. Wykazują one wyjątkowe działanie wspierające psychiczny i fizyczny rozwój dziecka, a w połączeniu z witaminami obecnymi w tym suplemencie kompleksowo dbają o układ nerwowy i narząd wzroku.

Prawidłowe wykształcenie układu nerwowego i oczu
Zwiększona podaż DHA u dzieci jest zalecana z powodu ich mniejszej zdolności do biosyntezy tego kwasu endogennie w porównaniu z dorosłymi. EPA z kolei sam w sobie ma podobne funkcje do DHA, lecz jest również dla niego prekursorem.

Jak donoszą badania, DHA jest niezbędny dla optymalnego działania układu nerwowego, a jego zmniejszona podaż może skutkować obniżeniem zawartości fosfolipidów budujących tkankę mózgową. W podobnym badaniu dowiedziono również, że noworodki są bardziej wrażliwe na mniejsze ilości przyjmowanego DHA w stosunku do dorosłych.

Obydwa te kwasy (DHA i EPA), a także inne kwasy omega-3 są zatem konieczne dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego i oczu. Umożliwiają odpowiednie ukształtowanie się tych narządów w okresie niemowlęcym oraz mogą przyczyniać się do obniżenia ryzyka wystąpienia chorób neurologicznych w starszym wieku. Wykazują również działanie protekcyjne na siatkówkę i naczynia krwionośne zaopatrujące narząd wzroku.

Wsparcie zrównoważonego rozwoju psychicznego
Kwasy omega-3 wspomagają prawidłowy przepływ krwi przez mózg i odpowiednie dotlenienie tkanki nerwowej. Wraz z krwią do mózgu dociera glukoza i inne substancje aktywne, a zabierane są szkodliwe produkty przemiany materii.

Lepsze dotlenienie mózgowia pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze u dzieci. DHA ma swój udział w zapobieganiu nadmiernej agresji, a dawki powyżej 300mg mają udowodnione działanie w profilaktyce ADHD. Trzeba pamiętać, że wraz z polepszeniem funkcji kognitywnych, dzieci szybciej uczą się mówić i rozumieć słowa, są bardziej aktywne i mają lepszą pamięć. Ma to niebagatelny wpływ na rozwój intelektualny, lepsze osiągi w nauce w późniejszym wieku oraz mniej problemów wychowawczych.

Witamina A to jedna z czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest ona niezbędna w procesie widzenia – tworzy barwniki wzrokowe występujące w receptorach siatkówki. Wspiera rozwój tkanki kostnej oraz chroni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Jej niedobór może powodować zaburzenia wzrostu, widzenia oraz częste infekcje.

Witamina D3 to kolejny, obok witaminy A i kwasów omega, niezbędny składnik odżywczy. Chociaż może być częściowo syntetyzowana, jej suplementacja u dzieci jest powszechnie zalecana, ze względu na często występujące niedobory prowadzące m.in. do wadliwego rozwoju kości. Zbyt mała ilość tej witaminy może powodować krzywicę, z kolei prawidłowe jej stężenie warunkuje odpowiedni wzrost zdrowego i wytrzymałego układu kostnego.

Przyczynia się ona również do zapobiegania i zwalczania próchnicy zębów poprzez aktywację odpowiednich białek obronnych. Witamina D3 ma, podobnie jak kwasy omega-3, pozytywny wpływ na układ nerwowy – jej ilość jest dodatnio skorelowana z dobrą jakością oraz długością snu.

Podsumowując, Nordic Naturals Baby's DHA to kompleksowe wsparcie rozwoju noworodka, a w szczególności jego układu nerwowego i wzroku. Preparat ten wspiera również funkcje kognitywne, sprzyjając nauce mowy, zapamiętywaniu i uczeniu się.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby