Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
B-Complex with Metafolin B-Complex with Metafolin 60 kaps.
Douglas
129,00 zł
Magazyn: eu

B-Complex with Metafolin 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 126,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
129,00 zł z VAT
2,15 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Czynnik Castle’a, zwiększający wchłanianie witaminy B12
 • Bioaktywne, zmetylowane formy witaminy B12 i folianów
 • Prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego
 • Poprawa pamięci i funkcji kognitywnych
 • Wspomaganie procesów krwiotworzenia
 • Optymalny metabolizm energetyczny
 • Obniżenie poziomu homocysteiny
 • Zmniejszenie uczucia zmęczenia
 • Regulacja przemiany materii
 • Prawidłowy rozwój płodu
 • Równowaga hormonalna

Douglas Labs B-complex with Metafolin® and Intrinsic Factor to suplement diety zawierający kompleks witamin z grupy B wzbogacony o tzw. Czynnik Castle’a, niezbędny dla prawidłowego wchłaniana witaminy B12. Ogromną zaletą produktu jest obecność folianów i witaminy B12 w aktywnej formie zmetylowanej. Produkt zawiera 60 wegetariańskich kapsułek.

Witamina B12 to grupa związków – kobalamin. Jedną z form tej witaminy jest metylokobalamina, będąca, w odróżnieniu od popularnej cyjanokobalaminy, aktywną postacią w organizmie człowieka. Witamina B12 jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich komórek organizmu, przede wszystkim układu nerwowego, szpiku kostnego i przewodu pokarmowego. Pełni funkcje koenzymatyczne i bierze udział w reakcjach metylowania. Jako koenzym aktywuje enzymy katalizujące przemiany kwasu foliowego do aktywnej postaci metylowanej z jednoczesną remetylacją homocysteiny do metioniny, powodując obniżenie poziomu homocysteiny w organizmie.

Ze względu na obecność witaminy B12 wyłącznie w produktach odzwierzęcych, osoby na diecie roślinnej powinny szczególnie zadbać o odpowiednią suplementację w celu prewencji niedoborów. Witamina B12 współdziała z kwasem tetrahydrofoliowym w wytwarzaniu erytrocytów w szpiku kostnym. Klinicznym niedoborem metylokobalaminy lub folianów jest anemia megaloblastyczna.

Czynnik wewnętrzny Castle’a (Intrinsic Factor, IF) jest glikoproteiną warunkującą wchłanianie witaminy B12, wytwarzaną w żołądku. Jego niedobór lub defekty genetyczne uniemożliwiają optymalne działanie i aktywność tej witaminy mimo jej prawidłowej podaży, prowadząc do rozwoju niedokrwistości megaloblastycznej.

Metafolina to aktywna postać kwasu foliowego, bezpośrednio wchodząca w metabolizm folianów. Pełni ważne funkcje w metabolizmie kwasów nukleinowych. Chroniąc chromosomy, foliany mogą uodparniać komórki na czynniki rakotwórcze. Prawidłowa podaż folianów jest niezbędna u kobiet w ciąży, które wykazują zwiększone zapotrzebowanie na ten składnik. Foliany zapobiegają rozwojowi wad cewy nerwowej u płodu, mogą chronić przed wystąpieniem innych wad rozwojowych m.in. wad serca oraz warunkują prawidłowy rozwój płodu.

Przyjmowanie folianów w postaci metafoliny jest ważne ze względu na stosunkowo wysoką częstość występowania mutacji genu MTHFR, odpowiedzialnego za przemianę kwasu foliowego w aktywny folian. W obecności zmutowanego genu, nie powstaje enzym reduktaza metylenotetrahydrofolianu, co może doprowadzić do niepożądanej kumulacji kwasu foliowego w organizmie. Metafolina jest „gotową”, aktywną formą, dzięki czemu nie wymaga ona przekształceń biochemicznych w organizmie.

Witamina B1 (tiamina) wpływa na aktywność enzymów uczestniczących w metabolizmie węglowodanów, m.in. transketolazy i dekarboksylazy. Węglowodany są podstawowym źródłem energii dla układu nerwowego. Niedobór tiaminy prowadzi do zaburzeń pracy tego układu, objawiających się rozpadem i zanikiem otoczki mielinowej. Ponadto witamina B1 chroni przed nadmiernym nagromadzeniem się kwasu pirogronowego i mlekowego w mięśniach, zapobiegając zakwaszeniu organizmu.

Witamina B2 (ryboflawina), wchodząc w skład enzymów flawinowych, bierze udział w wielu reakcjach utleniania i redukcji. Jest niezbędna do przemian witaminy B6 do aktywnej formy. Działa ochronnie na narząd wzroku – wpływa na odpowiednią przejrzystość oka i zapobiega rozwojowi zaćmy. Niedobór witaminy B2 objawia się zmianami skórnymi – trądzikiem, łuszczeniem i pękaniem warg oraz zaburzeniami ze strony układu nerwowego w postaci osłabienia, parestezji czy częściowego zaniku nerwu wzrokowego.

Witamina B3 (niacyna) stanowi składnik koenzymów NAD i NADP, tworzących enzymy dehydrogenazy, biorące udział w reakcjach oddychania tkankowego, glikolizy, metabolizmie składników odżywczych (węglowodany, białka, tłuszcze) oraz syntezie niektórych hormonów, m.in. tyroksyny czy hormonów płciowych. Niacyna wpływa także na obniżenie poziomu cholesterolu i triacylogliceroli we krwi i wykazuje aktywność antyoksydacyjną.

Witamina B5 (kwas pantotenowy) wchodzi w skład cząsteczek wielu aktywnych biologicznie związków, przede wszystkim koenzymu A (CoA). CoA bierze udział w kluczowych reakcjach warunkujących gospodarkę energetyczną organizmu. Związek ten jest przenośnikiem grup acylowych, niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, m.in. utleniania i syntezy kwasów tłuszczowych czy powstawania cytrynianów z kwasu octowego i szczawiooctowego. Niedobory witaminy B5 przyczyniają się do zaburzeń pracy przewodu pokarmowego i układu nerwowego, pogorszenia stanu skóry, zahamowania wzrostu oraz zaburzeń funkcjonowania nadnerczy.

Witamina B6 (pirydoksyna) w postaci fosforanowych pochodnych bierze udział w ok. 40 reakcjach biochemicznych, głównie w przemianach aminokwasów. Wpływa na metabolizm cholesterolu i hormonów steroidowych oraz optymalne funkcje układu immunologicznego. Jej niedobór zaburza syntezę adrenaliny i noradrenaliny z tyrozyny i fenyloalaniny, przemiany kwasu glutaminowego w GABA oraz syntezę hemu, przyczyniając się do rozwoju anemii niedobarwliwej.

Witamina B7/H (biotyna) funkcjonuje głównie jako koenzym karboksylaz – m.in. karboksylazy propionowej czy acetylo-CoA, uczestnicząc w procesach glukoneogenezy, syntezy kwasów tłuszczowych czy steroidów. Biotyna wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, mięśni i stawów, wspiera dobre samopoczucie, a dzięki zawartości siarki przyczynia się do poprawy stanu skóry, włosów i paznokci.

Podsumowując, Douglas Labs B-complex with Metafolin® and Intrinsic Factor to suplement diety zawierający wysokoprzyswajalne postacie witamin z grupy B w odpowiednio dużych ilościach. Preparat jest polecany szczególnie osobom prowadzącym aktywny tryb życia, wykonującym intensywną pracę umysłową lub fizyczną, w problemach z pamięcią i koncentracją, osobom na diecie roślinnej, po przebytej antybiotykoterapii, kobietom w ciąży i okresie prekoncepcyjnym oraz w ramach profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
Witamina B1 (Tiamina HCL)44 mg4000%
Witamina B2 (5-fosforan ryboflawiny)20 mg 1429%
Witamina B3 (Niacynamid)50 mg 313%
Witamina B6 (5-fosforan pirydoksalu)14 mg1,000%
Metafolina (sól wapniowa kwasu L-metylofoliowego, Metafolin®)400 mcg 200%
Witamina B12 (Metylokobalamina)500 mcg 20000%
Witamina B7 (Biotyna)300 mcg 600%
Witamina B5 (D-pantotenian wapnia)50 mg 833%
Czynnik Castle’a (z wieprzowiny) 20 mg -
Pozostałe składniki

celuloza mikrokrystaliczna (E460), hydroksypropylometyloceluloza (E464) – otoczka kapsułki, stearynian magnezu - środek antyadhezyjny.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027