0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (z ang. branched-chain amino acid),to niewielka grupa do której przynależą tylko trzy aminokwasy białkowe: leucyna, izoleucyna i walina. Nie są one produkowane w ludzkim organizmie - dostarcza się je głównie z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety. W ustroju pełnią funkcje budulcowe oraz regulacyjne. Ponadto są z nich syntetyzowane inne aminokwasy.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
BCAA Chwilowo brak
MZ-STORE
69,00 zł
(3)

BCAA w optymalnej proporcji 2:1:1. Łatwy sposób na wzbogacenie diety o kluczowe aminokwasy.

Powiadomienie
BCAA Powder Długotrwale niedostępny
Trec
od 75,00 zł
(1)

Czyste BCAA w proszku. Działa antykatabolicznie oraz przyspiesza regenerację białek.

Powiadomienie
BCAA Xplode Energy Chwilowo brak
Olimp
92,00 zł

Suplement diety zawierający aminokwasy rozgałęzione wzbogacone o beta-alaninę i kofeinę.

Powiadomienie
BCAA Xplode Chwilowo brak
Olimp
92,00 zł
(7)

Suplement diety zawierający glutaminę. Wspomaga regenerację potrenignową oraz ogranicza katabolizm.

Powiadomienie
BCAA Mega Caps Długotrwale niedostępny
Olimp
54,00 zł
(1)

BCAA w kapsułkach. Działa anabolicznie i antykatabolicznie, poprawia wytrzymałość, wspomaga regenerację.

Powiadomienie
BCAA Flash Zero Chwilowo brak
Biotech Usa
od 115,00 zł

Aminokwasy rozgałęzione w optymalnej proporcji 2:1:1. Dodatek L-glutaminy i witaminy B6.

Powiadomienie

BCAA czy działa?

Aminokwasy BCAA mają kluczowe znaczenie dla sportowców. Mogą być stosowane przez każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny. W badaniach udowodniono, że mają korzystny wpływ na parametry siłowe i wytrzymałościowe, mogą stanowić alternatywne źródło energii i zniwelować zmęczenie w czasie długotrwałego wysiłku. Ponadto sprzyjają rozwojowi masy mięśniowej i zwiększają efektywność procesów regeneracyjnych.

Z czym łączyć BCAA?

W naszej ofercie można znaleźć najwyższej jakości suplementy na bazie BCAA. Są dostępne zarówno czyste aminokwasy rozgałęzione, jak i połączone z innymi aminokwasami albo związkami, które uzupełniają i wzmacniają ich działanie. Oprócz klasycznych form kapsułek i proszku w naszym sklepie znajdą Państwo również BCAA w postaci gotowego napoju albo smacznych gum do żucia. BCAA  w celu uzupełnienia profilu aminokwasowego często są łączone z glutaminą.

Dawkowanie BCAA

 Za optymalne dawkowanie BCAA przyjmuje się zakres od 0,5-1g na 10 kg masy ciała tj dla 100 kg osoby 5-10 gramów. BCAA przyjmuje się okołotreningowo, np 30-45 minut przed treningiem lub bezpośrednio po nim. Można je spożywać poprzez rozpuszczenie w wodzie lub sypiąc proszek bezpośrednio do ust następnie popijając dużą ilością wody. W przypadku kapsułek mamy tutaj ułatwioną kwestię, wystarczy dobrać ich odpowiednią ilość i połknąć.

Skutki uboczne BCAA

Aminokwasy w dużej mierze są pozbawione skutków ubocznych podczas przyjmowania ich doustnie w zalecanych dawkach. W przypadku mniejszej tolerancji ze strony układu pokarmowego wystąpić mogą biegunki oraz niestrawność.  Z kolei zbyt duże dawki mogą obciążać nerki oraz wątrobę, dlatego osoby z dysfunkcjami tych narządów powinny skonsultować przyjmowanie BCAA z lekarzem prowadzącym.

BCAA (Branched-chain amino acids) to aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu bocznym. Zaliczane są do nich trzy aminokwasy egzogenne – walina, leucyna i izoleucyna. W związku z tym, że należą one do grona aminokwasów niezbędnych, muszą być systematycznie dostarczane wraz z dietą.

Suplementacja BCAA w sporcie

BCAA to taki „must have” suplementacji wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie, którym zależy na wsparciu regeneracji, opóźnieniu uczucia zmęczenia i poprawie wyników sportowych. Aminokwasy BCAA są naturalnym składnikiem białka, które wspomaga wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Szczególne właściwości przypisywane są leucynie. Spośród tych trzech aminokwasów posiada najsilniejszą zdolność do pobudzania MPS, czyli syntezy białek mięśniowych.

BCAA – jak i kiedy stosować?

Schematów stosowania BCAA jest wiele. Zazwyczaj zaleca się przyjmować je w okresie okołotreningowym, najlepiej przed lub zaraz po treningu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Aminokwasy BCAA stosowane przed treningiem mogą mieć wpływ na redukcję zmęczenia, natomiast suplementacja potreningowa może przynieść korzyści w postaci poprawy regeneracji i pobudzenia syntezy nowych włókien mięśniowych.

Jakie BCAA wybrać?

Oferujemy suplementy na bazie BCAA kapsułkach, tabletkach, a także w proszku, który wystarczy dodać do wody lub ulubionego napoju. Polecamy również BCAA wzbogacone o glutaminę, potęgującą efekt anaboliczny.   

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby