0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027

Olej MCT (medium-chain triglycerides) to rodzaj tłuszczu złożonego z trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli posiadających od 6 do 10 atomów węgla. Do tej grupy można zaliczyć m.in. kwas laurynowy, kaprylowy, kapronowy i kaprynowy. Za najlepsze ich źródło jest uznawany olej kokosowy. Gdy już wiemy co to olej MCT, przejdźmy więc do jego właściwości.

Olej MCT - właściwości

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe w organizmie zachowują się zupełnie inaczej niż typowe tłuszcze. Do procesu trawienia nie wymagają ani żółci ani enzymów. Wchłaniają się błyskawicznie i równie szybko przechodzą proces przemian metabolicznych. Sprzyjają produkcji ciał ketonowych, uznawanych za źródło łatwo dostępnej energii, lepszej nawet niż glukoza. Ponadto wykazują szerokie spektrum właściwości prozdrowotnych – działają przeciwdrobnoustrojowo, mogą przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu, ułatwiają utrzymanie prawidłowego stężenia glukozy w surowicy.

Olej MCT i kawa kuloodporna

Oleje MCT to ważny element diety ketogenicznej oraz niezbędny składnik słynnej bullet-proof coffee („kawa kuloodporna”). Ponadto idealnie sprawdzają się one w jadłospisie osób aktywnych fizycznie. Wielu sportowców wciąż wierzy, że energii można dostarczyć organizmowi tylko z węglowodanów, a tłuszcz jest największym wrogiem ciężko wypracowanej sylwetki. Nic bardziej mylnego - oleje MCT nie tylko dostarczają energii, ale również chronią tkankę mięśniową, ułatwiają spalanie tkanki tłuszczowej przez nasilenie procesów termogenezy, a przy tym łatwo się trawią i sycą na długo.

Olej MCT C8

To najbardziej pożądany z olejów MCT. Dzieje się tak za sprawą kwasu kaprylowego. Właściwości C8 (kwas kaprylowy): działa łagodząco na stany zapalne jelit oraz ma szerokie spektrum działań prozdrotownych. 

Olej MCT - dieta ketogeniczna

Za sprawą zysukjącej popularność diety ketogenicznej (keto) olej MCT nabrał znaczenia w kręgach żywieniowych. Olej MCT jest używany jako dodatek do kawy (kawa kuloodporna) lub jako środek zapewniający energię alternatywnie dla węglowodanów. Dzięki MCT można w szybko sposób dostarczyć organizmowi energii unikając spożywania węglowodanów. 

 

Sortowanie:
Pokaż na stronie:
  • Promocja
  • -43%
C8 MCT Oil Powder
Apollo's Hegemony
69,00 zł 39,00 zł

Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe pozyskane z oleju kokosowego. Olej MCT w proszku.

Kupuję
Olimp
69,00 zł
(2)

Mieszanka kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego. Wpływa na poprawę stanu zdrowia organizmu.

Kupuję
MCT Oil Chwilowo brak
Apollo's Hegemony
65,00 zł
(7)

Wysokiej jakości olej MCT w płynie. Skoncentrowane źródło średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych.

Powiadomienie
MCT Gold Chwilowo brak
Trec
33,00 zł

Suplement zawierający łatwo przyswajalny tłuszcz. Zwiększa energię oraz wytrzymałość.

Powiadomienie
MCT Oil Chwilowo brak
Now Foods
51,00 zł

Łatwo przyswajalne i szybkie źródło energii; usprawnia przemiany metaboliczne organizmu.

Powiadomienie
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby