Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Brain Bridge Brain Bridge 123g
Man
149,00 zł
Magazyn: eu

Brain Bridge 123g

Man 4.67 (3 opinii)

od 3 sztuk tylko: 146,02 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
149,00 zł z VAT
7,45 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Zaawansowany kompleks promujący sprawność umysłową
  • Wpływa na metabolizm i dystrybucję neurotransmiterów
  • Pomaga niwelować nadmierne napięcie emocjonalne
  • Wszechstronnie wspomaga funkcje kognitywne
  • Może zwiększyć tolerancję organizmu na stres
  • Promuje funkcje układu nerwowego

MAN SPORTS Brain Bridge to zaawansowany suplement o działaniu nootropowym. Zawarto w nim składniki aktywne promujące funkcje kognitywne, wyróżniające się intensywnym, udowodnionym działaniem.

W nowoczesnej suplementacji można zauważyć wyraźny nurt odchodzenia od tradycyjnych odżywek skupionych wyłącznie wobec promocji budowania masy mięśniowej, redukowania tłuszczu oraz pobudzania przed treningiem. Dominujący na rynku producenci wypuszczają kolejne preparaty celowane w funkcje umysłu. To zarówno wsparcie dla wszystkich osób obciążonych wysiłkiem umysłowym, jak i kolejny krok na polu pre-workoutów, bowiem to właśnie mózg zawiaduje całym aparatem ruchu. Firma Man Sports postanowiła stworzyć przełomowy produkt, który wyznacza kierunek trendu na suplementacyjne wspieranie mózgu. Brain Bridge to niezwykle kompleksowy preparat, zawierający pełne spektrum substancji o działaniu nootropowym. W składzie produktu podzielonym na cztery formuły oraz dodatek witamin znajdziemy:

BrainBridge Formula™
Acetyl-l-karnityna - wysoko biodostępna postać karnityny pełniącej wewnątrz komórek organizmu człowieka funkcję transportera substancji odżywczych dla mitochondriów. Poprzez stymulację dystrybucji substratów do procesów oksydacyjnych, wpływa ona korzystnie na aerobowy proces pozyskiwania energii. Wspiera w ten sposób wydajność wszystkich tkanek, w tym również mózgu. Ponadto suplementacja acetyl-l-karnityną wykazuje korzystny wpływ na metabolizm neurotransmiterów.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Skład jest imponujący szkoda,że tylko 20 porcji ,producent powinien dodać do składu rhodiola rosea,macuna pruriens,cdp cholina,kompleks witamin B,ginkgo biloba.
02/03/2019 Mariusz

Efektywność karnityny na polu wspierania funkcji kognitywnych jest na tyle znaczna, że wskazywana jest jako potencjalnie skuteczny środek wspomagający zarówno dla osób zdrowych, jak i borykających się z chorobami obniżającymi zdolności umysłowe.

Alfa-glicerylofosforylcholina - znana również jako Alpha GPC, w preparacie występuje w chronionej prawnie postaci AlphaSize™. Jest to fosfolipid, który stanowi źródło choliny, będącej bezpośrednim prekursorem acetylocholiny. Zwiększenie podaży substratu do syntezy ACh działa stymulująco na produkcję tego neuroprzekaźnika. Acetylocholina, jako główny transmiter neuronalny o aktywności pobudzającej, odgrywa niezwykle istotną rolę w procesach poznawczych. Wykazano, że stosowanie alfa-glicerylofosforylcholiny może korzystnie wpływać na funkcje kognitywne, sprzyja zapamiętywaniu i zwiększeniu zdolności do kojarzenia faktów. Alpha GPC powszechnie uważane jest za podstawowy, bezpieczny, a zarazem efektywny środek nootropowy.

L-fenyloalanina - aminokwas obecny na szlaku syntezy tyrozyny. Zwiększenie jego podaży promuje syntezę tyrozyny, która z kolei stanowi prekursor dla amin katecholowych o działaniu pobudzającym oraz dopaminy, promującej zdolności sensomotoryczne, a także obecnej w ośrodku motywacji. Łatwo przekracza barierę krew-mózg, dzięki czemu już niewielkie porcje wykazują istotną efektywność. Poza zdolnością do promocji funkcji kognitywnych, fenyloalanina może mieć też działanie przeciwdepresyjne i przeciwbólowe.

N-Acetyl-L-Tyrozyna - wysoko biodostępna postać tyrozyny, aminokwasu będącego prekursorem niezwykle istotnych ze względu funkcji umysłowych związków. Jest obecna m.in. na szlaku syntezy dopaminy, wykazującej aktywność w ośrodkowym układzie nerwowym jako transmiter odpowiadający za pozytywne stany emocjonalne oraz motywację. Wpływa także korzystnie na koordynację neuromotoryczną.

Ponadto tyrozyna obecna jest na szlaku syntezy adrenaliny i noradrenaliny. Są to hormony o działaniu istotnie stymulującym, wprowadzające organizm w stan zwiększonej czujności. Ma to przełożenie na ułatwioną koncentrację oraz pobudzenie sprzyjające zachowaniu wysokich zdolności do nauki przez dłuższy czas.

Tyrozyna wykorzystywana jest również przez tarczycę. Będąc prekursorem dla jej hormonów, tyroksyny i trójjodotyroniny, jej suplementacja może korzystnie wpływać na tempo metabolizmu.

Bacopa monnieri - zioło chętnie wykorzystywane w tradycyjnej medycynie wschodu jako środek wspierający sprawność mózgu przez długie lata. Aktualne badania naukowe potwierdzają nootropowe działanie bakopy. Swoją znaczną efektywność zawdzięcza szerokiemu spektrum aktywności w organizmie. Promuje komunikację nerwową, stymuluje wzrost dendrytów, a także wpływa na metabolizm dopaminy oraz serotoniny. Stosowanie bacopa monnieri wskazywane jest jako skuteczny sposób zwiększenia zdolności do zapamiętywania

Poprawie funkcji kognitywnych sprzyja też adaptogenne działanie tego zioła. Dzięki zwiększeniu tolerancji organizmu na czynniki stresowe, bacopa monnieri może znosić stan nadmiernego napięcia, utrudniającego naukę np. przed trudnymi egzaminami. Pomaga wprowadzić organizm w stan relaksu, sprzyjający skupieniu i efektywnemu przyswajaniu wiedzy.

Fosfatydyloseryna - w preparacie zawarta w chronionej formule SerinAid™. Jest fosfolipidem bogato występującym w tkance nerwowej człowieka. Pomaga zwiększyć tolerancję organizmu na czynniki stresowe, może być pomocna w obniżaniu zbyt wysokich poziomów kortyzolu. Badania wskazują na efektywność fosfatydyloseryny nawet wobec niepobudliwości o podłożu chorobowym (ADHD). Poza tym suplementacja tym fosfolipidem może bezpośrednio zwiększać zdolności umysłowe. Promocja funkcji kognitywnych stymulowana fosfatydyloseryną zdaje się być efektywna nawet wobec zmian indukowanych starzeniem się organizmu.

AstraGIN - chroniona patentem mieszanka ekstraktów z kory traganka błoniastego oraz żeń-szenia fałszywego. W suplementacji stosowana jest ze względu na zdolność do zwiększania przyswajalności innych składników aktywnych. Poza tym może też promować wrażliwość insulinową, korzystnie wpływając na metabolizm węglowodanów. Ponadto może wykazywać efektywność adaptogenną, zwiększając tolerancję organizmu na czynniki stresowe.

Hupercyna A - pozyskiwana z liści Huperzia serrata, obecna w preparacie w postaci standaryzowanego ekstraktu. Jest inhibtorem acetylocholinoestrazy, enzymu rozkładającego acetylocholinę. Sprzyja w ten sposób zwiększeniu ilości ACh w ustroju, a konsekwencji promuje jej pobudzającą aktywność w obrębie układu nerwowego. Ma to znaczne przełożenie na poprawę zdolności kognitywnych. Suplementacja hupercyną A może ułatwiać zapamiętywanie, wspiera koncentrację oraz pomaga w kojarzeniu faktów.

Natural Caffeine Blend
Kofeina - w suplemencie pochodząca z standaryzowanego ekstraktu nasion kawy zielonej. Jest niezwykle popularnym, a zarazem powszechnym stymulantem. Pomaga znieść uczucie zmęczenia i może pobudzać dzięki dwóm istotnym mechanizmom działania. Po pierwsze, jest inhibitorem kompetencyjnym adenozyny, czynnika przenoszącego informację o wyczerpaniu ustroju. Kofeina wiążąc się z receptorami adenozynowymi uniemożliwia ich pobudzenie, redukując odczuwanie zmęczenia. Ponadto kofeina jest też inhibitorem kompetencyjnym cAMP-fosfodiestrazy, enzymu rozkładającego cykliczny adenozymonofosforan do jego nieaktywnej postaci. Przyczynia się w ten sposób do zwiększenia ilości cAMP w komórkach, zarówno promując ich metabolizm, jak i wzmacniając efektywność pobudzającą adrenaliny.

Teanina - aminokwas wykazujący działanie relaksujące. Może zwiększać zdolności poznawcze poprzez znoszenie nadmiernego napięcia emocjonalnego. Sprzyja skupieniu się na wykonywanej pracy umysłowej, stymulując efektywność nauki. Stosowanie teaniny może wiązać się z wprowadzaniem mózgu w pracę w zakresie fal alfa, które notuje się w stanach głębokiej relaksacji i wysokiej wydajności umysłowej, charakterystycznych na przykład dla medytacji.

Teanina wykazuje również niezwykły synergizm działania z kofeiną. Pomaga znieść jej efekty uboczne, takie jak nadmierne pobudzenie, nie wpływając negatywnie na jej korzystną aktywność w ustroju. Zastosowanie w składzie preparatu tych substancji razem pozwala wydobyć maksimum efektywności każdej z nich.

Teakryna - obecna w postaci zastrzeżonej formuły TeaCrine®. Jest alkaloidem strukturalnie zbliżonym do kofeiny. Podobna jest również jej efektywność w ustroju. Teakrynie przypisuje się te same właściwości pobudzające co kofeinie, wykazuje ona jednak łagodniejsze działanie. Jej stosowanie obarczone jest minimalnym ryzykiem wystąpienia efektów ubocznych, takich jak rozdrażnienie. Ponadto może zwiększać poziom energii na dłużej i bardziej równomiernie niż kofeina.

20/20 Vision Support
Luteina - ksantofil wykazujący protekcyjne działanie wobec narządu wzroku. Wspiera jego ochronę przed szkodliwym promieniem UV. Pomaga zapobiegać wadom wzroku, w tym zwyrodnieniu plamki żółtej. Ponadto może korzystnie wpływać na sprawność umysłową. Najnowsze badania wskazują, że zdaje się ona spowalniać procesy starzenia, objawiające się w pogorszeniu się funkcji kognitywnych.

Zeaksantyna - podobnie jak luteina, jest naturalnie występującym barwnikiem o właściwościach antyoksydacyjnych, dzięki czemu chroni wzrok. Dbanie o funkcje oka jest szczególnie ważne dla osób intensywnie pracujących umysłowo, ze względu na wiążące się z tym znaczne obciążanie narządu wzroku.

LTP Mental Domination™
Ekstrakt Sceletium Tortuosum - wyciąg z rośliny zwanej również Kanna, szczególnie chętnie wykorzystywanej na obszarze południowej Afryki. Jest źródłem alkaloidów o działaniu adaptogennym i przeciwstresowym. Może zwiększać tolerancję organizmu na stres, pomaga znieść nadmierne napięcie emocjonalne, promuje relaksację. Sprzyja koncentracji na wykonywanym zadaniu oraz niweluje zdenerwowanie odczuwane przed egzaminami czy też spowodowane presją w pracy. Może obniżać poziom kortyzolu.

Coleus Forskohlii - występująca również jako pokrzywa indyjska lub forskolina. Zawiera wiele związków biologicznie czynnych, dzięki czemu wykazuje szerokie spektrum właściwości prozdrowotnych. Ze względu na zdolność do promocji stężenia cyklicznego adenozynomonofosforanu w komórce, forskolina działa na tym polu synergistycznie z również obecną w preparacie kofeiną. Ponadto Coleus Forskohlii może zwiększać tempo redukcji tkanki tłuszczowej.

Witamina B6 - witamina o kluczowym znaczeniu dla sprawnosci energetycznej organizmu. Reguluje syntezę wielu enzymów, umożliwiając prawidłowe pozyskiwanie energii z przyjmowanych substancji odżywczych. Wpływa także na dystrybucję glukozy w organizmie. Poza tym wskazuje się na korzystne oddziaływanie witaminy B6 na funkcje układu nerwowego. Jednym z enzymów zależnym od niej jest związek stymulujący przemianę L-DOPA do dopaminy.

Witamina B12 - zawarta w postaci metylokobalaminy, odgrywa kluczową rolę w procesie metylacji umożliwiającym sprawne pozyskiwanie energii przez organizm. Po pierwsze, jest koenzymem w reakcji metylacji homocysteiny do metioniny. Po drugie, reguluje konwersję metylomalonylo-CoA do bursztynylo-CoA. Promując sprawność metylacji, witamina B12 wpomaga sprawne funkcjonowanie całego ustroju. Ponadto witamina ta bierze udział w wytwarzaniu otoczki mielinowej, wspierając układ nerwowy. Istnieją też źródła wskazujące na zwiększenie zdolności poznawczych w wyniku suplementacji kobalaminą.

Podsumowując, MAN SPORTS Brain Bridge to niezwykle zaawansowany suplement, wielomechanizmowo wspierający zdolności poznawcze. Pomaga wprowadzić organizm w stan zwiększonej czujności, sprzyja koncentracji, może ułatwić zapamiętywanie i kojarzenie faktów. Dzięki obszernemu składowi opartemu na najskuteczniejszych składnikach aktywnych sprzyja osiągnięciu maksymalnej efektywności suplementacji względem sprawności umysłowej.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (3)
Skład
Wielkość opakowania: 123 gPorcja jednorazowa: 1 miarka (6g)Ilość porcji w opakowaniu: 20
w porcji (6g)zawartość%ZDS
B-6 (jako pirydoksalo-5-fosforan)5 mg384%
B-12 (jako metylokobalamina)250 mcg10,416%
LTP Mental Domination87 mg**
Ekstrakt Sceletium Tortuosum (Kanna) (minimum 0.35% alkaloidów) (części nadziemne)80 mg**
Coleus Forskohlii (Forskolina) 95%7 mg**
BrainBridge Formula2400.2 mg**
Acetyl-L-Karnityna750 mg**
AlphaSize™ (Alfa-glicerylofosforylcholina)600 mg**
L-fenyloalanina500 mg**
N-acetyl-L-tyrozyna250 mg**
Ekstrakt 10:1 z Liści Bacopa monnieri150 mg**
SerinAid™ (FosfatydyloSeryna (PS) wzbogacona o fosfolipidy sojowe)100 mg**
AstraGIN™ Zastrzeżona Mieszanka50 mg**
[Ekstrakt Astragalus membranaceus (Traganek błoniasty) (root) & Ekstrakt Panax notoginseng (Żeń-szeń fałszywy)] (korzeń)**
Hupercyna A (Standaryzowany ekstrakt liści Huperzia serrata)200 mcg**
Natural Caffeine Blend425 mg**
Ziarna Zielonej Kawy Standaryzowane na 98% Naturalnej Kofeiny125 mg**
(dostarcza 122.5mg Kofeiny)**
L-teanina200 mg**
Teakryna (jako TeaCrine®)100 mg**
20/20 Vision Support22 mg**
Luteina20 mg**
Zeaksantyna2 mg**
Pozostałe składniki

Kwas cytrynowy, kwas jabłkowy, dwutlenek krzemu, naturalne i sztuczne aromaty, sukraloza, acesulfam K.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027