0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Pro-Digestion Intensive Pro-Digestion Intensive 120 kaps.
Seeking Health
125,00 zł

Pro-Digestion Intensive

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 122,50 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

Enzymy Trawienne + Probiotyk 180 kaps.
Enzymy Trawienne + Probiotyk 180 kaps.
Hepatica
49,90 zł
125,00 zł z VAT
2,08 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Kompleks wszystkich kluczowych enzymów trawiennych
 • Z dodatkiem unikalnego lizozymu i peptydazy Serratia
 • Wspomaga proces trawienia każdego rodzaju pokarmu
 • Zwiększa przyswajanie składników odżywczych
 • Idealny dodatek do diet wysokokalorycznych
 • Polecany osobom z alergiami pokarmowymi
 • Wspiera zdrowie układu pokarmowego
 • Odpowiedni dla wegetarian i wegan
 • Pomocny przy nietolerancji laktozy
 • Redukuje dyskomfort trawienny
 • Odciąża układ pokarmowy

Seeking Health Pro-Digestion Intensive to kompleksowa formuła złożona z enzymów trawiennych, wzbogacona o unikalny lizozym i peptydazę Serratia. Wspomaga proces trawienia każdego typu pokarmu i poprawia absorpcję składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem.

Suplement jest polecany zwłaszcza osobom, którym często dokucza niestrawność albo uczucie dyskomfortu po posiłkach. Będzie pomocny również w przypadku rozmaitych nietolerancji pokarmowych. Dobrze sprawdza się u osób na dietach wysokokalorycznych i ułatwia przejście na inny system żywieniowy (np. adaptację do diety wysokotłuszczowej, białkowej albo diety paleo).

Enzymy trawienne to naturalne substancje chemiczne wytwarzane w układzie pokarmowym i obecne w wielu produktach spożywczych. Ich zadaniem jest zainicjowanie procesów biochemicznych w wyniku których następuje rozkład związków złożonych do prostych. W ten sposób spożyty pokarmi zostaje strawiony, a dzięki temu mogą zostać przyswojone wszystkie składniki odżywcze, jakie są w nim zawarte.

Istnieje kilkanaście rozmaitych enzymów trawiennych. Każdy z nich odpowiada za rozszczepianie innego rodzaju wiązań. Prezentowany suplement działa wszechstronnie i kompleksowo wspomaga proces – zwiera aż 19 starannie wyselekcjonowanych enzymów.

Prawidłowe trawienie węglowodanów
Enzymy odpowiedzialne za trawienie węglowodanów pozwalają na rozkład związków wielocukrowych do cukrów prostych. Niedobór enzymów z tej grupy upośledza rozkład i wchłanianie polisacharydów, co zwykle objawia się dyskomfortem trawiennym. Co więcej, niestrawione resztki cukrów albo skrobi mogą fermentować w jelitach i stanowią pożywkę dla patogennych mikroorganizmów. Przyczynia się do powstania dysbiozy jelitowej i zwiększa ryzyko kandydozy wywoływanej aktywnością Candida albicans.

W prezentowanym suplemencie przedstawicielami enzymów odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów są: amylaza (podstawowy enzym powodujący rozszczepianie wiązań alfa-1,4-glikozydowych i rozkład skrobi do maltozy lub glukozy); alfa amylaza i glukoamylaza (rozrywają wiązania wewnątrz łańcuchów polisacharydowych); laktaza (rozbija cukier mleczny, czyli problematyczną dla wielu osób laktozę, na wysoce przyswajalną glukozę i galaktozę); inwertaza (odpowiada za rozkład sacharozy do cząsteczek glukozy i fruktozy), maltaza (uczestniczy w rozkładzie maltozy będącej efektem trawienia skrobi), pullulanaza (usuwa rozgałęzienia amylozy i amylopektyny, które stanowią otoczkę ziarenek skrobi).

Prawidłowe trawienie produktów pochodzenia roślinnego
Wśród enzymów odpowiedzialnych za rozkład polisacharydów można wyróżnić te, które odpowiadają za hydrolizę składników obecnych w ścianach komórkowych roślin. Niektórych z nich organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Włączenie ich do diety, pozwala zredukować dyskomfort i dolegliwości trawienne (gazy, wzdęcia), jakie często występują po spożyciu dużych ilości błonnika.

Tę grupę enzymów reprezentują: celulaza (odpowiada za hydrolizę celulozy); kompleks złożony z hemicelulazy i pektynazy (hydrolizują hemicelulozę i występujące w owocach pektyny); fitaza (neutralizuje obecny w zbożach, antyodżywczy kwas fitynowy); beta-glukanaza (rozkłada antyżywieniowe beta-glukany, które pochodzą z rozkładu ścianek komórkowych ziaren); alfa-galaktozydaza (odpowiada za rozkład oligosacharydów, które przeważają w roślinach strączkowych i są uważane za wyjątkowo trudne do rozbicia na mniejsze fragmenty); galaktomannaza (sprzyja trawieniu galaktomannanów, które są nagminnie dodawane do żywności jako stabilizatory).

Prawidłowe trawienie protein
Osobną pulę stanowią enzymy odpowiedzialne za trawienie protein. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla sportowców, którzy znajdują się w grupie wykazującej zwiększone zapotrzebowanie na białko i zwykle spożywają go dużo więcej niż przeciętna osoba. Podobnie wygląda sytuacja u osób stosujących diety wysokobiałkowe.

Cząsteczki białek są dość problematyczne i do efektywnego trawienia wymagają wielu enzymów. Trzeba mieć świadomość, że nie do końca strawione białka, np. peptydy z kazeiny (kazomorfiny), glutenu (glutenomorfiny) albo soi, mogą zakłócać pracę całego organizmu, nie tylko układu trawiennego. Sporo mówi się o ich negatywnym wpływie na system nerwowy czy hormonalny.

Prezentowany suplement dostarcza kluczowych enzymów odpowiedzialnych za degradację wiązań peptydowych w białkach. Są to: proteazy (kwasowa i alkaliczna) aktywne w szerokim zakresie pH oraz kompleks enzymów o aktywności DPP-4 (endogennego enzymu dipeptydylopeptydazy 4), który wspiera rozkład peptydów z kazeiny i glutenu.

Prawidłowe trawienie tłuszczy
Tłuszcze to kolejny, istotny element pożywienia, który wymaga specjalistycznych enzymów trawiennych. W ich trawieniu uczestniczy przede wszystkim obecna w suplemencie lipaza. Jest ona odpowiedzialna za hydrolizę trójglicerydów do kwasów tłuszczowych i cząsteczek glicerolu, które są wchłaniane w jelitach.

Enzymy uzupełniające
Prezentowany preparat wyróżnia się na tle popularnych formuł z enzymami nie tylko ilością różnych enzymów, ale także obecnością dwóch unikalnych, rzadko spotykanych w suplementach enzymów. Wspomagają one proces trawienia, a ponadto wykazują szerokie spektrum działania prozdrowotnego.

Należą do nich: peptydaza Serratia, która działa ochronnie na błonę śluzową jelit i żołądka. Jest również niezwykle skuteczna w walce z biofilmem, jaki wytwarzają chorobotwórcze mikroorganizmy: grzyby (Candida albicans), bakterie Gram-dodatnie (paciorkowce, gronkowce) i Gram-ujemne (np. H. pylori). Lizozym, pozyskiwany z białka jaja kurzego, cechuje się silnym działaniem bakteriobójczym i może być pomocny w zwalczaniu infekcji układu pokarmowego.

Podsumowując, Seeking Health Pro-Digestion Intensive to uniwersalny suplement, który można polecić każdemu, kto odczuwa dyskomfort powodowany kłopotami z trawieniem. Jest to również idealne wsparcie dla organizmu w okresie zmiany sposobu odżywiania. Preparat nie tylko wspomaga proces trawienia, ale także poprawia wchłanianie składników odżywczych i dba o zdrowie układu pokarmowego.

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz leki.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu nienasłonecznionym.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data znajduje się z boku opakowania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Składniki
w 1 porcji (2 kapsułki)zawartość%RWS
Kompleksowa mieszanka enzymów800 mg**
Przy następującej minimalnej aktywności enzymatycznej:
Enzymy specyficzne węglowodanowe:
Amylaza1830 BAU **
Alfa amylaza100 DU **
Glukoamylaza (z aktywnością łańcuchów bocznych izomaltazy)30 AGU **
Enzymy cukrowe
Laktaza1500 ALU **
Sukraza (inwertaza)400 SU **
Maltaza200 DP **
Pullulanaza (enzym rozszczepiając łańcuch z aktywnością łańcuchów bocznych izomaltazy)25 U **
Enzymy specyficzne dla białek pochodzenia roślinnego / warzywnego
Celulaza500 CU **
Kompleks hemicelulaza / pektynaza200 HSU **
Fitaza10 FTU **
Beta-glukanaza20 BGU **
Alfa-galaktozydaza40 GaIU **
Galaktomannaza200 HCU **
Enzymy specyficzne dla białek i peptydów
Proteaza kwasowa50 SAP **
Proteaza alkaliczna50 PC**
Kompleks proteaza / peptydaza z endo-peptydazą / egzopeptydazą DPP-IV40000 HUT **
Enzymy tłuszczowe
Lipaza1500 FIPU **
Inne enzymy
Lizozym (z białka jajka)100000 SHU **
Peptydaza Serratia (powlekana dojelitowo)2500 SPU **
Pozostałe składniki

Kapsułka wegetariańska (hydroksypropylometyloceluloza, woda), olej roślinny w proszku, celuloza.

 

Informacje dodatkowe
Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 60
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby