0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Inozytol Myo/D-chiro 40:1 650 mg Inozytol Myo/D-chiro 40:1 650 mg 100 kaps.
Aliness
49,90 zł

Inozytol Myo/D-chiro 40:1 650 mg 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 48,90 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Inositol 600mg 120 kaps.
Inositol 600mg 120 kaps.
MZ-STORE
23,90 zł
49,90 zł z VAT
0,50 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Inozytol w postaci dwóch izomerów myo i D-chiro w idealnym stosunku 40:1
  • Kapsułki odpowiednie dla osób na diecie wegańskiej i wegetariańskiej
  • Minimum dodatków technologicznych

Aliness Inozytol myo/D-chiro to suplement diety zawierający inozytol w postaci dwóch doskonale przyswajalnych izomerów o idealnym stosunku ilościowym 40:1. Preparat jest dostępny w postaci wegańskich kapsułek.

Inozytol to organiczny związek chemiczny czasem określany mianem witaminy B8. Przynależy do grupy alkoholi cukrowych, ma nieco słodkawy smak, występuje w pożywieniu i jest naturalnie produkowany w ludzkim organizmie. Związek ten zawiera sześć grup hydroksylowych, a ich położenie determinuje istnienie dziewięciu stereoizomerów inozytolu.

Znaczenie inozytolu
Inozytol jest ważny dla organizmu człowieka. Stanowi budulec fosfatydyloinozytolu, który jest prekursorem istotnych drugorzędowych przekaźników (np. IP3) oraz hormonów (GnRH i TSH). Dzięki temu inozytol jest zaangażowany m.in. w przekazywanie sygnału insulinowego.

Formy inozytolu
Zależnie od przestrzennej konfiguracji cząsteczki inozytol występuje w dziewięciu różnych formach chemicznych. I choć są one do siebie podobne i mają zbliżone właściwości fizyko-chemiczne, to jednak mogą wykazywać odmienną aktywność biologiczną.

W przyrodzie najczęściej spotyka się myo-inozytol i to właśnie on jest uważany za najbardziej wartościowy i wysoce biodostępny. Coraz częściej podkreśla się jednak rolę pozostającego z nim w równowadze D-chiro-inozytolu. Decydując się na wzbogacenie diety o inozytol pochodzący z suplementu warto upewnić się, czy w jego składzie znajduje się najbardziej pożądany izomer myo-inozytolu albo obie formy: myo i D-chiro, przy czym ich stosunek ilościowy powinien wynosić 40:1.

Terapia inozytolem
Warto wiedzieć, że myo-izozytol od niedawna znajduje zastosowanie u kobiet starających się o dziecko oraz w terapii wspomagającej leczenie zespołu policystycznych jajników (PCOS). Związek ten ma za zadanie przywracać optymalne parametry metaboliczne, endokrynologiczne oraz regularność owulacji. Polecają go m.in. Eksperci Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Podsumowując, Aliness Inozytol myo/D-chiro to wysokiej jakości preparat z inozytolem. Zawiera dwie najbardziej korzystne formy tego związku w idealnym stosunku ilościowym. Stanowi dobrą opcję dla kobiet zmagających się z PCOS.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby