0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Maca (Lepidium meyenii) to peruwiańska roślina o niesamowitym potencjale leczniczym. Zalicza się ją zarówno do zarówno do afrodyzjaków, jak i do adaptogenów; trafiła nawet do grona superfoods. Zawdzięcza to bogactwu witamin, minerałów, aminokwasów oraz innych  związków bioaktywnych, takich jak saponiny, fitosterole, katechiny, alkaloidy, które kryją się w jej  korzeniu. Od wieków jest on wykorzystywany w tradycyjnym ziołolecznictwie, a w niektórych rejonach stanowi standardowy element codziennej diety.

Jednym z podstawowych zastosowań ekstraktów z korzenia maca jest leczenie oziębłości seksualnej i obniżenia popędu. Co ważne, roślina jednakowo dobrze sprawdza się u obu płci. Korzystnie wpływa na poziom libido i zwiększa sprawność seksualną. Wykazuje również zdolność do poprawy ukrwienia narządów płciowych, przez co stymuluje doznania, promuje satysfakcję ze zbliżenia i ułatwia osiągnięcie orgazmu. Korzeń maca może być stosowany także jako wsparcie terapii dysfunkcji seksualnych – w badaniach udowodniono, że jest skuteczny w przypadku zaburzeń erekcji związanych z przyjmowaniem leków z grupy SSRI.

Warto pamiętać, że maca wykazuje właściwości przeciwstresowe i tonizujące względem układu nerwowego. Ponadto sprzyja redukcji zmęczenia, dodaje energii i witalności życiowej. Takie działanie ma bardzo istotne znaczenie dla utrzymania optymalnych funkcji seksualnych, gdyż u wielu osób osłabienie popędu seksualnego wynika z nadmiernego stresu, przemęczenia i przeciążenia organizmu.

Proponujemy Państwu szeroki wachlarz suplementów zawierających sproszkowany korzeń maca. Polecamy zwłaszcza ekstrakty kapsułkowane, które zawierają odpowiednią dawkę surowca. Preparaty, które oferujemy w tej kategorii są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
Apollo's Hegemony
39,00 zł

Suplement diety zawierający skoncentrowany ekstrakt z korzenia Peruvian Maca. Wspomaga funkcje seksualne.

Kupuję
  • Promocja
  • -40%
Maca Extract
Suppcount
29,99 zł 17,99 zł

Skoncentrowany ekstrakt z korzenia maca (4:1) w kapsułkach. Naturalny afrodyzjak dla kobiet i mężczyzn.

Kupuję
Swanson
25,00 zł

Silnie skoncentrowany i wysoce wydajny ekstrakt (4:1) z korzenia maca. Afrodyzjak, adaptogen i superfood.

Kupuję
Swanson
19,90 zł

Ekstrakt z korzenia maca. Wspomaga płodność, popęd seksualny, dodaje energii oraz zwiększa zdolności umysłowe.

Kupuję
Hepatica
39,90 zł

Zawiera ekstrakt 30:1 z korzenia Maca. Naturalny afrodyzjak oraz wielopłaszczyznowe wsparcie organizmu.

Kupuję
BeOrganic
39,99 zł

Skoncentrowany, ekologiczny ekstrakt z macy w tabletkach. Naturalny afrodyzjak i adaptogen.

Kupuję
Hepatica
34,00 zł

Unikatowy zestaw pięciu adaptogenów o wysokiej koncentracji.

Kupuję
Maca 500mg Chwilowo brak
Now Foods
od 36,00 zł

Suplement zawierający Maca, czyli źródło witamin i minerałów. Zwiększa energię oraz usprawnia metabolizm.

Powiadomienie
Maca BIO Chwilowo brak
BeOrganic
18,00 zł

Ekologiczna, peruwiańska maca w proszku. Produkt o wysokiej wartości odżywczej.

Powiadomienie

Właściwości macy

Maca to roślina z rodziny krzyżowych, która pochodzi z Peru. Korzeń macy jest bogatym źródłem składników odżywczych, w tym białka, błonnika, węglowodanów i różnych witamin i minerałów. Maca jest również znana ze swoich właściwości adaptogennych, które pomagają organizmowi radzić sobie ze stresem i regulują poziom hormonów.

Rodzaje bądź odmiany macy

Na rynku dostępne są różne odmiany macy, w tym m.in. żółta, czerwona i czarna. Każda odmiana charakteryzuje się nieco innym składem i właściwościami. Najpopularniejsza odmiana to żółta maca, która jest najczęściej wykorzystywana w suplementach diety.

Działanie macy

Maca jest znana ze swojego wpływu na regulację hormonalną i poprawę libido. Badania sugerują, że maca może pomóc w poprawie płodności u mężczyzn i kobiet, a także zmniejszyć objawy menopauzy u kobiet. Ponadto, maca jest również często stosowana jako środek na poprawę wydolności fizycznej, siłę i wytrzymałość.

Dawkowanie macy

Standardowe dawkowanie macy to zwykle 1-3 gramy dziennie, jednak dokładna dawka może się różnić w zależności od celów stosowania i formy suplementu. Maca jest dostępna w różnych formach, w tym w proszku, kapsułkach i tabletkach. Przed rozpoczęciem stosowania macy zaleca się skonsultowanie z lekarzem lub specjalistą ds. żywienia, szczególnie w przypadku stosowania innych leków lub problemów zdrowotnych.

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby