Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Optimal Liposomal Glutathione Plus Optimal Liposomal Glutathione Plus 150 ml
Seeking Health
229,00 zł
Magazyn: eu

Optimal Liposomal Glutathione Plus 150 ml

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański
Wegański
229,00 zł z VAT
7,63 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Wysoko biodostępna zredukowana postać glutationu
 • Innowacyjna formuła o znakomitej przyswajalności
 • Potężny układ antyoksydacyjny organizmu
 • Detoksykacja organizmu z ksenobiotyków
 • Optymalizacja procesów energetycznych
 • Wzmocnienie układu immunologicznego
 • Usuwanie metali ciężkich z organizmu
 • Ochrona i wsparcie pracy wątroby
 • Obniżenie poziomu homocysteiny
 • Spowolnienie procesów starzenia
 • Wsparcie pracy mitochondriów
 • Idealny dla sportowców

Seeking Health Optimal Liposomal Glutathione to suplement diety zawierający zredukowany glutation w wysoce przyswajalnej postaci liposomalnej, w dawce 350 mg, a także witaminę B2, selen, molibden i pirolochinolinochinon (PQQ), wykazujące synergistyczne działanie. Optymalny poziomu glutationu w organizmie jest niezbędny dla utrzymania w komórkach potencjału oksydacyjno-redukcyjnego oraz dla prawidłowych procesów detoksykacji.

Glutation (GSH) to tripeptyd składający się z cysteiny, glicyny i kwasu glutaminowego. Jest obecny we wszystkich tkankach i narządach człowieka. Najwięcej jest go w wątrobie, gdzie jest sprzęgany z ksenobiotykami (substancjami obcymi dla organizmu), m.in. z wolnymi rodnikami, nienasyconymi węglowodorami alifatycznymi, halogenowymi węglowodorami alifatycznymi i aromatycznymi, czy epoksydami. Sprzężone z glutationem ksenobiotyki zostają wydalone z moczem (po przekształceniu do kwasów merkaptopurowych) lub żółcią. Procesy sprzęgania zachodzą w II fazie biotransformacji ksenobiotyków. Niezmiernie ważną rolę w tym procesie pełni rodzina enzymów S-transferaz glutationowych (GST). Enzymy te znajdują się m.in. w wątrobie, nerkach, jelitach i płucach. Katalizują one reakcje sprzęgania nukleofilowego glutationu z elektrofilowymi cząsteczkami ksenobiotyków, powstałymi w I fazie biotransformacji. Sprzęganie ksenobiotyków z glutationem ma głównie charakter detoksykacyjny. Za pośrednictwem tego procesu glutation chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i innych reaktywnych cząsteczek.

Ilość glutationu w wątrobie koreluje z pojemnością antyoksydacyjną tego narządu. Jego niedobór skutkuje niecałkowitym metabolizmem ksenobiotyków. Klasyczny przykład stanowi reakcja glutationu z aktywnym metabolitem paracetamolu - N-acetylo-p-benzenochininoiminą (NAPQI), który jest hepatotoksyczny. Przy zbyt małej ilości glutationu NAPQI nie zostaje całkowicie związany i unieczynniony, co skutkuje martwicą wątroby.

Ryboflawina (witamina B2) jest najważniejszą witaminą z grupy B. Główną funkcją ryboflawiny jest udział w procesach utleniania i redukcji. Stanowi grupę prostetyczną (niebiałkową część enzymu) flawoprotein, do których należą m.in. reduktaza NADH cytochromu C, reduktaza NADPH (składniki łańcucha oddechowego), cytochromu C, oksydazy aminokwasów, dehydrogenaza acetylo-CoA. Dehydrogenaza acetylo-CoA uczestniczy w metabolizmie kwasów tłuszczowych. Ryboflawina, poprzez wpływ na dostępność NADPH, pośrednio wpływa na stężenie glutationu. Ponadto jest konieczna do przemian biochemicznych witaminy B6 i kwasu foliowego, do syntezy niacyny z tryptofanu, a także do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku.

Wraz z witaminą B6, B12 i kwasem foliowym, ryboflawina bierze udział w metabolizmie homocysteiny, obniżając jej poziom. Homocysteina stanowi marker wielu chorób. Podwyższone stężenie homocysteiny może przyczyniać się do wystąpienia m.in. chorób sercowo-naczyniowych, chorób neurodegeneracyjnych, depresji, nowotworów. Zbyt wysoki poziom homocysteiny, wywołując stres oksydacyjny, powoduje wyczerpanie zasobów glutationu.

Selen jest mikroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jego podstawową rolą biologiczną jest udział w układach antyoksydacyjnych komórek oraz przemianach hormonów tarczycy i steroidowych. Jest składnikiem czterech izoenzymów peroksydazy glutationowej. Prawidłowe stężenie selenu w surowicy krwi warunkuje optymalną szybkość reakcji peroksydazy glutationowej (reakcje peroksydacji).

Selen, jako element systemu antyoksydacyjnego organizmu, bierze udział w przemianach metabolicznych każdej komórki i zmniejsza toksyczne działanie ksenobiotyków, zwłaszcza metali ciężkich. Ponadto będąc składnikiem białek zależnych od selenu, korzystnie wpływa na układ immunologiczny. Niedobór tego pierwiastka w organizmie może prowadzić do gromadzenia się nadmiernej ilości wolnych rodników, co niesie ze sobą negatywne konsekwencje dla organizmu.

Molibden jest pierwiastkiem występującym w organizmie w ilościach śladowych. Stanowi kofaktor wielu enzymów w organizmie. Jest zaangażowany w metabolizm związków siarkowych, których poziom ma wpływ na stężenie glutationu, najobficiej występującego u ssaków tiolu wewnątrzkomórkowego (substancji zawierającej siarkę).

PQQ (pirolochinolinochinon) to stosunkowo niedawno odkryta substancja. Pod względem budowy jest zbliżony do koenzymu Q10 i witaminy K. W dobie rozwoju medycyny mitochondrialnej, rola PQQ wzrasta. Związek ten może wywierać korzystny wpływ na procesy energetyczne zachodzące w mitochondriach. Stymuluje biogenezę mitochondriów w starzejących się komórkach. Zwalcza wolne rodniki i jest silnym antyoksydantem.

W badaniach na szczurach PQQ powodował znaczną poprawę pamięci. PQQ wpływa też na obniżenie poziomu CRP (białko C-reaktywne), pojawiającego się we krwi pod wpływem stanu zapalnego, wytwarzanego w wątrobie, komórkach tłuszczowych i naczyniach tętniczych. Oznaczanie poziomu CRP jest elementem diagnostyki chorób układu krążenia. Ponadto CRP sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej, a utrudnia rozwój tkanki mięśniowej. Ludzki organizm nie potrafi syntetyzować PQQ, dlatego coraz częściej mówi się o zaliczeniu tej substancji do grona witamin.

Liposomy to pęcherzyki samoistnie powstające z fosfolipidów (lipidów tworzących błony komórkowe). W farmacji znalazły zastosowanie jako innowacyjne nośniki leków. „Zamknięta” w liposomie substancja swobodnie przenika przez błony biologiczne komórek ze względu na podobieństwo budowy. Jest to niezwykle korzystne z punktu widzenia biodostępności. Zamknięta w liposomie substancja jest chroniona przez tę strukturę przed oksydatywną degradacją i wykazuje dłuższe działanie.

Podsumowując, Seeking Health Optimal Liposomal Glutathione to suplement diety zawierający składniki efektywnie wspomagające jeden z najsilniejszych układów antyoksydacyjnych organizmu - glutation. Jest szczególnie polecany dla sportowców, osób zażywających leki, z obniżoną odpornością, narażonych na szkodliwe czynniki środowiska i toksyny tj. metale ciężkie, w celu wparcia pracy wątroby i optymalizacji procesów metabolicznych.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 150 mlPorcja jednorazowa: 5 mlIlość porcji w opakowaniu: 30
w porcji (5 ml)zawartość%ZDS
Wartość energetyczna5
Węglowodany ogółem1 g
Ryboflawina (jako 5-fosforan ryboflawiny)10 mg769%
Selen (jako selenometionina)50 mcg91%
Molibden (jako chelat aminokwasowy molibdenu)50 mcg111%
L-Glutation350 mg**
PQQ (pirolochinolinochinon)2 mg**
Kompleks fosfatydylocholiny i fosfatydyloetanolaminy (z oleju słonecznikowego bez GMO)400 mg**

Pozostałe składniki

Woda destylowana, naturalne aromaty, gliceryna, guma ksantanowa, guma arabska, sorbinian potasu (0,1%).

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027