0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
EnerVital EnerVital 60 tab.
Source Naturals
109,00 zł

EnerVital 60 tab.

od 3 sztuk tylko: 106,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

Mastermind v2 180 kaps.
Mastermind v2 180 kaps.
Apollo's Hegemony
149,00 zł
109,00 zł z VAT
5,45 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Zestaw składników wspierających metabolizm energetyczny
 • Spora dawka kofeiny pochodzącej z liści zielonej herbaty
 • Usprawnia produkcję energii na poziomie komórkowym
 • Promuje generowanie ATP – głównego nośnika energii
 • Sprzyja wzmocnieniu kondycji psychofizycznej
 • Zapewnia optymalną wydajność umysłową
 • Korzystnie wpływa na wydolność fizyczną
 • Zwiększa poziom sił witalnych i zapału
 • Daje przyjemny efekt pobudzenia
 • Ułatwia radzenie sobie ze stresem
 • Wzmacnia samopoczucie
 • Poprawia nastrój

Source Naturals EnerVital™ to zaawansowana formuła wspierająca produkcję energii w organizmie. Jej skład bazuje na naturalnych i bezpiecznych dla zdrowia związkach, wśród których znajdują się witaminy, minerały, cenne wyciągi roślinne i unikalne składniki odżywcze.

Suplement jest polecany osobom, które narzekają na spadek formy i cierpią na deficyt energii. Sprawdzi się w przypadku odczuwanego przemęczenia, wyczerpania, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Zawarte w nim związki działają na poziomie komórkowym, usprawniają metabolizm energetyczny i podnoszą wydajność organizmu w zakresie produkcji ATP. Przekłada się to na szybki wzrost poziomu sił witalnych i poprawę kondycji psychofizycznej.

Zestaw witamin i minerałów dostarcza sześciu kluczowych witamin z grupy B oraz chromu. Na uwagę zasługują nie tylko odpowiednio wysokie, terapeutyczne dawki, ale również formy, cechujące się bardzo wysoką biodostępnością. Witaminy B1, B2, B3, B5, B6 i B12 mają istotny wpływ na metabolizm. Ich obecność jest niezbędna dla prawidłowych przemian białek, węglowodanów oraz tłuszczy. W ten sposób dostarczony do organizmu pokarm może zostać przekształcony w niezbędną do życia energię.

Witaminy z grupy B wywierają bardzo silny wpływ na układ nerwowy. Od ich dostępności zależy pamięć i wydolność umysłowa. Niedobory tych związków prowadzą do zmian w ośrodkowym układzie nerwowym, co często objawia się apatią, zniechęceniem, brakiem sił witalnych, zaburzeniami koncentracji i bezsennością.

Oprócz witamin z grupy B wspominany zestaw zawiera również chrom w opatentowanej, bezpiecznej i biologicznie dostępnej formie ChromeMate®. Odgrywa on istotną rolę w metabolizmie węglowodanów i jest kluczowym stabilizatorem gospodarki energetycznej ustroju. Wspomaga aktywność insuliny i zwiększa wrażliwość komórek na jej działanie, co sprzyja właściwemu wykorzystaniu glukozy i sprzyja unormowaniu jej poziomu we krwi.

Wyciągi roślinne są naturalnym źródłem wielu unikalnych, nie spotykanych nigdzie indziej, substancji fitochemicznych. Pomagają utrzymać organizm w optymalnej kondycji i sprzyjają poprawie samopoczucia. W prezentowanym suplemencie znajdziemy m.in. wyciągi z wartościowych roślin klasyfikowanych do grupy adaptogenów. Pomagają one organizmowi dostosować się do zmian i ograniczają szkody powodowane działaniem stresorów środowiskowych.

Zawarty w składzie ekstrakt z Różeńca górskiego świetnie sprawdza się w niwelowaniu psychicznego i fizycznego zmęczenia. Jest on znakomitym regulatorem osi HPA, dzięki czemu pozwala zachować prawidłowe reakcje organizmu w sytuacjach stresowych i gwarantuje szybki powrót do homeostazy po ustąpieniu działania stresorów. Jego działanie uzupełniają wyciągi z dwóch rodzajów żeń-szenia (azjatyckiego i syberyjskiego). Są one znane z właściwości energizujących. Zwiększają poziom energii, łagodzą zmęczenie i sprzyjają wzmocnieniu wytrzymałości. Korzystnie wpływają również na zdrowie umysłowe – ułatwiają skupienie uwagi i wzmacniają funkcje kognitywne. Podobnie działa ekstrakt z cytryńca chińskiego. Wykazuje on silne właściwości nootropowe i antydepresyjne. Poprzez pobudzenie syntezy dopaminy zwiększa produktywność i podnosi poziom motywacji.

W suplemencie nie mogło zabraknąć kofeiny, czyli najsłynniejszej na świecie substancji o działaniu stymulującym. Zapewnia ona potężny zastrzyk energii, ale także ułatwia koncentrację i korzystnie wpływa na sprawność psychofizyczną. Jej źródłem jest wyciąg z liści zielonej herbaty, który dodatkowo dostarcza silnych antyoksydantów w postaci polifenoli.

Komponenty uzupełniające podnoszą wartość suplementu i odróżniają go od popularnych kompleksów multiwitaminowych. W skład tej grupy wchodzi kilka niezwykle wyjątkowych substancji odżywczych, które są mocno zaangażowane w metabolizm energetyczny na poziomie komórkowym.

Zestaw ten obejmuje: koenzym Q10, odpowiedzialny za prawidłowy przebieg procesu oddychania komórkowego i funkcje mitochondriów. To dzięki niemu organizm jest zdolny do wygenerowania energii w postaci uniwersalnego nośnika, czyli ATP. Kwas alfa-liponowy, czyli kolejny uczestnik procesów produkcji energii. Pełni rolę kofaktora kompleksów enzymatycznych biorących udział w wytwarzaniu ATP, odpowiada również za metabolizm glukozy. Istotną częścią składową ATP jest D-ryboza. Ona również została dodana do suplementu, dzięki czemu zużyte w czasie intensywnego wysiłku ATP może zostać szybko zregenerowane. Odnowienie zapasów ATP sprzyja redukcji zmęczenia i powoduje wzrost wydajności fizycznej organizmu.

Zachodzące w mitochondriach procesy energetyczne wspomaga również acetylowana postać L-karnityny, tzw. ALCAR. Związek ten bierze udział w metabolizmie węglowodanów, a ponadto odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do wnętrza mitochondriów. Wykazuje również silne działanie nootropowe. Poprawie sprawności psychofizycznej służy również NALT, czyli wysoce biodostępna, acetylowana forma aminokwasu L-tyrozyny. Spełnia ona funkcję prekursora dla syntezy ważnych neuroprzekaźników, dzięki czemu pobudza funkcje centralnego układu nerwowego, wzmacnia samopoczucie i zwiększa wydajność umysłową.

Optymalizacji pracy układu nerwowego sprzyja również tauryna. Reguluje ona aktywność osi HPA i wpływa na receptory GABA. Ponadto jest zaangażowana w gospodarkę glukozową i zwiększa transport glukozy do wnętrza komórek. Jej działanie jest odczuwalne zarówno na poziomie fizycznym (poprawa siły i wytrzymałości), jak i psychicznym (wzmocnienie nastroju i funkcji poznawczych). Dzięki dodatkowi w postaci winpocetyny poprawia się krążenie mózgowe i zaopatrzenie tkanki mózgowej w niezbędne składnik odżywcze. Tym samym wzrasta zdolność wytwarzania ATP w mózgu i zwiększa się wydajność neuronów.

Podsumowując, Source Naturals EnerVital™ to nowatorska kompozycja pozwalająca usprawnić proces produkcji energii w organizmie i zwiększyć poziom sił witalnych. Suplement idealnie sprawdzi się w okresach obciążenia dużym wysiłkiem fizycznym albo umysłowym.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby