0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Niacyna 500mg Niacyna 500mg 100 kaps.
Aliness
32,90 zł

Niacyna 500mg 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 32,24 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 180g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Niacinamide (Witamina B3) 250mg 60 kaps.
Niacinamide (Witamina B3) 250mg 60 kaps.
Apollo's Hegemony
23,90 zł
32,90 zł z VAT
0,33 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Witamina B3 jako amid kwasu nikotynowego
  • Bez dodatków technologicznych
  • Łatwe do połknięcia kapsułki
  • Odpowiedni dla wegetarian

Aliness Niacyna to suplement diety w skład którego wchodzi witamina B3 w postaci amidu kwasu nikotynowego. Jest ona niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, uczestniczy w ponad 300 kluczowych reakcjach biochemicznych zachodzących w ustroju.

Preparat jest wolny od glutenu, laktozy oraz składników modyfikowanych genetycznie. Może być przyjmowany przez osoby na diecie wegańskiej i wegetariańskiej.

Witamina B3 to wspólna nazwa określająca dwa związki chemiczne: kwas nikotynowy (tzw. niacyna) oraz jego amid (tzw. nikotynamid). Pod względem farmakologicznym wykazują one pewne różnice, jednak ich działanie jest tożsame. Dla ludzkiego organizmu stanowią witaminę, czyli substancję niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania. Są dostarczane głównie z pożywieniem – dobrym źródłem tej witaminy jest mięso, ziarna zbóż oraz orzechy. Niekiedy jej poziom uzupełnia się za pomocą suplementów diety.

Niacyna odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu nerwowego. Przyczynia się również do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych. Poważny niedobór tej witaminy powoduje chorobę zwaną pelagrą. Wśród wielu objawów tej choroby wymienia się m.in. otępienie, problemy z pamięcią i koncentracją.

Niacyna jest zaangażowana w utrzymanie prawidłowego metabolizmu komórkowego. Syntetyzowany z niej NAD+ (koenzym dinukleotydu nikotynoamidoadenylowego) odgrywa kluczową rolę w procesie produkcji energii komórkowej. Witamina ta może przyczynić się do zmniejszenia uczucia znużenia i zmęczenia.

Niacyna pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry i błon śluzowych. Do charakterystycznych objawów deficytu tej witaminy należy zapalenie skóry i jej zgrubienie. Mogą pojawić się również wysypka i zaczerwienienie skóry.

Podsumowując, Aliness Niacyna to preparat, który pomaga uzupełnić deficyt witaminy B3. Preparat nie zawiera żadnych dodatków technologicznych, a substancja czynna została zamknięta w roślinnych kapsułkach, odpowiednich dla wegetarian oraz wegan.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby