0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Choline Choline 300g
MZ-STORE
49,90 zł

Choline 300g

5 (1 opinii)
Min. data ważności: 2026-04
Waga wysyłki: 450g
Bez dodatków

Jako alternatywę polecamy:

Choline & Inositol 120 kaps.
Choline & Inositol 120 kaps.
MZ-STORE
29,90 zł
49,90 zł z VAT
0,17 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Czysty dwuwinian choliny wolny od wszelkich dodatków
  • Komfortowa do stosowania sproszkowana forma
  • Wspomaganie funkcjonowania wątroby
  • Wsparcie metabolizmu tłuszczów

MZ-Store Choline to suplement diety w skład którego wchodzi cholina w wysoce przyswajalnej formie dwuwinianu choliny. Preparat jest dostępny w postaci proszku. Oprócz substancji czynnej nie zawiera żadnych dodatków technologicznych, jest wolny od sztucznych barwników, aromatów i antyzbrylaczy.

Cholina to organiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie. Kiedyś zaliczano ją do witamin i określano mianem witaminy B4. Później udowodniono, że nie spełnia ona kryteriów stawianych witaminom, jednak nie ma wątpliwości co do tego, że ma istotne znaczenie biologiczne i jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Niewielkie ilości choliny są syntetyzowane w ustroju, jednak aby uniknąć niedoborów należy dostarczać ją również z pożywieniem. Najlepszym jej źródłem są podroby i żółtko jaja.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Polecam dla ochrony cewy nerwowej dziecka w trakcie przebiegu ciąży
16/02/2021 Gosia

Prawidłowy metabolizm homocysteiny

Cholina sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu homocysteiny. Jest istotnym donorem grup metylowych, które są wymagane dla rozmaitych reakcji metylacji. Powstająca z niej trimetyloglicyna (TMG) bierze udział w procesach metylacji i odpowiada za przekształcanie homocysteiny do bezpiecznej dla organizmu metioniny. Jest to o tyle ważne, że hiperhomocysteinemia stanowi czynnik ryzyka schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Wsparcie dla wątroby

Cholina wspomaga prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Wchodzi w skład fosfolipidów, które sprzyjają regeneracji komórek wątroby i mogą stabilizować błony uszkodzonych komórek wątrobowych. Ponadto jest budulcem fosfatydylocholiny, zaangażowanej w metabolizm tłuszczów w wątrobie. W tym miejscu warto podkreślić, że formą choliny po którą sięga się w pierwszej kolejności chcąc wesprzeć wątrobę i metabolizm tłuszczów jest dwuwinian choliny.

Podsumowując, MZ-Store Choline to doskonałe źródło choliny, która stanowi naturalne wsparcie dla wątroby. Preparat może okazać się przydatny dla osób, które obciążają wątrobę nadmierną ilością substancji toksycznych pochodzących z używek lub farmaceutyków.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (1)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby