0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Thyroid Energy Thyroid Energy 90 kaps.
Now Foods
54,00 zł

Thyroid Energy 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 52,92 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez GMO
Halal

Jako alternatywę polecamy:

Thyroset 3x45 kaps.
Thyroset 3x45 kaps.
Norsa Pharma
109,90 zł
54,00 zł z VAT
1,20 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Wsparcie prawidłowego metabolizmu energetycznego
  • Niezbędne składniki do syntezy hormonów tarczycy
  • Optymalny metabolizm homocysteiny
  • Standaryzowane ekstrakty roślinne
  • Zmetylowana postać witaminy B12
  • Poprawa funkcji kognitywnych
  • Właściwości antyoksydacyjne
  • Wzrost energii i witalności
  • Odpowiedni dla wegan
  • Bez GMO

Now Foods Thyroid Energy to suplement diety zawierający witaminy, minerały i ekstrakty roślinne, wspomagające prawidłową czynność gruczołu tarczowego. W skład preparatu wchodzi L-tyrozyna, selen, cynk, jod, miedź, witaminy z grupy B (metylokobalamina, folian i witamina B6) oraz standaryzowane ekstrakty z korzenia Ashwagandhy i żywicy guggul. Produkt posiada certyfikat GMP (good manufacturing practice). Jest odpowiedni dla wegan i wegetarian. Opakowanie zawiera 90 kapsułek roślinnych.

L-tyrozyna to białkowy aminokwas, będący prekursorem do syntezy hormonów tarczycy. W procesie jodowania tyrozyna łączy się z jodem atomowym, wskutek czego powstaje mono- i dijodotyrozyna, które w dalszych etapach zostają przekształcone do trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Hormony te pełnią ważną rolę w regulacji metabolizmu, pobudzając podstawową przemianę materii, wpływając na wzrost i rozwój organizmu oraz prawidłową pracę układu nerwowego. Obniżony poziom wolnych hormonów tarczycy jest obserwowany w niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto. Tyrozyna jest ponadto niezbędna do syntezy katecholamin - jest prekursorem do syntezy adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy.

Jod jest jednym z najważniejszych mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania gruczołu tarczowego. W organizmie jony jodu zostają utlenione do wolnego jodu, który jest potrzebny do jodowania tyrozyny. W stanach niedoboru jodu optymalna synteza hormonów tarczycy jest niemożliwa, należy więc zadbać o prawidłową podaż tego pierwiastka. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku choroby Hashimoto nadmiar jodu jest niewskazany.

Selen jest mikroelementem tworzącym tzw. selenozależne enzymy, do których należy m.in. dejodynaza uczestnicząca w konwersji T4 do aktywnej T3. Do prawidłowego działania selenu niezbędny jest optymalny poziom jodu. Gruczoł tarczowy jest narządem, w którym stężenie selenu jest najwyższe. Selen wchodzi też w skład peroksydazy glutationowej, enzymu o silnej aktywności antyoksydacyjnej, który może chronić tarczycę przed działaniem niektórych wolnych rodników, mogących indukować oksydatywne uszkodzenia tego narządu. W pewnym badaniu stwierdzono, że suplementacja selenem przez osoby chore na chorobę Hashimoto powodowała wzrost stosunku FT3 do FT4 i zmniejszenie poziomu przeciwciał aTPO.

Cynk i miedź to mikroelementy wchodzące w skład dysmutazy ponadtlenkowej, enzymu odpowiadającego za neutralizację wolnych rodników ponadtlenkowych i tlenu singletowego, wzmacniającego barierę antyoksydacyjną organizmu. Wykazano, że obniżeniu poziomu cynku w organizmie towarzyszy zwiększenie stężenia przeciwciał przeciwtarczycowych. Cynk jest też elementem białek receptorowych T3, niezbędnych do wiązania tego hormonu. Oprócz tego, niedobór cynku wpływa na spowolnienie tempa przemian metabolicznych hormonów. Cynk wpływa więc korzystnie na pracę tarczycy. Ze względu na antagonistyczne względem siebie działanie cynku i miedzi, w celu uniknięcia niedoborów, powinny być one przyjmowane razem.

Witamina B12, foliany i witamina B6 są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i optymalnego metabolizmu energetycznego. Niedobór witaminy B12 i folianów skutkuje rozwojem anemii megaloblastycznej. Jest to schorzenie autoimmunologiczne dosyć często towarzyszące chorobie Hashimoto, która to również jest chorobą z autoagresji. Wszystkie te witaminy uczestniczą ponadto w obniżaniu poziomu homocysteiny. Hiperhomocysteinemia jest stanem, który może być wywołany m.in. współistnieniem niedoczynności tarczycy oraz niedoborem wyżej wymienionych witamin. Zbyt wysoki poziom tego homocysteiny jest ważnym czynnikiem ryzyka wystąpienia zmian zakrzepowych, rozwoju miażdżycy i udaru mózgu.

Witania ospała (Withania somnifera), czyli Ashwagandha, to ajurwedyjska roślina o właściwościach adaptogennych. Zawarte w surowcu związki aktywne wpływają na zwiększenie odporności organizmu na czynniki stresowe i redukcję poziomu kortyzolu, przyczyniając się do poprawy samopoczucia i jakości snu, zwiększenia stabilności emocjonalnej i usprawnienia procesów myślowych. Oprócz tego, Ashwagandha wykazuje też wpływ na tarczycę. Może stymulować produkcję T4, a w połączeniu z omówioną niżej żywicą guggul, może również wpływać na zwiększoną produkcję T3.

Balsamowiec indyjski (Commiphora mukul) to gatunek drzewa, którego żywica – guggul – jest znanym surowcem w medycynie ajurwedyjskiej. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Może też obniżać poziom cholesterolu we krwi. Aktywne związki surowca (guggulsterony) wykazują pewien wpływ na hormony tarczycy. W pewnym badaniu przeprowadzonym na zwierzętach stwierdzono, że pod wpływem guggulsteronu Z następował zwiększony wychwyt jodu i nasilony metabolizm tarczycy.

Podsumowując, Now Foods Thyroid Energy to wartościowy suplement diety, dostarczający niezbędnych składników wykorzystywanych do produkcji hormonów tarczycy, a tym samym wspierający funkcjonowanie tego narządu. Należy pamiętać, że podstawą leczenia niedoczynności tarczycy jest farmakoterapia. Suplement może efektywnie wspomagać i uzupełniać terapię. Produkt polecany jest jako profilaktyka chorób tarczycy oraz po konsultacji z lekarzem pomocniczo w niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby