Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Probiota Woman Probiota Woman 60 kaps.
Seeking Health
139,00 zł
Magazyn: eu

Probiota Woman 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 136,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Wegetariański
Wegański
Dla kobiet
139,00 zł z VAT
2,32 zł / porcja
Opakowanie termiczne + 7,00 zł
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Probiotyk ginekologiczny ukierunkowany na profilaktykę zakażeń układu płciowego
  • Chroni pochwę przed kolonizacją bakterii chorobotwórczych
  • Pomaga zachować homeostazę układu moczowo-płciowego
  • Pomaga odtworzyć ochronną mikroflorę pochwy
  • Pomaga utrzymać prawidłowe pH w pochwie
  • Sprzyja redukcji grzybów Candida albicans
  • Przeciwdziała stanom zapalnym pochwy

Seeking Health, ProBiota Woman to suplement diety zawierający specjalny zestaw bakterii probiotycznych z rodzaju Lactobacillus (L.acidophilus, L. brevis, L. rhamnosus, L. gasseri, L. casei, L. salivarius, L. plantarum) oraz Bifidobacterium (B. bifidum, B. breve, B. longum) o udokumentowanym działaniu wspierającym prawidłową funkcję układu moczowo-płciowego kobiet.

Preparat posiada zdolność do kolonizacji nabłonka pochwy i przewodu pokarmowego, dzięki czemu korzystnie wpływa na mikroflorę, pomaga w eliminacji drobnoustrojów patogennych (nie tylko na terenie pochwy, ale całego organizmu!) i może stanowić bezpieczne uzupełnienie terapii nawracających zakażeń układu moczowo-płciowego.

Probiotyki – czym są i jaka jest ich rola w organizmie?
Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiednich ilościach wywierają korzystne efekty zdrowotne. Słowo „probiotyk” pochodzi od greckiego słowa pro bios, co oznacza „dla życia”. Probiotyki wykazują korzystne, zarówno miejscowe, jak i ogólnoustrojowe wielokierunkowe działanie na organizm człowieka. Pełnią one ochronną rolę przed kolonizacją organizmu przez bakterie chorobotwórcze i grzyby.

Probiotyki znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, ponieważ mogą przyczynić się m.in. do poprawy samopoczucia, zmniejszenia objawów alergii, usprawnienia zdolności wysiłkowych, a także mogą przeciwdziałać wielu infekcjom bakteryjnym – w tym pochwy. Już ponad 100 lat temu wykazano rolę mikroorganizmów – w szczególności z rodzaju Lactobacillus – w utrzymaniu równowagi mikrośrodowiska pochwy.

Czynniki wpływające na rozchwianie równowagi fizjologicznej pochwy
Ekosystem pochwy jest jednym z najważniejszych aspektów niezbędnych do zachowania prawidłowej funkcji układu moczowo-płciowego. Niestety, istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do destabilizacji mikroflory pochwy, co w konsekwencji może prowadzić do kolonizacji jej nabłonka przez drobnoustroje niepożądane.

Na jakościowy i ilościowy skład mikroflory pochwy mają wpływ m.in.: wiek, styl odżywiania się, ogólny stan organizmu, przebyte choroby (cukrzyca, niedokrwistość), stan gospodarki hormonalnej, stosowanie leków (antybiotyki, doustne środki antykoncepcyjne), higiena życia płciowego, palenie papierosów, liczba partnerów seksualnych, higiena osobista (również nadmierna!), a także udział czynników zakaźnych (zakażenia pasożytnicze, bakteryjne, wirusowe) i zabiegi chirurgiczne w obrębie układu moczowo-płciowego.

Znaczenie bakterii z rodzaju Lactobacillus w obszarze ginekologii
Bakterie z rodzaju Lactobacillus stanowią najliczniejszą grupę (ponad 95% prawidłowej mikroflory pochwy). Bakterie te pomagają utrzymać prawidłowe, kwaśne środowisko pochwy (pH ok. 3,6-4,5), głównie dzięki swojej zdolności do wytwarzania kwasu mlekowego oraz rozkładu glikogenu. Odpowiednie pH panujące w pochwie stanowi barierę dla rozwoju wielu mikroorganizmów chorobotwórczych.

To nie jest jednak jedyny mechanizm działania, który hamuje rozwój patogenów. Bakterie Lactobacillus wykazują także właściwości adherencji, które pozwalają im na silne przyleganie do nabłonka pokrywającego pochwę, dzięki czemu utrudniają kolonizację bakteriom chorobotwórczym. Ponadto, szczepy z rodzaju Lactobacillus produkują nadtlenek wodoru – związek o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych. Nadtlenek wodoru wykazuje destrukcyjne działanie wobec drobnoustrojów chorobotwórczych niewytwarzających katalazy oraz peroksydazy.

Bakterie te wytwarzają także inhibitory proteaz, które przyczyniają się do hamowania rozwoju Candida albicans oraz produkują tzw. bakteriocyny (np. acidofilinę, laktocydynę), które wykazują właściwości bakteriostatyczne i/lub bakteriobójcze.

Niedobór bakterii Lactobacillus wiąże się ze wzrostem ilości bakterii beztlenowych, co z kolei prowadzi do zwiększonego ryzyka infekcji. W związku z czym ich prawidłowy poziom jest niezbędny, by skutecznie przeciwdziałać stanom zapalnym pochwy.

Zalety ginekologicznego probiotyku doustnego
Na rynku dostępne są probiotyki ginekologiczne do stosowania doustnego oraz dopochwowego. Preparaty dopochwowe odznaczają się szybkością działania i aktywnością miejscową, natomiast niewątpliwą zaletą preparatów doustnych jest zdolność do kolonizacji nie tylko pochwy, ale także przewodu pokarmowego. Wykazano, że stany zapalne pochwy związane są także z obecnością patogenów zasiedlających odbyt, a poprawa środowiska panującego w końcowym odcinku przewodu pokarmowego zmniejsza ryzyko transmisji patogenów do pochwy.

Podsumowując, Seeking Health, ProBiota Woman to suplement diety pomagający utrzymać równowagę mikrośrodowiska pochwy oraz wzmacniający barierę dla drobnoustrojów potencjalnie chorobotwórczych.

Niestety, infekcje bakteryjne pochwy bardzo często mają postać nawrotową, a tradycyjnie stosowane schematy terapeutyczne bardzo często pomijają element odbudowy mikroflory, co skutkuje brakiem efektów lub pogłębieniem dysbiozy środowiska pochwy. Warto zatem zadbać o przywrócenie fizjologicznej mikroflory pochwy stosując odpowiednią, celowaną probiotykoterapię. Preparat może okazać się zarówno kluczowym elementem profilaktyki zakażeń, jak również środkiem wspomagającym leczenie aktywnych infekcji.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Mieszanka probiotyczna (25+ miliardów jtk) z bazą probiotyczną w postaci inuliny (pochodzącej z korzenia cykorii)300 mg
Lactobacillus species20 miliardów jtk
Lactobacillus acidophilus
Lactobacillus brevis
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus gasseri
Lactobacillus casei
Lactobacillus salivarius
Lactobacillus plantarum
Bifidobacterium species5 miliardów jtk
Bifidobacterium bifidum
Bifidobacterium breve
Bifidobacterium longum
Pozostałe składniki

Wegetariańska kapsułka (hydroksypropylometyloceluloza, woda), zastrzeżony kompleks polisacharydów, L-leucyna

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Różni ludzie mają różne preferencje. Jedni z nich są typami samouków, inni wolą chodzić do szkoły i uczyć się w towarzystwie. To samo można...

czytaj więcej

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna od kilku lat zdobywa uznanie w wielu kręgach specjalistów. Ma na to wpływ szerokie spektrum działania. Prowadzone od 2016 roku...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027