0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

BCAA, czyli aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach (z ang. branched-chain amino acid), to niewielka grupa do której przynależą tylko trzy aminokwasy białkowe: leucyna, izoleucyna i walina. Nie są one produkowane w ludzkim organizmie - dostarcza się je głównie z pożywieniem oraz w postaci suplementów diety. W ustroju pełnią funkcje budulcowe oraz regulacyjne. Ponadto są z nich syntetyzowane inne aminokwasy.

BCAA czy działa?

Aminokwasy BCAA mają kluczowe znaczenie dla sportowców. Mogą być stosowane przez każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania i uprawianej dyscypliny. W badaniach udowodniono, że mają korzystny wpływ na parametry siłowe i wytrzymałościowe, mogą stanowić alternatywne źródło energii i zniwelować zmęczenie w czasie długotrwałego wysiłku. Ponadto sprzyjają rozwojowi masy mięśniowej i zwiększają efektywność procesów regeneracyjnych.

Z czym łączyć BCAA?

W naszej ofercie można znaleźć najwyższej jakości suplementy na bazie BCAA. Są dostępne zarówno czyste aminokwasy rozgałęzione, jak i połączone z innymi aminokwasami albo związkami, które uzupełniają i wzmacniają ich działanie. Oprócz klasycznych form kapsułek i proszku w naszym sklepie znajdą Państwo również BCAA w postaci gotowego napoju albo smacznych gum do żucia. BCAA  w celu uzupełnienia profilu aminokwasowego często są łączone z glutaminą.

Dawkowanie BCAA

 Za optymalne dawkowanie BCAA przyjmuje się zakres od 0,5-1g na 10 kg masy ciała tj dla 100 kg osoby 5-10 gramów. BCAA przyjmuje się okołotreningowo, np 30-45 minut przed treningiem lub bezpośrednio po nim. Można je spożywać poprzez rozpuszczenie w wodzie lub sypiąc proszek bezpośrednio do ust następnie popijając dużą ilością wody. W przypadku kapsułek mamy tutaj ułatwioną kwestię, wystarczy dobrać ich odpowiednią ilość i połknąć.

Skutki uboczne BCAA

Aminokwasy w dużej mierze są pozbawione skutków ubocznych podczas przyjmowania ich doustnie w zalecanych dawkach. W przypadku mniejszej tolerancji ze strony układu pokarmowego wystąpić mogą biegunki oraz niestrawność.  Z kolei zbyt duże dawki mogą obciążać nerki oraz wątrobę, dlatego osoby z dysfunkcjami tych narządów powinny skonsultować przyjmowanie BCAA z lekarzem prowadzącym.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
MZ-STORE
69,00 zł
(3)

BCAA w optymalnej proporcji 2:1:1. Łatwy sposób na wzbogacenie diety o kluczowe aminokwasy.

Kupuję
Olimp
92,00 zł
(7)

Suplement diety zawierający glutaminę. Wspomaga regenerację potrenignową oraz ogranicza katabolizm.

Kupuję
BCAA Powder Długotrwale niedostępny
Trec
od 75,00 zł
(1)

Czyste BCAA w proszku. Działa antykatabolicznie oraz przyspiesza regenerację białek.

Powiadomienie
BCAA Mega Caps Długotrwale niedostępny
Olimp
52,00 zł
(1)

BCAA w kapsułkach. Działa anabolicznie i antykatabolicznie, poprawia wytrzymałość, wspomaga regenerację.

Powiadomienie
BCAA Flash Zero Chwilowo brak
Biotech Usa
od 59,00 zł

Aminokwasy rozgałęzione w optymalnej proporcji 2:1:1. Dodatek L-glutaminy i witaminy B6.

Powiadomienie
BCAA 100% Długotrwale niedostępny
Biotech Usa
79,00 zł

Kompleks aminokwasów. Poprawia zdolności anaboliczne organizmu oraz chroni przed katabolizmem.

Powiadomienie

BCAA (Branched-chain amino acids) to aminokwasy o rozgałęzionym łańcuchu bocznym. Zaliczane są do nich trzy aminokwasy egzogenne – walina, leucyna i izoleucyna. W związku z tym, że należą one do grona aminokwasów niezbędnych, muszą być systematycznie dostarczane wraz z dietą.

Suplementacja BCAA w sporcie

BCAA to taki „must have” suplementacji wśród sportowców i osób aktywnych fizycznie, którym zależy na wsparciu regeneracji, opóźnieniu uczucia zmęczenia i poprawie wyników sportowych. Aminokwasy BCAA są naturalnym składnikiem białka, które wspomaga wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Szczególne właściwości przypisywane są leucynie. Spośród tych trzech aminokwasów posiada najsilniejszą zdolność do pobudzania MPS, czyli syntezy białek mięśniowych.

BCAA – jak i kiedy stosować?

Schematów stosowania BCAA jest wiele. Zazwyczaj zaleca się przyjmować je w okresie okołotreningowym, najlepiej przed lub zaraz po treningu. Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. Aminokwasy BCAA stosowane przed treningiem mogą mieć wpływ na redukcję zmęczenia, natomiast suplementacja potreningowa może przynieść korzyści w postaci poprawy regeneracji i pobudzenia syntezy nowych włókien mięśniowych.

Jakie BCAA wybrać?

Oferujemy suplementy na bazie BCAA kapsułkach, tabletkach, a także w proszku, który wystarczy dodać do wody lub ulubionego napoju. Polecamy również BCAA wzbogacone o glutaminę, potęgującą efekt anaboliczny.   

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby