0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Jod BIO 150mcg Jod BIO 150mcg 100 tab.
BeOrganic
40,00 zł

Jod BIO 150mcg 100 tab.

Waga wysyłki: 200g
Ekologiczny
Naturalny
Wegetariański
Wegański
40,00 zł z VAT
0,40 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Ekologiczne algi brunatne w tabletkach
  • Źródło dobrze przyswajalnego jodu
  • Certyfikowany produkt ekologiczny
  • Odpowiedni dla wegan i wegetarian

BeOrganic Jod to suplement diety w skład którego wchodzą ekologiczne, sproszkowane algi brunatne, będące naturalnym źródłem wysoce biodostępnego i łatwo przyswajalnego jodu. Preparat ma postać tabletek, jest przyjaznym weganom i wegetarianom.

Algi brunatne (Ascophyllum nodosum) to wielokomórkowe glony występujące głównie w strefie litoralnej. Należą do jadalnych wodorostów, są cenione za wysoką zawartość cennych składników odżywczych, witamin, mikro- i makroelementów. Imponują zwłaszcza wysokim stężeniem jodu.

Jod jest pierwiastkiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wspiera funkcje tarczycy i jest zaangażowany w produkcję uwalnianych przez nią hormonów. Wpływa również na układ nerwowy i ma duży udział w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się także do utrzymania właściwego metabolizmu energetycznego. Oprócz tego pomaga w zachowaniu zdrowej skóry.

Certyfikowany produkt ekologiczny
Zawarte w składzie prezentowanego produktu wodorosty pochodzą z czystych, dziewiczych wód u wybrzeży Szkocji. Nie są one hodowane, ale pozyskiwane ze swojego naturalnego środowiska. Oznacza to, że na żadnym etapie nie miały kontaktu ze sztucznymi nawozami czy środkami ochrony roślin. Cechują się wyjątkową czystością i spełniają surowe standardy żywności ekologicznej.

Komfort stosowania
Sproszkowane algi mają postać łatwych do połknięcia tabletek. To duża wygoda nie tylko ze względu na charakterystyczny posmak wodorostów, który nie każdemu odpowiada. Taka postać pozwala na precyzyjne dawkowanie suplementu. Musi być ono kontrolowane ze względu na określoną zawartość jodu. Trzeba pamiętać, że zarówno jego niedobór, jak i nadmiar nie służy zdrowiu.

Podsumowując, BeOrganic Jod to preparat polecany w walce z niedoborem jodu. Jest rekomendowany zwłaszcza osobom w których diecie jest mało ryb morskich. Powinien zainteresować również osoby, które ograniczają spożycie soli. W większości jest ona jodowana właśnie po to, by zapobiegać niedoborom tego cennego pierwiastka.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby