Popularne artykuły

zalety śniadań BT
Ciekawostki kulinarne

zalety śniadań BT 

Wiemy, iż aktualnie wielką furorę robią śniadania typu B+T.  Ja osobiście sama preferuję takie podejście  z kilku ważnych czynników, które podam  poniżej.
Kwestia tego, że nie neguje standardu myślowego " węgle typu owsianka z owocami  musi być fundamentalnym elementem diety na rano" jasne, jeżeli czujesz się spoko po węglowodanach z rana jedz je, aczkolwiek nie są one potrzebne tak jak mówiło się o tym do niedawna. Wszystko zależy od organizmu i od tego jaki jest cel diety, bierzmy jednak pod uwagę to, iż z rana czujemy się nieco "zamuleni" mamy podwyższony kortyzol czyli hormon stresu a także glukagon co jest jednoznaczne z tym, że ograniczając węglowodany z rana jesteśmy w stanie zadbać nieco o swą gospodarkę insulinową.
1. mniejsze uczucie łaknienia
2. brak problemu z wydętym brzuchem
3. wpływ na gospodarkę hormonalną
4. brak szybkiego wzrostu insuliny a potem jej spadku  co jest jednoznaczne z brakiem  uczucia senności

 

MOJE SPOSOBY I PRZEPISY:
1. STANDARDOWA JAJECZNICA NA BOCZKU BĄDŹ OLEJU KOKOSOWYM I WARZYWA
2.  KREM BIAŁKOWY - Z ODŻYWKI BIAŁKOWEJ I MASŁA ORZECHOWEGO ( MIESZAM SKŁADNIKI DODAJĄC WODĘ- CZĘSTO JEM NA DRUGI POSIŁEK UZUPEŁNIAJĄC WĘGLOWODANY NP. BANANEM ŚWIETNA OPCJA DLA TYCH CO KOCHAJĄ SŁODYCZE)
3. SAŁATKA Z KURCZAKIEM, OLEJEM LNIANYM I WARZYWAMI4. PROTEINOWE CZEKOLADKI (ODŻYWKA BIAŁKOWA OK 30G I OLEJ KOKOSOWY OK 30G- MIESZAMY I WSADZAMY DO FOREMEK PLASTIKOWYCH NA 2H DO ZAMRAŻARKI)
5. KOKOSANKI ( WIÓRKI KOKOSOWE OK 20G, 3BIALKA JAJ UBITE, ODŻYWKA BIAŁKOWA I KAKAO 🙂 - PIECZEMY W 180 STOPNIACH OK 15-20 MIN.) POLEWĘ MOŻEMY ZROBIĆ Z ŻÓŁTKA JAJA I ODŻYWKI 🙂
6. STANDARD PANCAKES NA MĄCE KOKOSOWEJ NP. 40G , MLEKU KOKOSOWYM 20ML, BIAŁKU JAJA I ODŻYWKI B. OPCJONALNIE - SMAŻYMY 🙂

 

 PONIŻEJ ZDJĘCIA MOICH ZESTAWÓW ŚNIADANIOWYCH - jak sami widzicie dieta bikiniary wcale nie jest nudna;)

 

POMYSŁÓW JEST WIELE, WYSTARCZY ODPOWIEDNIO DOBRAĆ SKŁADNIKI BY STWORZYĆ COŚ NAPRAWDĘ ZDROWEGO. - NA MOIM INSTAGRAMIE ZNAJDZIECIE WIELE PRZEPISÓW NA RÓŻNEGO RODZAJU ŚNIADANKA.  SMACZNEGO!
Naati

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *