Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
B-Balance B-Balance 36 kaps.
Apollo's Hegemony
45,00 zł
Magazyn: eu

B-Balance

Apollo's Hegemony 4.5 (2 opinii)

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 44,10 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin B Complex 60 kaps.
Vitamin B Complex 60 kaps.
Healthlabs
79,00 zł
porównaj skład
45,00 zł z VAT
1,25 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Jedna z najbardziej kompleksowych formuł witamin z grupy B na rynku
  • Wysokoprzyswajalne formy oraz efektywne dawki
  • Dodatek choliny, inozytolu, PABA oraz piperyny
  • Poprawia metabolizm składników odżywczych
  • Poprawia funkcjonowanie neuroprzekaźników
  • Całościowe wsparcie układu nerwowego
  • Wspomaga kontrolę masy ciała
  • Poprawia samopoczucie
  • Poprawia lipidogram

Apollo’s Hegemony B-Balance to suplement diety, który można uznać za przodujący w kontekście suplementacji witamin z grupy B. Producent w tym produkcie proponuje nam cały przekrój tych witamin, wraz z substancjami doskonale uzupełniającymi formułę, w efekt wspomagający metabolizm insuliny, działanie natury neuroprzekaźników oraz zwiększający całościową przyswajalność produktu.

Witaminy z grupy B są koenzymami. Oznacza to, że biorą udział w większości reakcji metabolicznych w organizmie, które są esencjalne do utrzymania odpowiedniej homeostazy.

Na produkt składają się:
Witamina B1 (monoazotan tiaminy) – Na początku należy wspomnieć o wyjątkowej formie monoazotanu. Jest bardziej stabilny, niż stosowana w innych produktach forma pochodnej chlorowodorowej. Dodatkowo, podczas rozkładu tego związku, uwalniany poza tiaminą azotan może pozytywnie oddziaływać na układ krwionośny.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Stosowałem wcześniej dwa inne kompleksy witamin z grupy B, jednak jeden jest dosyć drogi, a drugi był niedostępny. Więc wziąłem jako zamiennik i jestem zadowolony, konkretny skład dużo taniej niż inne, a skuteczność podobna
25/05/2020 Harlok

Sama tiamina jest kluczowa w metabolizmie glukozy. Jej wysokie spożycie jest zalecane w przypadku problemów z wysokim poziomem cukru (powstająca pochodna fosforanowa – pirofosforan tiaminy – bierze bezpośredni udział jako kofaktor w reakcjach biochemicznego rozkładu substancji, głównie obrębie cytozolu oraz mitochondrium).

Witamina B2 (ryboflawina) – przy spełnianiu podstawowego zapotrzebowania na ryboflawinę (ok. 1,5 mg dziennie), jest konieczna do wytwarzania dwóch ważnych enzymów, FMN oraz FMD (biorących udział między innymi w procesie oddychania).

W przypadku o wiele większej dawki zastosowanej w produkcie, ryboflawina może wskazywać funkcje wspomagające leczenie migreny (przez regulację pracy mitochondriów).

Optymalny poziom ryboflawiny jest również wiązany z pozytywnym działaniem na właściwy poziom hemoglobiny (efekt ten jest intensyfikowany w przypadku dodatkowej suplementacji składnikami odpowiadającymi za odpowiedni stan hemoglobiny m.in. żelaza). Ryboflawina może również pośrednio zmniejszać poziom homocysteiny, zwiększającej ryzyko choroby niedokrwiennej serca (głównie przez wspieranie genetycznych mutacji genu MTHFR).

Wykazuje również właściwości przeciwzapalne (głównie w obrębie trzustki), oraz wspiera funkcje wzrokowe; wspomaga fotoreceptory oraz działa ochronnie wobec narządu oczu.

