Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Calcium-D-Glucarate 200mg Calcium-D-Glucarate 200mg 60 kaps.
Life Extension
85,00 zł
Magazyn: eu

Calcium-D-Glucarate 200mg 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 83,30 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez GMO
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

Calcium 150 kaps.
Calcium 150 kaps.
MZ-STORE
35,00 zł
porównaj skład
85,00 zł z VAT
1,42 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Wspiera proces glukuronidacji
  • Wspomaga usuwanie ksenobiotyków
  • Usprawnia detoksykację organizmu
  • Sprzyja redukcji stanów zapalnych

Life Extension Calcium-D-Glucarate to suplement diety zawierający D-glukaran wapnia stanowiący połączenie wapnia z kwasem glukarowym. Preparat, wspomagając proces glukuronidacji, usprawnia procesy oczyszczające organizmu.

D-glukaran wapnia usprawnia proces detoksykacji organizmu poprzez udział w procesie glukuronidacji. Związek ten ponadto poprawia wydolność organizmu i może korzystnie wpływać na profil lipidowy krwi.

Kwas D-glukarowy jest związkiem wytwarzanym w warunkach fizjologicznych w niewielkich ilościach w wątrobie i skórze. Znajduje się również w owocach i warzywach, głównie w grejpfrutach, pomarańczach, jabłkach oraz warzywach krzyżowych (brokuły, brukselka).

Zapotrzebowanie na kwas D-glukarowy
Zwiększone zapotrzebowanie na kwas D-glukarowy może występować u osób z chorobą nowotworową oraz wśród nałogowych palaczy, gdyż w tych przypadkach zaobserwowano zmniejszenie poziomu tego związku w surowicy. Ponadto wykazano, że u osób spożywających nadmierne ilości alkoholu oraz we wczesnym stadium chorób nerek u dzieci dochodzi do wzrostu wydalania kwasu D-glukarowego z organizmu.

Charakterystyka procesu glukuronidacji
Glukuronidacja jest procesem polegającym na sprzęganiu substratu z glukuronianem. Reakcja ta należy do podstawowych procesów koniugacji zachodzących wśród kręgowców i ma na celu przede wszystkim usunięcie z organizmu ksenobiotyków w tzw. fazie II metabolizmu. Procesowi glukoronidacji ulegają m.in. nitrozoaminy, wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) i aminy aromatyczne, a także toksyny wytwarzane przez grzyby, promotory kancerogenezy oraz hormony steroidowe.

Za glukoronidację odpowiedzialny jest głównie enzym UDP-glukoronozylotransferaza, która znajduje się m.in. w retikulum endoplazmatycznym i błonach jądrowych. Enzym ten współtworzy barierę chroniącą materiał genetyczny przed przedostawaniem się do jego wnętrza substancji toksycznych mogących wywołać jego dysfunkcje.

Po wstępnej hydroksylacji katalizowanej przez enzymy wykazujące aktywność monooksygenazy (faza I), ksenobiotyki poprzez sprzęganie z kwasem glukuronowym ulegają wydalaniu z organizmu. Reakcje te umożliwiają przemiany toksyn oraz niebezpiecznych metabolitów leków i prowadzą do wzrostu ich polarności, dzięki czemu mogą być sprawnie wydalane z organizmu wraz z moczem lub żółcią. Efektywność usuwania szkodliwych związków chemicznych poprzez proces glukuronidacji zależna jest od szybkości koniugacji z kwasem glukuronowym oraz tempa dekoniugacji odbywającej się w obecności βG (β-glukuronidazy).

Występowanie kwasu D-glukarowego
Kwas D-glukarowy jest naturalnym i bezpiecznym związkiem występującym w śladowych ilościach w organizmie. Substancja ta, jak również jej pochodne, znajduje się także w owocach i warzywach. W roślinach kwas D-glukarowy powstaje w wyniku utleniania kwasu glukuronowego. Szacuje się, że dzienne spożycie kwasu D-glukarowego wraz z dietą obejmującą warzywa i owoce wynosi ok. 0,5g/kg, a w diecie wegańskiej wartość ta może dochodzić nawet do 1 g/kg.

Metabolizm kwasu glukarowego
D-glukaran wapnia po przyjęciu drogą doustną ulega pod wpływem kwaśnego pH żołądka przekształceniu w kwas glukarowy, a następnie w kolejnych częściach przewodu pokarmowego ulega dalszym przemianom. Wykazano, że w środowisku wodnym dochodzi do stabilizacji współwystępujących związków – D-glukaro-l,4-laktonu (30%), D-glukaro-6,3-laktonu (30%) i kwasu D-glukarowego (40%). W zależności od części przewodu pokarmowego oraz panującego tam pH zmieniają się proporcje tych związków. Następnie substancje te wraz z krwią transportowane są do różnych narządów, po czym wydalane są wraz z żółcią, kałem lub moczem.

Profilaktyka chorób nowotworowych
Mechanizm działania pochodnych kwasu glukarowego na proces karcynogenezy związany jest przede wszystkim z modyfikacją gospodarki hormonalnej organizmu i czynności proliferacyjnej narządów docelowych, a także ze zdolnościami do neutralizacji substancji rakotwórczych i promotorów procesu karcynogenezy oraz ich właściwościami przeciwzapalnymi. Pochodne kwasu D-glukarowego zostały poddane wielu badaniom, w których wykazano m.in. ich wpływ na redukcję mutacji onkogennych, hamowanie różnych faz karcynogenezy, ograniczenie wzrostu komórek nowotworowych.

Dokładny mechanizm działania tych związków nie jest jak na razie dostatecznie poznany. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że zaburzenia w syntezie glukuronidów z różnymi związkami mogą służyć jako wskaźnik świadczący o zwiększonym ryzyku wystąpienia chorób nowotworowych.

Stabilizacja poziomu cholesterolu
Pochodne kwasu glukarowego wpływają korzystnie na regulację procesów syntezy cholesterolu. Związki te mogą redukować stężenie całkowitego cholesterolu w surowicy oraz zmniejszają poziom frakcji LDL cholesterolu. Ponadto wspomagają one proces steroidogenezy.

Podsumowując, Calcium-D-Glucarate to bezpieczny suplement diety zalecany w szczególności osobom dbającym o prawidłowy proces oczyszczania organizmu z toksyn.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 60 kapsułek wegetariańskichPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Wapń (z 200mg D-glukaranu wapnia)24 mg2%

Pozostałe składniki

Celuloza Mikrokrystaliczna, Celuloza Roślinna (kapsułka), Kwas Stearynowy, Krzemionka

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027