Wyprzedaż UK Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
SODzyme SODzyme 90 kaps.
Life Extension
89,00 zł
Magazyn: eu

SODzyme 90 kaps.

od 3 sztuk tylko: 87,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Wegetariański
89,00 zł z VAT
0,99 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
  • Opatentowane składniki GliSODin® oraz SODzyme® o charakterze antyoksydacyjnym
  • Naturalna stymulacja enzymu dysmutazy ponadtlenkowej (SOD)
  • Wysoka jakość i przyswajalność składników suplementu
  • Formuła wzbogacona o wyciąg z owoców jagód goji
  • Bogate źródło naturalnych przeciwutleniaczy
  • Szerokie spektrum działania

SODzyme with GliSODin & Wolfberry firmy Life Extension to suplement diety zawierający w swoim składzie SODzyme® - opatentowany ekstrakt roślinny wspomagający wzrost dysmutazy nadtlenkowej w dawce 2000mg, GliSODin- roślinną formę SOD w dawce 100mg oraz ekstrakt z jagód Goji w dawce 100mg w jednej porcji.

Naturalne produkowane przeciwutleniacze tj. enzym dysmutazy nadtlenowej (SOD) lub katalazy to pierwszorzędna i podstawowa linia obrony organizmu przed negatywnymi skutkami ataku wolnych rodników. Produkt zawiera opatentowane substancje wspomagające produkcje SOD w organizmie, co może przełożyć się na zmniejszenie aktywności reaktywnych form tlenu oraz wspieranie naturalnych mechanizmów przeciwutleniających w organizmie.

Czym jest stres oksydacyjny?
Stres oksydacyjny, zwany również stresem tlenowym czy obciążeniem tlenowym, to stan nierównowagi pomiędzy ilością wolnych rodników a przeciwutleniaczami w organizmie.

Do takiego stanu przyczyniają się czynniki środowiskowe tj. zanieczyszczone środowisko, pestycydy, środki chemiczne, a także spożywanie alkoholu, przetworzonej żywności, palenie papierosów, uprawianie zbyt intensywnego wysiłku fizycznego, kontakt z metalami ciężkimi, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne oraz zażywanie niektórych leków.

Dieta bogata w antyoksydanty zdaje się zabezpieczać przed skutkami stresu oksydacyjnego. Do przeciwutleniaczy zaliczamy m.in. witaminy C, D, E, karotenoidy (beta-karoten, zeaksantyna), bioflawonoidy, cynk, selen i koenzym Q10, jednak najważniejsze antyoksydanty wytwarzane są w naturalny sposób przez organizm tj. glutation czy wyżej wspomniany enzym SOD.

Skutki nadmiernego stresu oksydacyjnego
Wolne rodniki sieją duże spustoszenie na poziomie całego organizmu człowieka. Najbardziej podatną strukturą komórki na oksydacyjny atak wolnych rodników są mitochondria. Wytwarzane tu wolne rodniki uszkadzają słabo zabezpieczony materiał DNA, co prowadzi do mutacji, które powodują powstawanie deficytu energetycznego komórek i rozwój wszelkich zmian nowotworowych. Sprawnie działający enzym SOD zabezpiecza komórki przed szkodliwym działaniem reaktywnych form tlenu.

Badania jednoznacznie udowodniły, że istnieją wyraźne różnice w poziomie SOD w komórkach zdrowych i komórkach z wyraźnymi zmianami nowotworowymi. Odpowiednie stężenie naturalnych antyoksydantów we krwi może zmniejszać ryzyko przed zachorowaniem na raka i innych groźnych chorób.

Nadmierny stres oksydacyjny przyczynia się do uszkodzenia naczyń oraz utleniania cholesterolu LDL w śródbłonku naczyń krwionośnych, co bezpośrednio przekłada się na zwiększone ryzyko zachorowalności na choroby ze strony układu sercowo-naczyniowego tj. miażdżyca, zawał serca czy udar mózgu.

Podczas nierównowagi spowodowanej nadmiarem reaktywnych form tlenu nad przeciwutleniaczami może dojść do uszkodzenia neuronów, a co za tym idzie powstawania chorób o podłożu neurodegeneracyjnym np. choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona.

