0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Fully Active Folate Fully Active Folate 400mcg 90 kaps.
Doctor's Best
54,00 zł

Fully Active Folate

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 52,92 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 180g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Methyl B12 + 5-MTHF 60 kaps.
Methyl B12 + 5-MTHF 60 kaps.
Apollo's Hegemony
39,90 zł
54,00 zł z VAT
0,60 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Bioaktywna, metylowana forma kwasu foliowego
  • Pomaga w regulacji poziomu homocysteiny
  • Zmniejsza ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
  • Sprzyja prawidłowej pracy układu nerwowego
  • Dodaje energii i niweluje uczucie zmęczenia
  • Pomaga utrzymać prawidłowy metabolizm
  • Polecany kobietom planującym i będącym w ciąży

Doctor's Best Fully Active Folate 400 with Quatrefolic to suplement diety zawierający najbardziej bioaktywną postać kwasu foliowego w postaci soli glukozaminowej kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego (5-MTHF). Specjalna formuła nie musi ulegać dodatkowym przekształceniom w organizmie, dzięki czemu cechuje się wysoką biodostępnością, a dodatek witaminy C stabilizuje jej działanie.

Kwas foliowy (witamina B9, folan, folacyna) zbudowany jest z kwasu p-aminobenzoesowego (PABA), kwasu glutaminowego oraz zasady pterydynowej. Szerokie zastosowanie kwasu foliowego możliwe jest między innymi dlatego, że związek ten zarówno w pośredni, jak i bezpośredni sposób wpływa na prawidłowy przebieg przemian metabolicznych zachodzących w komórkach organizmu.

Bioaktywną formą kwasu foliowego w organizmie jest kwas tetrahydrofoliowy, którego poliglutaminowe pochodne pełnią rolę koenzymów niezbędnych m.in. do syntezy kwasów nukleinowych, białek, metabolizmu aminokwasów oraz przemianie homocysteiny do cysteiny.

Występowanie kwasu foliowego w żywności
Witaminę B9 po raz pierwszy pozyskano z liści szpinaku, którym z resztą zawdzięcza swoją nazwę (łac. folium – liść). Motywem do odkrycia kwasu foliowego było poszukiwanie składnika znajdującego się w drożdżach, który odpowiadał za ich właściwości lecznicze, ponieważ obserwowano, że podawanie wyciągu z drożdży pomagało w leczeniu m.in. anemii u kobiet.

Źródłem kwasu foliowego, oprócz szpinaku i drożdży, są np. brokuły, brukselka, szparagi, orzechy, wątroba, łosoś, jaja, jednak forma kwasu foliowego znajdująca się w produktach żywnościowych może odznaczać się słabą stabilnością, ponieważ foliany sa wrażliwe na działanie wielu czynników, m.in. wysokiej temperatury, promieni słonecznych, jonów metali (żelaza, miedzi), a ich straty w wyniku obróbki termicznej mogą sięgać nawet 50-80%. Kwas foliowy

Czynniki wpływające na wchłanianie kwasu foliowego
Biodostępność kwasu foliowego zależna jest od działania wielu czynników. Używki, takie jak alkohol i papierosy zaburzają wchłanianie kwasu foliowego, a także jego gromadzenie w komórkach. Na przyswajalność witaminy B9 wpływają również stany zapalne przewodu pokarmowego (celiakia, choroba Crohna) a także przyjmowanie niektórych leków (NLPZ, preparaty glinu i magnezy, doustne środki antykoncepcyjne, cholestyraminy). Istotną rolę w metabolizmie kwasu foliowego odgrywają również inne witaminy, w szczególności witamina B6 i B12.

Konsekwencje i objawy niedoboru kwasu foliowego
Niedobór kwasu foliowego prowadzi m.in. do niedokrwistości megaloblastycznej, wzrostu stężenia homocysteiny we krwi, upośledzenia syntezy DNA, zaburzeń czynności układu nerwowego oraz ciężkich zaburzeń u płodu – wady cewy nerwowej.

Niedobór kwasu foliowego może objawiać się w postaci nadpobudliwości, zaburzeń snu, nadmiernego uczucia przemęczenia oraz zaburzeń funkcji poznawczych – kłopoty z pamięcią i koncentracją. Również takie objawy jak zaburzenia trawienia, depresja, uczucie lęku i niepokoju mogą wskazywać na zbyt niską podaż witaminy B9.

Kwas foliowy – dla kobiet w ciąży
Jedną z najbardziej znanych funkcji kwasu foliowego jest jego udział w przeciwdziałaniu wad cewy nerwowej u płodu. W związku z tym, że rozwój płodu jest procesem, w którym dochodzi do wzmożonej produkcji DNA, zwiększa się również zapotrzebowanie na foliany. Liczne badania naukowe wskazują na to, że przyjmowanie kwasu foliowego zmniejsza ryzyko rozwoju niektórych wrodzonych wad rozwojowych wśród noworodków. Niewystarczająca podaż kwasu foliowego przyczynia się natomiast do wzrostu częstotliwości poronień oraz komplikacji związanych z ciążą i zmniejsza masę urodzeniową noworodka,

Rola kwasu foliowego w profilaktyce miażdżycy
Prawidłowa podaż kwasu foliowego jest ważnym elementem w profilaktyce miażdżycy. Witamina B9 pełni funkcję dawcy grupy metylenowej dla metylotransferazy – enzymu, który odpowiada za metylację homocysteiny. Homocysteina to aminokwas siarkowy, który jest produktem ubocznym przemian metioniny, a jego podwyższony poziom stanowi czynnik ryzyka chorób kardiowaskularnych.

Zaburzenia w przemianach homocysteiny mogą prowadzić do gromadzenia jej nadmiaru we krwi, a to z kolei stanowić czynnik rozwoju zmian miażdżycowych. Hiperhomocysteinemia przyczynia się także do uszkodzeń tkanki łącznej tętnic oraz wzrostu przylegania płytek krwi do śródbłonka. Suplementacja kwasu foliowego redukuje poziom homocysteiny, a także podejrzewa się, że może stanowić niezależny czynnik przeciwdziałania chorobie wieńcowej.

Kwas foliowy a funkcjonowanie układu nerwowego
Kwas foliowy uczestniczy w syntezie substancji o właściwościach neurostymulujących – dopaminy, noradrenaliny i adrenaliny, w związku z czym odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Ponadto jest on kluczowym elementem w procesach syntezy otoczki mielinowej, która stanowi warstwę izolującą nerwy.

Wzrost poziomu homocysteiny wiąże się z miażdżycą tętnic w obrębie mózgu, przez co może stanowić czynnik prowadzący do niedokrwienia mózgu, mikrozawałów oraz rozwoju chorób o podłożu neurodegeneracyjnym. Niedobór folianów wpływa również na osłabienie syntezy S-adenozylometioniny (SAM), która jest niezbędna do prawidłowych przemian katecholamin w mózgu.

Powyższe własności kwasu foliowego i skutki jego niedoboru świadczą o tym, że jest to składnik w istotnym stopniu wpływający na aktywność układu nerwowego, a jego niedobór może być przyczyną demencji, pogorszenia nastroju i zaburzeń zdolności poznawczych.

Podsumowując, Fully Active Folate 400 with Quatrefolic to suplement diety skutecznie uzupełniający niedobór kwasu foliowego. Preparat ten jest wskazany nie tylko dla kobiet w ciąży i starających się o dziecko, ale również dla osób z zaburzeniami metylacji i podwyższonym poziomem homocysteiny.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby