0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Methylo Folian 5-MTHF 600mcg Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.
Aliness
39,90 zł

Methylo Folian 5-MTHF 600mcg 100 kaps.

5 (2 opinii)

od 3 sztuk tylko: 39,10 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

5-MTHF (Folian) 60 kaps.
5-MTHF (Folian) 60 kaps.
Apollo's Hegemony
39,90 zł
39,90 zł z VAT
0,40 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Zawiera Quaterfolic® - opatentowany folian najwyższej jakości
  • Aktywna forma folianu o bardzo wysokiej biodostępności
  • Wysoka stabilność i doskonała rozpuszczalność w wodzie
  • Kapsułki odpowiednie dla wegetarian oraz wegan

Aliness Methylo Folian 5-MTHF to suplement diety w skład którego wchodzi Quaterfolic® - opatentowany folian IV generacji, będący aktywną, stabilną i wysoce biodostępną formą kwasu foliowego.

Klienci o produkcie
pokaż wszystkie recenzje tego produktu
Duża porcja substancji aktywnej w bardzo przyjemnej cenie. Super suplement.
28/12/2020 Kasia

Quaterfolic® jest solą glukozaminową kwasu 5-metylotetrahydrofoliowego, która ma taką samą strukturę jak zredukowana, aktywna biologicznie forma kwasu foliowego. Składnik ten reprezentuje folian czwartej generacji, jest chroniony patentem, cechuje się doskonałą stabilnością i znakomitą rozpuszczalnością w wodzie, co przekłada się na jego wysoką biodostępność. W przeciwieństwie do syntetycznego kwasu foliowego, czyli popularnej witaminy B9, Quaterfolic® nie musi ulegać w ustroju żadnym przemianom biochemicznym i jest bezpośrednio dostępny dla organizmu. Tym samym stanowi jedno z najlepszych źródeł kwasu foliowego.

Produkcja krwi: foliany wspierają prawidłową produkcję krwi, gdyż są zaangażowane w powstawanie jąder komórkowych erytroblastów. Jedną z poważniejszych konsekwencji niedoboru folianów jest anemia megaloblastyczna, charakteryzująca się występowaniem powiększonych, nieprawidłowo zbudowanych erytrocytów.

Metabolizm homocysteiny: 5-metylotetrahydrofolian dostarcza reszt jednowęglowych, które są potrzebne do właściwych przemian aminokwasów. Związek ten odgrywa kluczową rolę w remetylacji homocysteiny do metioniny, co pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu homocysteiny. Podwyższony poziom tego aminokwasu jest wskazywany jako potencjalny czynnik ryzyka zaburzeń układu sercowo-naczyniowego.

Przebieg ciąży: foliany są zaangażowane w proces podziału komórek i przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. Specjaliści zwracają uwagę na to, że kobiety powinny zadbać o właściwą podaż folianów już w okresie przedkoncepcyjnym.

Układ nerwowy: foliany biorą udział w powstawaniu ważnych neuroprzekaźników i mają duże znaczenie dla pracy układu nerwowego oraz utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych.

Podsumowując, Aliness Methylo Folian 5-MTHF to wysokiej jakości preparat, który pomaga uzupełnić niedobór folianów. Jest szczególnie polecany osobom o zwiększonym zapotrzebowaniu na foliany, wśród których znajdują się kobiety ciężarne i starające się o potomstwo.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (2)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby