Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
MSM with OptiMSM MSM with OptiMSM 1500mg 120 tab.
Doctor's Best
55,00 zł
Magazyn: eu

MSM with OptiMSM

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 53,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 300g
Naturalny
55,00 zł z VAT
0,46 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Źródło organicznej siarki
  • Naturalny środek przeciwzapalny
  • Poprawia pracę wszystkich układów
  • Wspomaga regenerację stawów
  • Łagodzi stany alergiczne
  • Poprawia stan skóry, włosów i paznokci
  • Przejawia działanie antyoksydacyjne
  • Wspomaga ogólnie metabolizm

DOCTOR'S BEST MSM with OptiMSM to suplement diety zawierający źródło organicznej siarki, tj. MSM (metylosulfonylometan) w ilości 1,5 grama w jednej kapsułce.

Metylosulfonylometan (sulfon dimetylowy, bardziej znany jako MSM) - organiczny związek siarkowy pozyskiwany z ligniny; utleniona forma dimetylosulfotlenku (DMSO) stosowana w suplementacji ze względu na swoiste właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Przyczynia się do zachowania prawidłowego stanu stawów (nieznacznie różni się swym działaniem od siarczanu glukozaminy). Występuje naturalnie w niektórych zielonych warzywach i innych produktach spożywczych, jednak są to ilości niewystarczające dla uzyskania efektów terapeutycznych.

Po podaniu doustnym, MSM jest wykrywalny w surowicy i wydaje się mieć bardzo długi okres półtrwania – może być wykryty w surowicy do dwóch dni po podaniu odpowiedniej dawki. Ponadto posiada zdolność do bioakumulacji we wszystkich badanych tkankach.

MSM / niedobory siarki
MSM uzupełnia ustrojowe niedobory siarki, w tym grup tiolowych –SH niezbędnych dla glutationu i enzymów antyoksydacyjnych, oraz może przyczynić się do zwiększenia syntezy kolagenu. Działanie synergiczne w tym zakresie wykazuje w połącznie z cysteiną, metioniną, N-acetylocysteiną (NAC), siarczanem glukozaminy i innymi donorami siarki lub grup siarkowych.

MSM / zastosowania w praktyce
Przy suplementacji MSM zauważa się spadek oksydacji wywołanej wysiłkiem i uważa się, że jest on przyczyną zmniejszenia uszkodzeń i bólu mięśni. MSM obniża parametry biomarkerów oksydacyjnych oraz peroksydację lipidów wywołaną wysiłkiem fizycznym, tłumi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów, zmniejsza potreningowy ból mięśni oraz obniża reakcje alergiczne na pyłki. Sprawdza się również jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

MSM / zdrowie stawów
Siarka jest ważnym składnikiem ludzkiej chrząstki stawowej. Dostarczanie jej osobom stosującym dietę ubogą w ten pierwiastek ma na celu ochronę chrząstki, co jest niezbędne do utrzymania stawów w dobrej kondycji. Możliwe, że to właśnie dlatego glukozamina wydaje się być bardziej skuteczna w formie siarczanu w porównaniu do jej innej postaci (chlorowodorku).

Pomimo, że siarka (w postaci siarczanu) jest wykorzystywana jako stymulator produkcji proteoglikanów, które pomagają w zatrzymywaniu wody w macierzy tkanki chrzęstnej (mazi stawowej), wspomniana wcześniej sytuacja może mieć miejsce wyłącznie, gdy niedobory siarki zostaną uzupełnione.

MSM / stany alergiczne
W jednym z eksperymentów naukowych przeprowadzonym na grupie 55 osób cierpiących na katar sienny, u których w otwartej próbie przez jeden miesiąc stosowano suplementację MSM w dawce 2 600 mg, zaobserwowano złagodzenie objawów alergii i kłopotów z oddychaniem w pierwszych 7 dniach, a także dalsze zmniejszanie się tych problemów w dniach następnych.

Badania wykazały zmniejszenie tych objawów alergicznych o około 20–40%.

MSM / wysiłek fizyczny i urazy
MSM podawany w dawce 3 000 mg dziennie przez 30 dni umiarkowanie aktywnym mężczyznom jest w stanie zmniejszyć bolesność mięśni (DOMS – ang. delayed onset muscle soreness – opóźniona bolesność mięśni) o 1,5 punktu w 5-stopniowej skali Likerta. Pomiaru dokonywano 48 godzin po wysiłku. Dawka 1 500 mg okazała się mniej skuteczna (0,5 punktu). Powyższa sytuacja może być związana z właściwościami antyoksydacyjnymi MSM, które to prowadzą do zmniejszenia uszkodzeń mięśni, peroksydacji lipidów i karbonylacji białek.

MSM / zwyrodnienia tkanki łącznej
W jednym z przeglądów systematycznych udało się przedstawić dwa badania określające zależność między MSM a zapaleniem kości i stawów, w tym próbę polegająca na zażywaniu codziennie przez 12 tygodni 1500 mg MSM (samodzielnie lub w połączeniu z 1500 mg glukozaminy). Zaobserwowano znaczne zmniejszenie nasilenia bólu we wszystkich grupach poddanych leczeniu w porównaniu z grupą zażywającą placebo.

Inna próba z większą dawką MSM (2g dziennie przez 2 tygodnie, a następnie 6 g przez kolejne 10 tygodni) potwierdziła wpływ MSM na zmniejszanie bólu stawów, a 12- tygodniowa suplementacja 3,375g MSM u osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów kolanowych spowodowała ustąpienie 20% objawów i 21% mniejsze odczucie bólu, podczas gdy u osób biorących placebo wzrosło o 9%.

Jak przyjmować MSM?
Suplementacja MSM powinna być podawana w dawce 3 000 mg na dobę. Taka dawka wydaje się być skuteczna w likwidacji objawów choroby zwyrodnieniowej stawów, zapewnia także organizmowi ochronę antyoksydacyjną. Nie jest do końca potwierdzone, czy dawka większa od 3 000 mg byłaby lepsza. Dlatego zaleca się pozostanie przy tej dawce.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 120 tabletekPorcja jednorazowa: 1 tabletkaIlość porcji w opakowaniu: 120
w 1 tabletcezawartość%ZDS
MSM (Metylosulfonylometan) Opti MSM®1500 mg-
Pozostałe składniki

Celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy, celuloza modyfikowana (otoczka), stearynian magnezu (pochodzenia roślinnego), dwutlenek krzemu.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Progresja siłowa poprzez objętość

Progresja siłowa poprzez objętość

Rola intensywności treningowej Intensywność jako metoda progresji, która jest wysoce specyficzna dla treningu siłowego jest niezbędna do utrzymywania...

czytaj więcej

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof coffee to kit?

Bulletproof Coffee to wysokokaloryczny napój kawowy, który ma zastąpić śniadanie. Składa się z 1 lub 2 porcji kawy, 2 łyżek (20-30 gramów) masła i 1-2...

czytaj więcej

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@muscle-zone.pl +48 501 537 027