Witamina B3 (nikotynamid oraz kwas nikotynowy) – większy udział nikotynamidu w formach witaminy B3 wpływa pozytywnie na niwelowanie efektu flush (następstwo aktywacji receptora HM74A, zwiększania wydzielania prozapalnych prostaglandyn i ostatecznej aktywacji receptora PGD2) powodującego zaczerwienienie skóry, oraz jej swędzenie, często zauważane przy początkach stosowania preparatów zawierających duże ilości niacyny w formie kwasu nikotynowego. Nie jest to nic groźnego w sensie zdrowotnym, aczkolwiek jest to uczucie dosyć niekomfortowe. Nikotynamid wykazuje o wiele mniejsze powinowactwo w stosunku do tego receptora, co wyjaśnia nikłe wpływanie na ten efekt.

Odpowiednia suplementacja substancjami wykazującymi aktywność witaminy B3 jest wiązana głównie ze wsparciem odpowiedniego lipidogram organizmu.

Niacyna wspomaga również redukcję tkanki tłuszczowej. Zwiększa wyrzut adiponektyny oraz leptyny, hormonów odpowiedzialnych za przemiany glukozy i kwasów tłuszczowych, oraz poczucie sytości.

Witamina B5 (pantotenian wapnia, pantetyna) – zastosowano dwie formy witaminy B5, bardziej podstawową, wapniową pochodną kwasu pantotenowego, oraz pantetynę. Pantetyna jest bardziej ciekawą formą; są to dwie cząsteczki kwasu pantotenowego połączone przez cysteaminę. Ta druga, przy degradacji całości związku może wpływać na poprawienie się metabolizmu cysteiny w organizmie, oraz jest jednym z prekursorów koenzymu A (wraz z witaminą B5 oraz ATP).

Podstawową funkcją witaminy B5 jest uczestniczenie w produkcji koenzymu A, jednego z najważniejszych koenzymów w organizmie ludzkim (m.in. bierze udział w produkcji energii – przenosi acylowane kwasy tłuszczowe przez błonę mitochondrialną, które następnie są zużywane jako substrat energetyczny). Jest on kluczowy do utrzymania odpowiedniej wydolności fizycznej, oraz odpowiedniego metabolizmu kwasu tłuszczowych podczas wysiłku.

Dodatkowo, witamina B5 wykazuje dosyć duże stężenie w mózgu, co wskazuje na jego funkcje w tworzeniu neuroprzekaźników. Wskazywane są też właściwości antyoksydacyjne.

Witamina B6 (fosforan pirodyksalu) – witamina, która nie posiada wyraźnych osobliwości biochemicznych, jednak wykazuje dużo zależności synergistycznych (lub jest pośrednim enzymem – enzymy, które uczestniczą w danej reakcji są zależne od witaminy B6), oraz jest wymagana jako koenzym w niektórych reakcjach biochemicznych.

Najpierw warto wspomnieć o formie witaminy wykorzystanej w preparacie. Fosforan pirodyksalu (P-5-P), jest już cząsteczką aktywną metabolicznie, gdzie formy stosowane często w innych produktach zawierających witaminę B6, muszą być najpierw przekonwertowane do tej formy (należy pamiętać, że każda reakcja biochemiczna wiąże się ze stratami substancji czynnych. Wspominane formy to najczęściej pirodyksyna, pirodyksal, oraz pirodyksamina).

Wykazuje wiele współzależności w układzie nerwowym. Wspomnianym mechanizmem pośredniego enzymu, wpływa na konwersję L-DOPY w aktywną dopaminę. Niedobór witaminy jest za to powiązany ze zmniejszoną aktywnością receptorów serotoninowych podwzgórza. Oba te mechanizmy są powiązane z dobrym samopoczuciem psychicznym; można zatem stwierdzić że witamina B6 warunkuje w pewnym stopniu ten komfort.

Związek ten przyczynia się też pozytywnie do mechanizmów redukcji tkanki tłuszczowej. Zmniejsza syntezę kwasów tłuszczowych (redukuje aktywność i ekspresję syntazy kwasów tłuszczowych FAS). Podawany z leucyną (2,25g + 30mg podstawowej formy witaminy B6 - pirodyksyny) interwencyjnie przy osobach otyłych, wskazywał przyśpieszenie pozbywania się tkanki tłuszczowej o około 34 gramy dziennie.

Wpływa też pozytywnie na gospodarkę hormonalną. Może zwiększać wyrzut hormonu wzrostu, oraz stabilizować poziom prolaktyny, przy jej wysokich poziomach.

Witamina B7 (biotyna) – jest nazywana „witaminą piękna”, gdyż jest często stosowana w preparatach wspomagających wzrost i stan wytworów naskórka (włosy, paznokcie, gruczoły), oraz samej skóry (transporter komórek keratynowych budujących skórę oraz wytwory naskórka jest ściśle powiązany z odpowiednim poziomem biotyny w organizmie).

Wstępne badania wskazują również na zależność metabolizmu glukozy od biotyny. Poziom glukokinazy, kluczowego enzymu odpowiadającego za utylizację glukozy, jest obniżony w przypadku deficytu biotyny. Wstępnie stwierdza się też wpływ na większy poposiłkowy wyrzut insuliny, który może wspomagać obieg substancji odżywczych w organizmie.

Witamina B9 (metylofolian) – kolejna witamina, w której zastosowana została najlepsza możliwa forma. Metylofolian jest formą bezpośrednio biorącą udział w ważniejszych procesach metabolicznych organizmu. Dla porównania, podstawowa forma - kwas foliowy - aby zostać przekonwertowanym biochemicznie do formy metylofolianu, potrzebuje 4 dodatkowych procesów, a każdy proces to kolejne straty substancji aktywnej, co diametralnie wpływa na dawkę efektywną. Należy zwrócić na to uwagę, przy porównywaniu zawartości witamin pomiędzy produktami.

Sama witamina B9 wpływa pozytywnie na układ nerwowy, szczególnie w kontekście leczenia depresji, oraz podobnych schorzeń na tle nerwowym. Nie dość, że sam odpowiedni poziom folianu wpływa na zmniejszenie ryzyka chorób depresyjnych (w jednym badaniu, na podstawie zmniejszonego poziom folianu w plazmie przewidziano epizod depresyjny), to może być on stosowany przy korzystaniu z leków wspomagających terapię (głównie z grupy SSRI oraz SNRI). Wykazuje również działanie neuroprotekcyjne.

Folian wykazuje również wysokie właściwości przeciwzapalne. Najważniejszym mechanizmem jest tutaj ochrona przeciw zniszczeniom oksydacyjnym DNA.

W kontekście zdrowia układu krwionośnego, zmniejsza poziom homocysteiny (jednego z markerów chorób wieńcowych). Wpływa też pozytywnie na chemiczną regulację drożności naczyń krwionośnych.

Dla pań najważniejszą właściwością może być też, że odpowiedni poziom folianów jest kluczowy, do utrzymania odpowiedniego bezpieczeństwa podczas okresu ciąży.

Witamina B12 (metylokobalamina) – ponownie warto wspomnieć początkowo o formie związku. Jak w powyższych wypadkach, wykorzystano najlepszą możliwą formę (jedną z, dwóch, która wykazuje bezpośrednio właściwości koenzymatyczne), gdzie inne, w tym najczęściej stosowana w preparatach witaminowych cyjanokobalamina, musi początkowo być przekonwertowana do jednej z tych form, co jak wspominano wcześniej, wiąże się ze stratami substancji aktywnej.

Witamina B12 działa synergistycznie z witaminą B9. Wspomaga profilaktykę stanów depresyjnych.

Razem z witaminą B9 wpływa na regulowanie poziomu homocysteiny w organizmie, oraz działa, jako profilaktyczna ochrona podczas okresu ciążowego.