Oprócz tego stres oksydacyjny sprzyja powstawaniu cukrzycy, chorób autoimmunizacyjnych, astmy, osteoporozy, chorób oczu, żołądka i układu moczowego. Powikłania związane z nadmiarem wolnych rodników w organizmie mogą dotyczyć każdego narządu i układu.

Działanie potwierdzone badaniami klinicznymi
Prozdrowotne działanie SODzyme® zostało potwierdzone badaniem klinicznym, w którym grupa 12 osób w średnim wieku otrzymywała 2000mg substancji dziennie przez okres 14 dni. Odnotowano wzrost SOD w osoczu o średnio 30% oraz redukcji nadtlenku wodoru o ok. 47%.

Formuła została wzbogacona o GliSODin®, czyli formę SOD pochodząca z jadalnej rośliny Curcumis melo (Melon) połączoną z gliadyną, która zapewnia pełną absorbcję w przewodzie pokarmowym oraz zabezpiecza substancje przed degradacją. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach GliSODin wykazywał zwiększenie naturalnego SOD we krwi o 89% oraz zwiększenie enzymu katalazy o 171%.

Dodatek wyciągu z owoców jagód goji wspomaga działanie suplementu poprzez swój duży potencjał antyoksydacyjny. Owoce te posiadają wysoką wartość w skali ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), która pokazuje zdolność pochłaniania reaktywnych form tlenu przez przeciwutleniacze. Podanie ich osobom w wieku 64-80 lat spowodowało zwiększenie SOD w osoczu oraz zmniejszyły o 65% peroksydaze lipidową w ciągu 10 dni.

Może oznaczać to, że wyciąg z Lycium barbarum wykazuje silne działanie antyoksydacyjne oraz działa synergistycznie wraz z pozostałymi substancjami zawartymi w suplemencie, co przekłada się na zwiększenie działalności przeciwutleniającej w organizmie i zwiększoną ochronę przed negatywnymi skutkami nadmiaru wolnych rodników we krwi.

Podsumowując, SODzyme with GliSODin & Wolfberry to nowoczesny suplement diety zawierający opatentowane substancjewspomagające wzrost poziomu naturalnego enzymu SOD, odpowiedzialnego za niwelowanie negatywnych skutków wywołanych przez reaktywne formy tlenu w organizmie. Synergistyczne działanie wszystkich składników zapewnia skuteczne działanie antyoksydacyjne, dlatego produkt rekomendowany jest w ogólnej profilaktyce prozdrowotnej oraz osobom w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 90 kapsułek wegetariańskichPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 90
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
SODzyme® opatentowana mieszanka fitoenzymów (soja - Glycine max, Zea Mays- kukurydza, koncentrat kiełków pszenicy)2000 mg**
Dysmutaza ponadtlenkowa/Gliadin Complex (GliSODin®) [SOD (dysmutaza ponadtlenkowa) NBT † Aktywność enzymatyczna = 100 j.m.]100 mg**
Wyciąg z owoców kolcowoju pospolitego (jagody goji) (Lycium barbarum) [std. na 20% polisacharydów (20 mg)]100 mg**
Pozostałe składniki

celuloza wegetariańska (otoczka kapsułki), maltodekstryna, stearyniany roślinne, krzemionka. Zawiera soję i pszenicę.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Laksogenina (Laxogenin) – poprawa syntezy białek mięśniowych

Sportowcy zawsze szukają kolejnych rewolucyjnych suplementów, który poprawi ich wyniki sportowe i zapewni im chociażby minimalną...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

Wycisk do deseczki, czyli tajna broń Scota Mendelsona

W jaki sposób można zwiększyć wynik w wyciskaniu RAW za pomocą Board Press, czyli wyciskania do deski? Czy taka metoda treningowa sprawdzi się w formule bez...

czytaj więcej

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

WĘGLOWODANY W DIECIE KETOGENICZNEJ

Wiele osób pyta mnie o to ile węglowodanów mogą jeść na diecie ketogenicznej oraz LCHF. Oczywiście jak zawsze...

czytaj więcej

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

7 produktów spożywczych, które mogą powodować trądzik

Trądzik jest często występującą chorobą skóry, która dotyka blisko 10% światowej populacji (1). Wiele...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027