Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Pro-Digestion Intensive Pro-Digestion Intensive 120 kaps.
Seeking Health
125,00 zł
Magazyn: eu

Pro-Digestion Intensive

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 122,50 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 250g
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

SIBO Support 150 kaps.
SIBO Support 150 kaps.
Apollo's Hegemony
89,90 zł
125,00 zł z VAT
2,08 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Kompleks wszystkich kluczowych enzymów trawiennych
 • Z dodatkiem unikalnego lizozymu i peptydazy Serratia
 • Wspomaga proces trawienia każdego rodzaju pokarmu
 • Zwiększa przyswajanie składników odżywczych
 • Idealny dodatek do diet wysokokalorycznych
 • Polecany osobom z alergiami pokarmowymi
 • Wspiera zdrowie układu pokarmowego
 • Odpowiedni dla wegetarian i wegan
 • Pomocny przy nietolerancji laktozy
 • Redukuje dyskomfort trawienny
 • Odciąża układ pokarmowy

Seeking Health Pro-Digestion Intensive to kompleksowa formuła złożona z enzymów trawiennych, wzbogacona o unikalny lizozym i peptydazę Serratia. Wspomaga proces trawienia każdego typu pokarmu i poprawia absorpcję składników odżywczych dostarczanych wraz z pożywieniem.

Suplement jest polecany zwłaszcza osobom, którym często dokucza niestrawność albo uczucie dyskomfortu po posiłkach. Będzie pomocny również w przypadku rozmaitych nietolerancji pokarmowych. Dobrze sprawdza się u osób na dietach wysokokalorycznych i ułatwia przejście na inny system żywieniowy (np. adaptację do diety wysokotłuszczowej, białkowej albo diety paleo).

Enzymy trawienne to naturalne substancje chemiczne wytwarzane w układzie pokarmowym i obecne w wielu produktach spożywczych. Ich zadaniem jest zainicjowanie procesów biochemicznych w wyniku których następuje rozkład związków złożonych do prostych. W ten sposób spożyty pokarmi zostaje strawiony, a dzięki temu mogą zostać przyswojone wszystkie składniki odżywcze, jakie są w nim zawarte.

Istnieje kilkanaście rozmaitych enzymów trawiennych. Każdy z nich odpowiada za rozszczepianie innego rodzaju wiązań. Prezentowany suplement działa wszechstronnie i kompleksowo wspomaga proces – zwiera aż 19 starannie wyselekcjonowanych enzymów.

Prawidłowe trawienie węglowodanów
Enzymy odpowiedzialne za trawienie węglowodanów pozwalają na rozkład związków wielocukrowych do cukrów prostych. Niedobór enzymów z tej grupy upośledza rozkład i wchłanianie polisacharydów, co zwykle objawia się dyskomfortem trawiennym. Co więcej, niestrawione resztki cukrów albo skrobi mogą fermentować w jelitach i stanowią pożywkę dla patogennych mikroorganizmów. Przyczynia się do powstania dysbiozy jelitowej i zwiększa ryzyko kandydozy wywoływanej aktywnością Candida albicans.

W prezentowanym suplemencie przedstawicielami enzymów odpowiedzialnych za trawienie węglowodanów są: amylaza (podstawowy enzym powodujący rozszczepianie wiązań alfa-1,4-glikozydowych i rozkład skrobi do maltozy lub glukozy); alfa amylaza i glukoamylaza (rozrywają wiązania wewnątrz łańcuchów polisacharydowych); laktaza (rozbija cukier mleczny, czyli problematyczną dla wielu osób laktozę, na wysoce przyswajalną glukozę i galaktozę); inwertaza (odpowiada za rozkład sacharozy do cząsteczek glukozy i fruktozy), maltaza (uczestniczy w rozkładzie maltozy będącej efektem trawienia skrobi), pullulanaza (usuwa rozgałęzienia amylozy i amylopektyny, które stanowią otoczkę ziarenek skrobi).

Prawidłowe trawienie produktów pochodzenia roślinnego
Wśród enzymów odpowiedzialnych za rozkład polisacharydów można wyróżnić te, które odpowiadają za hydrolizę składników obecnych w ścianach komórkowych roślin. Niektórych z nich organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Włączenie ich do diety, pozwala zredukować dyskomfort i dolegliwości trawienne (gazy, wzdęcia), jakie często występują po spożyciu dużych ilości błonnika.

Tę grupę enzymów reprezentują: celulaza (odpowiada za hydrolizę celulozy); kompleks złożony z hemicelulazy i pektynazy (hydrolizują hemicelulozę i występujące w owocach pektyny); fitaza (neutralizuje obecny w zbożach, antyodżywczy kwas fitynowy); beta-glukanaza (rozkłada antyżywieniowe beta-glukany, które pochodzą z rozkładu ścianek komórkowych ziaren); alfa-galaktozydaza (odpowiada za rozkład oligosacharydów, które przeważają w roślinach strączkowych i są uważane za wyjątkowo trudne do rozbicia na mniejsze fragmenty); galaktomannaza (sprzyja trawieniu galaktomannanów, które są nagminnie dodawane do żywności jako stabilizatory).

Prawidłowe trawienie protein
Osobną pulę stanowią enzymy odpowiedzialne za trawienie protein. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla sportowców, którzy znajdują się w grupie wykazującej zwiększone zapotrzebowanie na białko i zwykle spożywają go dużo więcej niż przeciętna osoba. Podobnie wygląda sytuacja u osób stosujących diety wysokobiałkowe.

Cząsteczki białek są dość problematyczne i do efektywnego trawienia wymagają wielu enzymów. Trzeba mieć świadomość, że nie do końca strawione białka, np. peptydy z kazeiny (kazomorfiny), glutenu (glutenomorfiny) albo soi, mogą zakłócać pracę całego organizmu, nie tylko układu trawiennego. Sporo mówi się o ich negatywnym wpływie na system nerwowy czy hormonalny.

Prezentowany suplement dostarcza kluczowych enzymów odpowiedzialnych za degradację wiązań peptydowych w białkach. Są to: proteazy (kwasowa i alkaliczna) aktywne w szerokim zakresie pH oraz kompleks enzymów o aktywności DPP-4 (endogennego enzymu dipeptydylopeptydazy 4), który wspiera rozkład peptydów z kazeiny i glutenu.

Prawidłowe trawienie tłuszczy
Tłuszcze to kolejny, istotny element pożywienia, który wymaga specjalistycznych enzymów trawiennych. W ich trawieniu uczestniczy przede wszystkim obecna w suplemencie lipaza. Jest ona odpowiedzialna za hydrolizę trójglicerydów do kwasów tłuszczowych i cząsteczek glicerolu, które są wchłaniane w jelitach.

Enzymy uzupełniające
Prezentowany preparat wyróżnia się na tle popularnych formuł z enzymami nie tylko ilością różnych enzymów, ale także obecnością dwóch unikalnych, rzadko spotykanych w suplementach enzymów. Wspomagają one proces trawienia, a ponadto wykazują szerokie spektrum działania prozdrowotnego.

Należą do nich: peptydaza Serratia, która działa ochronnie na błonę śluzową jelit i żołądka. Jest również niezwykle skuteczna w walce z biofilmem, jaki wytwarzają chorobotwórcze mikroorganizmy: grzyby (Candida albicans), bakterie Gram-dodatnie (paciorkowce, gronkowce) i Gram-ujemne (np. H. pylori). Lizozym, pozyskiwany z białka jaja kurzego, cechuje się silnym działaniem bakteriobójczym i może być pomocny w zwalczaniu infekcji układu pokarmowego.

Podsumowując, Seeking Health Pro-Digestion Intensive to uniwersalny suplement, który można polecić każdemu, kto odczuwa dyskomfort powodowany kłopotami z trawieniem. Jest to również idealne wsparcie dla organizmu w okresie zmiany sposobu odżywiania. Preparat nie tylko wspomaga proces trawienia, ale także poprawia wchłanianie składników odżywczych i dba o zdrowie układu pokarmowego.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 120 kapsułekPorcja jednorazowa: 2 kapsułkiIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 porcji (2 kapsułki)zawartość%ZDS
Kompleksowa mieszanka enzymów800 mg**
Przy następującej minimalnej aktywności enzymatycznej:
Enzymy specyficzne węglowodanowe:
Amylaza1830 BAU **
Alfa amylaza100 DU **
Glukoamylaza (z aktywnością łańcuchów bocznych izomaltazy)30 AGU **
Enzymy cukrowe
Laktaza1500 ALU **
Sukraza (inwertaza)400 SU **
Maltaza200 DP **
Pullulanaza (enzym rozszczepiając łańcuch z aktywnością łańcuchów bocznych izomaltazy)25 U **
Enzymy specyficzne dla białek pochodzenia roślinnego / warzywnego
Celulaza500 CU **
Kompleks hemicelulaza / pektynaza200 HSU **
Fitaza10 FTU **
Beta-glukanaza20 BGU **
Alfa-galaktozydaza40 GaIU **
Galaktomannaza200 HCU **
Enzymy specyficzne dla białek i peptydów
Proteaza kwasowa50 SAP **
Proteaza alkaliczna50 PC**
Kompleks proteaza / peptydaza z endo-peptydazą / egzopeptydazą DPP-IV40000 HUT **
Enzymy tłuszczowe
Lipaza1500 FIPU **
Inne enzymy
Lizozym (z białka jajka)100000 SHU **
Peptydaza Serratia (powlekana dojelitowo)2500 SPU **
Pozostałe składniki

Kapsułka wegetariańska (hydroksypropylometyloceluloza, woda), olej roślinny w proszku, celuloza.

 

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Glicynian magnezu najlepsza forma magnezu

Magnez jest minerałem śladowym wymaganym przez każdą komórkę organizmu i bierze udział w kilkuset różnych reakcjach biochemicznych. Połowa zapasów...

czytaj więcej

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 eliksir młodości

Koenzym Q10 to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Wiadomo, że ma działanie przeciwutleniające. Przeciwutleniacze to związki, które mogą...

czytaj więcej

Metabolizm i reverse diet

Metabolizm i reverse diet

Pod pojęciem Reverse Diet na pierwszą myśl przychodzi system odżywiania za sprawą którego jemy więcej niż dotychczas, ale chudniemy. Jednak to tylko...

czytaj więcej

Co to są adaptogeny właściwości

Co to są adaptogeny właściwości

Badania sugerują, że niektóre adaptogeny mogą poprawiać tolerancję na ćwiczenia o wysokiej wytrzymałości , podczas gdy inne mogą potencjalnie radzić...

czytaj więcej

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Czego nauczyłem się od najlepszych trenerów i zawodników na świecie

Różni ludzie mają różne preferencje. Jedni z nich są typami samouków, inni wolą chodzić do szkoły i uczyć się w towarzystwie. To samo można...

czytaj więcej

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna korzyści idące za jej suplementacją

Berberyna od kilku lat zdobywa uznanie w wielu kręgach specjalistów. Ma na to wpływ szerokie spektrum działania. Prowadzone od 2016 roku...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027