W produkcie umieszczono kilka dodatkowych substancji, bardzo dobrze uzupełniających i tak wybitny kompleks witamin B. Są to:

Cholina – wielokierunkowo wspomaga układ nerwowy. Jest prekursorem jednego z najważniejszych neuroprzekaźników, acetylocholiny, którego odpowiedni poziom jest kluczowy, do odpowiednej komunikacji neuronalnej.

Inozytol – jest międzykomórkową cząsteczką sygnałową, podobną do glukozy. Największe jej nadzieje pokłada się w sensie wspomagania leczenia insulinooporności oraz wspomagania metabolizmu glukozy.

Insulinoporność jest wiązana z zaburzeniami stosunku dwóch cząsteczek sygnałowych inozytolu (P-IPG oraz A-IPG). Inozytol wyrównuje stosunek tych cząsteczek, wskazując na wspomaganie redukcji insulinooporności.

Cząsteczka sygnałowa inozytolu (PIP3) wpływa na komunikację pomiędzy białkami pośrednimi w sygnalizacji insulinowej (dokładnie chodzi o sygnalizację między PI3K oraz Akt ostatecznie wpływających na absorbcję glukozy przez pęcherzyk GLUT4.). Podejrzewa się, że inne związki również wpływają na komunikację pośredniczą w obrębie metabolizmu insuliny.

Wpływa również pozytywne na samopoczucie o podłożu nerwowym. Odpowiednie stężenie inozytolu, wpływa antydepresyjnie, przeciwlękowo, oraz działa pozytywnie jako wsparcie terapii stosowanych w intensywnych stanach napięcia nerwowego.

PABA (właściwie kwas para-aminobenzoesowy) – jest wskazywany jako wspomożenie układu nerwowego (zmniejszenie poczucia zmęczenia, irytacji) oraz wpływa pozytywnie na kondycję skóry i wytworów naskórka (często jest polecany w przedwczesnym siwieniu).

Piperyna – piperyna wpływa głównie jako składnik zwiększający przyswajalność (przez kilka mechanizmów; intensyfikacja wchłaniania w jelicie cienkim, inhibicja enzymów rozkładających substancje aktywne oraz spowolnienie pasażu jelitowego, zwiększającego dodatkowo czas, w którym substancje mogą się wchłonąć).

Podsumowując Appolo’s Hegemony B-Balance jest produktem kompleksowym pod każdym względem. Zawarte są w niej wszelkie witaminy z grupy B, w dawkach efektywnych, oraz efektownych, a dodatkowe składniki również wpasowują się synergistycznie w mechanizm ich działania. Produkt sprawdzi się dla każdego w suplementacji profilaktycznej, dla wielokierunkowego wsparcia organizmu, a szczególnie przy narażeniu na wyjątkowo intensywny wysiłek fizyczny, lub psychiczny, lub dla uzupełnienia stwierdzonych niedoborów.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (2)

Skład

Wielkość opakowania: 36 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 36
w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
Witamina B1 (monoazotan tiaminy)25 mg2273%
Witamina B2 (ryboflawina)25 mg1786%
Niacyna (kwas nikotynowy)25 mg156%
Niacyna (nikotynamid)25 mg156%
Witamina B6 P-5-P20 mg1429%
Folian (jako Quatrefolic® sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego200 mcg100%
Witamina B12 (metylokobalamina)300 mcg12000%
Biotyna500 mcg1000%
Witamina B5 (jako D-pantotenian wapnia)100 mg1667%
Pantetyna (pochodna witaminy B5)25 mg**
Inozytol50 mg**
Cholina (jako dwuwinian choliny)75 mg**
PABA (Kwas para-aminobenzoesowy)25 mg**
Piperyna (ekstrakt z czarnego pieprzu)1,5 mg**

Pozostałe składniki

Hypromeloza (kapsułka vege), mąka ryżowa.

 

Produkt nie był badany na obecność substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). 

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027