TYLKO DZIŚ! 💪 KUPON "APOLLOS" -10% na produkty Apollo's Hegemony i MZ-Store!
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Nanoemulsified CoQ10 Nanoemulsified CoQ10 50 ml
Quicksilver
209,00 zł

Nanoemulsified CoQ10 50 ml

od 3 sztuk tylko: 204,82 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g
Bez glutenu
Bez GMO
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Coenzyme Q10 100mg 90 kaps.
Coenzyme Q10 100mg 90 kaps.
MZ-STORE
69,00 zł
209,00 zł z VAT
4,18 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Koenzym Q10 w postaci wysoko biodostępnej nanoemulsji (!)
  • Wzbogacony o fosfolipidy zwiększające przyswajalność
  • Poprawia wydolność układu sercowo-naczyniowego
  • Zwiększa możliwości wysiłkowe organizmu
  • Reguluje poziom cukru we krwi
  • Spowalnia procesy starzenia się
  • Zwiększa zdolności poznawcze
  • Wspiera pracę mitochondriów
  • Działa antyoksydacyjnie

Quicksilver Nanoemulsified CoQ10 to suplement dostarczający koenzymu Q10 w postaci wysoko biodostępnej nanoemulsji, gwarantującej stabilność i maksymalne wchłanianie substancji aktywnej. Przyswajalność produktu zwiększa dodatek fosfolipidów naturalnego pochodzenia.

Koenzym Q10 jest niezbędnym substratem w procesie oddychania tlenowego, którego zadaniem jest dostarczenie organizmowi energii w postaci uniwersalnego transportera, adenozynotrifosforanu (ATP). Koenzym Q10 warunkuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za przenoszenie elektronów na tzw. łańcuchu oddechowym. Występuje on naturalnie w organizmie, jednak jego ilość może być ograniczona, na co narażone są osoby o szczególnie wysokim wydatku energetycznym, a więc głównie sportowcy.

Zwiększenie możliwości fizycznych
Właściwości koenzymu Q10 docenią wszyscy sportowcy, bowiem jego działanie jest bezpośrednio odczuwalne w postaci zwiększonych możliwości wysiłkowych. Szczególne korzyści zauważą osoby uprawiające dyscypliny oparte na przemianach tlenowych, tj. wysiłki aerobowe, np. biegi długodystansowe czy pływanie. Działanie suplementu wyraźnie zauważą również osoby czerpiące podczas uprawiania sportu z mieszanych źródeł energii, jak np. dłuższe sesje crossfitowe.

Usprawnienie kluczowych funkcji organizmu
Koenzym Q10 zawarty jest w mitochondriach, które odpowiadają za przeprowadzanie aerobowych procesów czerpania energii w całym organizmie. Ich największe stężenie notuje się w szczególnie istotnych dla podtrzymania funkcji życiowych organizmu narządach, takich jak mózg, serce czy wątroba. To właśnie dla nich suplementacja koenzymem Q10 okazuje się najbardziej korzystna. Wykazano, że suplementacja nim istotnie poprawia zdolności poznawcze, zwiększa koncentrację i ułatwia zapamiętywanie. Wspiera również funkcjonowanie wątroby, stymulując jej możliwości wydzielnicze i detoksyfikacyjne.

Sprawna praca serca
Szczególną rolę koenzym Q10 odgrywa w procesie dostarczania energii do pracy serca. Ten wyjątkowy, najbardziej obciążony w organizmie człowieka mięsień, czerpie energię głównie z procesu utleniania kwasów tłuszczowych. Koenzym Q10 usprawnia ten proces, zwiększając całkowitą wydolność serca. Jego niedobory mogą się przyczyniać do powstawania patologii funkcjonalnych mięśnia sercowego, objawiających się w nadciśnieniu oraz niewydolności pracy serca.

Opóźnienie procesów starzenia się
Niewydolna praca mitochondriów spowodowana zbyt niskim stężeniem koenzymu Q10 uważana jest za jedną z głównych przyczyn przyspieszonego starzenia się. Tkanki, które pozbawione są wystarczającej ilości energii szybciej obumierają, a w ich miejsce zbyt wolno powstają nowe komórki. Szczególnie widoczne jest to w stanie skóry. Niedobory koenzymu Q10 przyczyniają się do utraty jej jędrności oraz szybszego powstawania zmarszczek.

Regulacja poziomu cukru we krwi
Spadek koenzymu Q10 powoduje obniżenie wydolności mitochondriów i tlenowych przemian glukozy. Prowadzi to do obniżenia wrażliwości receptorów insulinowych (komórki nie są w stanie wykorzystać glukozy, którą już posiadają, w związku z czym blokują wchłanianie dodatkowych porcji cukru), a to z kolei wiąże się ze wzrostem stężenia glukozy we krwi. Długofalowo, prowadzić to może do insulinooporności i rozwoju cukrzycy typu II.

Podsumowując, Koenzym Q10 stanowi paliwo dla jednego z najbardziej powszechnych w organizmie procesów metabolicznych. Jest niezbędny do funkcjonowania praktycznie każdego narządu w naszym ciele. Jego suplementacja pozwala na zwiększenie wydajności pracy mitochondriów, której korzyści odczujemy zarówno w postaci zdrowych, sprawnych organów wewnętrznych, jak i w zwiększeniu ogólnych możliwości organizmu, zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Nanoemulsified CoQ10, dzięki zamknięciu cząsteczek koenzymu w nanoemulsji wzbogaconej o fosfolipidy, pozwala na maksymalnie efektywne uzupełnianie braków koenzymu Q10 w organizmie.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Informacja żywieniowa
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby