Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Witamina B-15 Methyl Witamina B-15 Methyl 100 kaps.
Aliness
34,90 zł
Magazyn: eu

Witamina B-15 Methyl 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 34,20 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin B Complex 60 kaps.
Vitamin B Complex 60 kaps.
Healthlabs
79,00 zł
porównaj skład
34,90 zł z VAT
0,35 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Kompozycja obejmująca 11 kluczowych witamin z grupy B
  • Rekomendowany osobom z poliformizmem genu MTHFR
  • Wspomaga pracę układu nerwowego i krwionośnego
  • Kwas foliowy i witamina B12 w bioaktywnej formie
  • Wpływa na prawidłowy przebieg procesu metylacji
  • Korzystnie wpływa na kondycję skóry i włosów
  • Doskonała przyswajalność i biodostępność
  • Sprzyja obniżeniu poziomu homocysteiny
  • Usprawnia przemiany metaboliczne
  • Wspomaga krwiotworzenie

Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to kompozycja 11 witamin z grupy B w odpowiednio wysokich dawkach i formach gwarantujących pełną aktywność biologiczną.

Suplement doskonale wyrównuje poziom witamin z grupy B i zapobiega ewentualnym niedoborom. Dzięki obecności aktywnych form witaminy B12 i kwasu foliowego jest odpowiedni dla osób z zaburzeniami metylacji (np. na skutek mutacji genu MTHFR) i podwyższonym poziomem homocysteiny.

Dlaczego formy metylowane
Sięgając po preparat multiwitaminowy warto sprawdzić, czy zawarte w składzie związki występują w takiej formie, w jakiej bez problemu będą mogły być wykorzystane na potrzeby ustrojowe. Największy problem dotyczy kwasu foliowego i witaminy B12. Znakomita większość dostępnych na rynku suplementów bazuje na ich syntetycznych formach, które nie są odpowiednie dla każdego.

Naukowcy szacują, że co czwarta osoba boryka się z problemem polimorfizmu genu MTHFR, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Gen ten spełnia bardzo ważne zadanie w organizmie – koduje enzym odpowiedzialny za metabolizm homocysteiny. Wada ta ściśle koreluje z niedoborem folianów, ponieważ uniemożliwia przekształcanie nieczynnego biologicznie kwasu foliowego do aktywnej postaci folianów. Tak więc suplementacja zwykłym kwasem foliowym u takich osób będzie pozbawiona celu i nie przyniesie żadnych efektów.

Podobnie wygląda sprawa z witaminą B12. Dostępna w większości suplementów cyjanokobalamina, aby została przyswojona przez organizm, musi przejść przez szereg skomplikowanych procesów. Osoby z mutacją genu MTHFR nie będą w stanie jej właściwie metabolizować, co jeszcze bardziej pogłębi problemy zdrowotne i zaburzenia metylacji. Rozwiązaniem jest suplementacja formą aktywną, metylowaną, dokładnie taką, jaka występuje w prezentowanym suplemencie.

Witamina B1 (tiamina) - wpływa na pracę układu nerwowego, sercowo-naczyniowego i mięśniowego. Organizm potrzebuje jej do przekształcenia dostarczanych z pożywieniem węglowodanów w glukozę, która jest preferowanym źródłem energii. Ponadto wspomaga ona rozkład białek i tłuszczy. Z tiaminy korzysta również układ nerwowy. Witamina ta bierze udział w syntezie GABA – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za dobre samopoczucie psychiczne. Ponadto pomaga w tworzeniu osłonek mielinowych, które otaczają neurony, chroniąc je przed uszkodzeniami.

Witamina B2 (ryboflawina) - podobnie jak wymieniona wyżej tiamina, jest zaangażowana w zamianę węglowodanów na niezbędną do życia energię. Ponadto współpracuje z folianami na rzecz zmniejszenia poziomu homocysteiny.

Witamina B3 (niacyna) - wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego i hamuje natężenie stanów zapalnych. Często jest wykorzystywana również w celu poprawy kondycji włosów oraz skóry.

Witamina B4 (cholina) - w zasadzie jest substancją witaminopochodną, choć ze względu na pełnione funkcje i znaczenie dla układu nerwowego, długo była zaliczana do witamin z grupy B. Nadal bywa określana mianem witaminy B4. Jest ona niezbędna do budowy mieliny, która warunkuje zdolności umysłowe i właściwą koordynację ruchową. Ponadto bierze udział w syntezie acetylocholiny, od której zależy pamięć i inne funkcje poznawcze.

Witamina B5 (kwas pantotenowy) - pomaga przekształcać żywność w energię i usprawnia proces wykorzystania białek oraz tłuszczów. Pełni rolę prekursora koenzymu A, który aktywuje bardzo dużą grupę enzymów. Jest wymagana również do produkcji hormonów kory nadnerczy i sprzyja prawidłowej odpowiedzi organizmu na stres. Ponadto pomaga utrzymać prawidłowy stan skóry i zapobiega wypadaniu włosów.

Witamina B6 (pirydoksyna) - wspomaga metabolizm białek, zmniejsza natężenie stanów zapalnych w organizmie i bierze udział w syntezie kluczowych neuroprzekaźników. Ponadto jest niezbędna dla prawidłowego działania enzymu DAO, który odpowiada za rozkład histaminy. Z tego względu suplementacja może być korzystna dla osób z nietolerancją albo nadwrażliwością na histaminę. Niski poziom witaminy B6 koreluje z wysokim poziomem homocysteiny, dlatego osoby z zaburzeniami homocysteiny muszą wziąć pod uwagę nie tylko zapewnienie odpowiednich ilości witaminy B12 i kwasu foliowego, ale również witaminy B6.

Witamina B7 (biotyna) - podobnie jak pozostałe witaminy z grupy B, wpływa na przemiany białek, tłuszczy oraz węglowodanów. Ma duże znaczenie dla utrzymania prawidłowych funkcji układu nerwowego, sprzyja poprawie kondycji skóry i włosów. Ponadto jest niezbędna dla wytworzenia otoczki mielinowej, która otacza nerwy i ułatwia przewodzenie impulsów nerwowych. Niedobór biotyny wiąże się ze zmniejszoną syntezą przeciwciał i nasilonym rozpadem limfocytów T, co może upośledzać funkcje układu immunologicznego.

Witamina B8 (inozytol) - to związek chemiczny, który przynależy do cukroli, a ponieważ może być syntetyzowany w organizmie de facto nie spełnia wymań stawianych witaminom. Podobnie jak cholina jest prekursorem fosfolipidów, które wchodzą w skład błon komórkowych. W suplementacji często wykorzystuje się go w terapii PCOS (zespół policystycznych jajników) oraz towarzyszących mu zaburzeń metabolicznych. Dodatkowo korzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne, redukuje objawy depresyjno-lękowe i zmniejsza częstotliwość napadów paniki.

Witamina B9 (kwas foliowy) - w prezentowanym suplemencie występuje jako Quatrefolic®, czyli sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego. Jest to naturalna postać folianu, która cechuje się najwyższą biodostępnością i może być bezpośrednio wykorzystana w organizmie. Związek ten jest niezbędny dla kobiet w ciąży - wspomaga rozwój płodu. Ponadto bierze udział w syntezie najistotniejszych neuroprzekaźników. Wreszcie warunkuje prawidłowy metabolizm homocysteiny, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Witamina B10 (kwas PABA) - to związek z grupy aminokwasów niebiałkowych. Potocznie nazywa się go witaminą, choć prawidłowo powinien być klasyfikowany jako substancja witaminopochodna. Jest on istotną składową THF, czyli kwasu tetrahydrofoliowego, który jest zaangażowany w proces metylacji i wpływa na przemiany homocysteiny do metioniny. Jest również niezbędny do prawidłowego przyswojenia przez organizm witaminy B5. Ponadto wykazuje dużą zdolność do ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Witamina B12 (kobalamina) - w prezentowanym suplemencie jako metylokobalamina, czyli najbardziej biodostępna forma tej witaminy. Odpowiada za prawidłowy przebieg procesów metylacji. Pełni funkcję kofaktora syntazy metioninowej, katalizującej proces konwersji homocysteiny do metioniny. Ponadto bierze udział w produkcji czerwonych krwinek. Wpływa również na funkcje układu nerwowego i syntezę kluczowych neuroprzekaźników.

Podsumowując, Aliness Witamina B Complex B-15 Methyl to wysoce efektywny suplement, który zawiera witaminy z grupy B w takich formach, jakie mogą być bezpośrednio użyte w organizmie. Jest polecany zwłaszcza osobom z podwyższonym poziomem homocysteiny, który wskazuje na zaburzenia procesów metylacji. Dobrze sprawdzi się u osób, u których stwierdzono polimorfizm genu MTHFR.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 100 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Cholina25 mg**
Witamina B5 (Kwas pantotenowy) (jako D-pantotenian wapnia )15 mg250%
Witamina B1 (Tiamina) (jako Chlorowodorek tiaminy)15 mg1364%
Witamina B2 (Ryboflawina)15 mg1071%
Witamina B6 (jako pirydoksalo-5-fosforan)15 mg1071%
Niacyna (jako kwas nikotynowy)15 mg94%
Inozytol15 mg**
Kwas p-aminobenzoesowy (PABA)15 mg**
Sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego232 µg60%
- w tym folian120 µg
Witamina B12 (metylokobalamina)15 µg600%
Biotyna (jako D-biotyna)15 µg30%

Pozostałe składniki

Celuloza mikrokrystaliczna, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza. 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027