0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Probiotyki dla dzieci to kategoria zawierająca preparaty probiotyczne, które są odpowiednie do stosowania już od pierwszych dni życia. Flora bakteryjna przewodu pokarmowego człowieka zaczyna kształtować się już od momentu narodzin. Przewód pokarmowy zdrowego płodu jest jałowy, natomiast podczas porodu dochodzi do jego zasiedlenia przez pierwsze mikroorganizmy. Do istotnych czynników mających wpływ na kształtowanie się mikroflory jelitowej należy głównie sposób rodzenia oraz sposób karmienia – przewód pokarmowy dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie i/lub karmionych sztucznie zasiedlany jest z opóźnieniem lub w nieprawidłowych proporcjach. Stan układu pokarmowego w dzieciństwie może mieć istotny wpływ na stan zdrowia w życiu dorosłym, dlatego warto zadbać o jego prawidłowe kształtowanie już w okresie niemowlęcym, gdyż może to pomóc w przeciwdziałaniu niektórym zaburzeniom.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Healthlabs
99,00 zł

Synbiotyk dla dzieci w formie saszetek z proszkiem z aromatem truskawkowym.

Kupuję
No1 KidsBiotic Chwilowo brak
Lab One
65,00 zł

4-składnikowy preparat probiotyczny dla dzieci.

Powiadomienie
Kids Balance Chwilowo brak
Aliness
32,90 zł

Probiotyk dla dzieci od 1. roku życia. Aż 5 miliardów żywych komórek bakterii w 1 kapsułce.

Powiadomienie
Nordic Naturals
87,00 zł

Jednoszczepowy suplement diety w formie owocowych gum, przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Powiadomienie

W swojej ofercie posiadamy preparaty przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci, które pomogą przywrócić odpowiedni skład mikroflory bakteryjnej, w szczególności w przypadku: zaburzeń czynnościowych pracy układu pokarmowego, ostrej rotawirusowej biegunki infekcyjnej, biegunki poantybiotykowej, kolki niemowlęcej oraz zaburzeń alergicznych (AZS). Dodatkowo niektóre z preparatów wzbogacone są w wit. D i zdrowe kwasy tłuszczowe, które pomagają utrzymać prawidłową mineralizację kości i wspierają rozwój układu nerwowego. 

Probiotyki dla dzieci - po co są potrzebne?

Probiotyki dla dzieci to kategoria gromadząca preparaty, które można stosować począwszy od pierwszych dni życia maluchów. Mają one za zadanie pomóc w kształtowaniu i utrzymaniu właściwej flory bakteryjnej jelit, co przekłada się na dobrą kondycję całego organizmu. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór probiotyków przeznaczonych dla najmłodszych. Są ode dostępne w formach przyjaznych maluchom – kroplach, saszetkach do rozpuszczania, smakowych tabletkach do ssania, gumach do żucia.

Czy dzieciom są potrzebne probiotyki?

Trzeba wiedzieć, że zdrowy płód ma zupełnie jałowy przewód pokarmowy, który zostaje zasiedlony przez pierwsze mikroorganizmy dopiero w trakcie porodu. Tak więc kształtowanie się mikrobiomu w dużej mierze jest determinowane przez sposób rodzenia oraz karmienia. U dzieci urodzonych przez cesarskie cięcie i nie karmionych piersią mikroflora jelitowa może ukształtować się nieprawidłowo, co z kolei zwiększa ryzyko niektórych zaburzeń w dorosłym życiu.

W czym mogą pomóc probiotyki dla dzieci?

Naukowcy wytypowali szereg dolegliwości, których leczenie może być wspierane przez odpowiednio dobraną probiotykoterapię. Terapię probiotykami warto rozważyć chociażby w przypadku biegunki infekcyjnej lub poantybiotykowej, kolki niemowlęcej, zaburzeń czynności pracy przewodu pokarmowego, atopowego zapalenia skóry (AZS). W tym miejscu należy podkreślić, że w wielu przypadkach brakuje jeszcze podstaw naukowych. Nie oznacza to, że dany probiotyk jest nieskuteczny, a jedynie wskazuje na to, że jak dotąd nie ma badań klinicznych z jego udziałem.

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby