0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Nitrox Therapy Nitrox Therapy 340g
Biotech Usa
55,00 zł

Nitrox Therapy 340g

od 3 sztuk tylko: 53,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 450g
55,00 zł z VAT
1,38 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Zaawansowana formuła przedtreningowa
  • Aż 21 składników aktywnych!
  • 3 rodzaje kreatyny
  • Zawiera kofeinę

BioTech Nitrox Therapy to kompleksowa odżywka przedtreningowa zawierająca sporą dawkę składników aktywnych, które pomogą wzmocnić możliwości wysiłkowe organizmu.

Każda komórka organizmu musi wykonać pewien rodzaj pracy. Proces ten wymaga nakładów energii, która uzyskiwania jest podczas oddychania komórkowego. Najprostszym paliwem są zawarte w suplemencie węglowodany w postaci maltodekstryny.

Powstająca wtedy szybko dostępna energia (w postaci fosforanów zawartych w ATP) nie może być niestety magazynowana przez organizm. Istnieje jednak pewno obejście tego problemu, gdyż reszty fosforanowe przyłączają się do tripeptydu jakim jest kreatyna (dostępna w aż trzech formach). Kreatyna zwiększa wydolność fizyczną w przypadku następujących po sobie krótkich, bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Substraty energetyczne docierają do komórek za pośrednictwem naczyń krwionośnych. Rozszerzenie łożyska naczyniowego zachodzi przy udziale tlenku azotu, który produkowany jest z argininy i cytruliny. Dodatkowy efekt w postaci czucia „pompy mięśniowej” jest bardzo pożądany przez osoby uprawiające sporty siłowe.

Oprócz rozgrzewki fizycznej, potrzebna czasem jest mobilizacja mentalna. Pomoże w tym kofeina, najpopularniejszy stymulant, który wpływa na zmniejszenie zmęczenia, podnosząc motywację do treningów. Efekty jej działania uzupełniają: magnez, żelazo, witamina B6 i niacyna, które wspomagają metabolizm energetyczny, pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Niewątpliwie ważną rolę pełnią również aminokwasy rozgałęzione (BCAA) – L-izoleucyna, L-leucyna i L-walina. Należą one do grupy aminokwasów egzogennych (inaczej niezbędnych). Nasz organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnej syntezy, zatem konieczne jest ich dostarczanie z zewnątrz.

Podsumowując, BioTech Nitrox Therapy to preparat przedtreningowy przeznaczony dla sportowców i osób aktywnych, pragnących zmaksymalizować swoje osiągi podczas wysiłku fizycznego.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby