TYLKO DZIŚ! 💪 KUPON "APOLLOS" -10% na produkty Apollo's Hegemony i MZ-Store!
0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Optimal Creatine Optimal Creatine 247,5g
Seeking Health
119,00 zł

Optimal Creatine 247,5g

od 3 sztuk tylko: 116,62 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 320g
Bez dodatków
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Creatine Powder (monohydrat kreatyny) 300g
Creatine Powder (monohydrat kreatyny) 300g
MZ-STORE
69,00 zł
119,00 zł z VAT
0,53 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Wysokiej jakości opatentowany chelat kreatynowy magnezu
 • Utrzymanie intensywności treningu na wysokim poziomie
 • Pomoc w rozbudowie beztłuszczowej masy ciała
 • Wsparcie podczas wyczerpujących treningów
 • Obniżenie powysiłkowej kwasowości mięśni
 • Pomoc w prawidłowym rozwoju osteoblastów
 • Sprawna regeneracja niezbędnego ATP
 • Korzystny wpływ na układ nerwowy
 • Właściwe nawodnienie komórek
 • Optymalna produkcja energii
 • Lepsze samopoczucie

Seeking Health Optimal Creatine to suplement diety wsproszkowanej postaci, który w jednej sugerowanej porcji zawiera kompleks dwóch substancji aktywnych (500mg kreatyny oraz 88 mg magnezu), które stanowią opatentowany chelat kreatynowy magnezu Creatine Magna Power® - zawansowany technologicznie kompleks o niezwykle wysokiej biodostępności. Do suplementu dołączona jest metalowa miarka, która pozwoli odmierzyć odpowiednią porcję suplementu.

Preparat pomaga utrzymać właściwy poziom energii w tkance mięśniowej, tym samym przyczyniając się do zwiększenia możliwości wysiłkowych. Regularne stosowanie preparatu umożliwia przeprowadzenie treningu na wysokim poziomie oraz stymuluje rozbudowę tkanki mięśniowej. Jest idealnym rozwiązaniem dla sportowców wytrzymałościowych, którzy oczekują szybkiej i skutecznej odbudowy niezbędnego ATP, ale nie tylko. Liczne badania wykazują korzystne działanie kreatyny na układ nerwowy, sercowo-naczyniowy czy kostny.

Kreatyna to naturalnie występujące w organizmie białko, które produkowane jest w wątrobie i składa się z 3 aminokwasów – argininy, glicyny i metioniny. Kreatynę można znaleźć naturalnych produktach, głównie w czerwonym mięsie czy rybach. Jednak zawartość kreatyny w tych produktach nawet przy dużym ich spożyciu dla aktywnych sportowców jest zbyt niska, dlatego niezbędna jest jej wysokoprzyswajalna suplementacja.

Magnez stanowi bardzo istotny pierwiastek dla ludzkiego ciała. Ma on wpływ na większość procesów zachodzących w organizmie. Jego niedobór może prowadzić do groźnych dla zdrowia konsekwencji. Zwykle magnez kojarzy się z układem nerwowym, gdyż działa uspokajająco i relaksująco. Pierwiastek ten wspiera jednak prawidłowe funkcjonowanie także pozostałych układów.

Jest on wykorzystywany do prawidłowego przebiegu ponad 300 różnych reakcji biochemicznych, w tym również do wielu procesów produkcji energii. Suplementacja magnezu może także pomóc w osiągnięciu sportowych wyników, m.in. poprzez wspieranie procesu erytropoezy i utrzymanie prawidłowego poziomu hemoglobiny.

Korzystne połączenie
Zawarty w suplemencie chelat kreatynowy magnezu Creatine Magna Power® to bardzo zaawansowana i najstabilniejsza forma kreatyny na rynku. Zastosowana formuła chroni cząsteczkę kreatyny przed przekształceniem się jej do nieaktywnej kreatyniny, co sprawia jednocześnie, że większa ilość substancji czynnej trafia do miejsc docelowych, którymi są głównie komórki mięśniowe.

Ogromną rolę w tym kompleksie odgrywa magnez, który dzięki swoim właściwościom alkalizującym redukuje kwasowość środowiska kreatyny (niskie pH środowiska sprzyja przemianie kreatyny w kreatyninę) i pomaga w pełni utrzymać jej aktywność, zarówno podczas przygotowywania preparatu do spożycia, jak również później, kiedy trafia do przewodu pokarmowego.

Błędem jest jednak twierdzenie, że przyjmowanie tych dwóch substancji jednocześnie, ale w osobnych suplementach zwiększy przyswajalność, gdyż liczne badania wykazują, że takie połączenie nie daje oczekiwanych skutków.

Regeneracja ATP
Kreatyna w połączeniu z fosforem tworzy w organizmie fosfokreatynę. Jest to związek wysokoenergetyczny, wspierający mięśnie podczas bardzo intensywnej aktywności. Związek ten pełni kluczową rolę w produkcji adezynotrifosforanu (ATP), który jest podstawowym źródłem energii dla pracujących mięśni. W wyniku intensywnej aktywności fizycznej dochodzi do rozpadu ATP do ADP z jednoczesnym uwolnieniem energii. Jest to moment, w którym z pomocą przychodzi fosfokreatyna, która poprzez refosforylację przyczynia się do odtworzenia cząsteczki ATP.

Suplementacja kreatyną pomaga zatem utrzymać optymalny poziom ATP, dzięki czemu możemy wykonywać większe ilości powtórzeń, co bezpośrednio przełoży się na efektywność wykonywanego treningu.

Rozbudowa masy mięśniowej
Kreatyna pomaga również pobudzić rozrost tkanki mięśniowej. Odbywa się to m.in. za sprawą zwiększenia przenikalności wody przez błony komórek. Po pierwsze – woda jest środowiskiem, w którym zachodzą wszystkie przemiany metaboliczne (w tym również przemiany anaboliczne). Po drugie – kreatyna, przyczyniając się do właściwego nawodnienia komórki mięśniowej, zwiększa jej rozmiar. Ponadto wykazano, że kreatyna może mieć wpływ na zmniejszenie aktywności miostatyny – białka, które przeciwdziała nadprogramowej rozbudowie masy mięśniowej.

Niższa kwasowość mięśni
Suplementacja kreatyny w połączeniu z fosforanem, tworząc fosfokreatynę, może redukować kwasowość mięśni, która często powstaje po długim, intensywnym treningu. Redukcja kwasowości zachodzi poprzez buforowanie jonów hydroniowych.

Jeszcze więcej korzyści
Korzyści z suplementacji kreatyny są ogromne i docenia je każdy sportowiec, który kiedykolwiek próbował tego rodzaju wsparcia treningu. Jednak stosowanie kreatyny o wysokiej biodostępności, jaką jest bez wątpienia Creatine Magna Power, może przynieść korzyść nie tylko sportowcom. W licznych badaniach naukowych stwierdzono wiele innych profitów jakie niesie za sobą jej regularne przyjmowanie.

Ochrona przed degeneracją neuronów
Do czynników degenerujących komórki nerwowe i wywołujących choroby układu nerwowego w okresie starzenia się jest wysoka ekscytotoksyczność wywołana glutaminianem. Przyczyną tego jest zwiększony napływ jonów wapnia do komórki, a migrację tę może w pewnym stopniu powstrzymać ATP. Jak wcześniej wspomniano, kreatyna pełni swego rodzaju magazyn ATP, przez co zmniejsza toksyczną działalność w obrębie neuronów.

Wzmocnienie układu kostnego
Do prawidłowego rozwoju osteoblastów (komórek kościotwórczych) niezbędna jest prawidłowa aktywność kinazy kreatynowej. Badania dowodzą, że zwiększona ekspozycja osteoblastów na działanie kreatyny prowadzi do ich zwiększonego wzrostu oraz poprawy mineralizacji.

Pomoc w stanach depresyjnych
Depresja jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń psychicznychw dzisiejszych czasach. Gdy w mózgu dochodzi do zaburzenia metabolizmu energii, może dojść do rozwoju tej choroby lub pojawienia się symptomów depresyjnych. Kreatyna może znacznie usprawnić gospodarkę energetyczną, a co za tym idzie może pomóc w zwalczaniu symptomów depresyjnych.

Podsumowując, Seeking Health Optimal Creatine to suplement diety o wysokiej przyswajalności, przeznaczony zarówno dla sportowców (chcących poprawić poziom beztłuszczowej masy ciała oraz mających zamiar znacznie poprawić efektywność swojego treningu), jak i dla osób, które zmagają się ze stanami depresyjnymi czy odczuwają problemy ze strony układu kostnego.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby