Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Natural E-400 + Selenium Natural E-400 + Selenium 100 kaps.
Now Foods
65,00 zł
Magazyn: eu

Natural E-400 + Selenium 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 63,70 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 300g
Naturalny
Halal
65,00 zł z VAT
0,65 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Kompleks substancji o synergistycznym działaniu
 • Związki o silnym działaniu antyoksydacyjnym
 • Zapobieganie degradacji błon komórkowych
 • Wzrost elastyczności naczyń krwionośnych
 • Stymulacja układu immunologicznego
 • Prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
 • Profilaktyka chorób cywilizacyjnych
 • Spowolnienie procesów starzenia się
 • Zapobieganie degeneracji neuronów
 • Naturalnie występująca witamina E
 • Działanie przeciwdrobnoustrojowe
 • Zwiększenie płodności u mężczyzn
 • Hamowanie peroksydacji lipidów
 • Ochrona i wzmocnienie wątroby
 • Korzystny wpływ na stan skóry
 • Poprawa dotlenienia komórek
 • Redukcja wolnych rodników
 • Prewencja nowotworów

Now Foods Natural E-400 to suplement diety będący połączeniem naturalnej witaminy E (w postaci D-alfa-tokoferolu) i selenu. Jedna kapsułka dostarcza 400 IU witaminy E i 100 mcg selenu. Witamina E jest główną witaminą o właściwościach antyoksydacyjnych i wykazuje synergizm farmakologiczny z selenem.

Witamina E, czyli tokoferol, zawdzięcza nazwę swojemu pozytywnemu wpływowi na zwiększenie płodności (tokos – poród, heros – nieść). Pod względem chemicznym jest to grupa organicznych substancji o wspólnym dwupierścieniowym szkielecie. Obecnie odkryto wiele typów tokoferoli, a największą aktywnością charakteryzuje się alfa-tokoferol. Witamina E jest jedną z czterech witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Witamina E wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne. W organizmie funkcjonuje jako czynnik utleniająco-redukujący, uczestnicząc w przenoszeniu atomu wodoru z flawoprotein na cytochrom C. Stabilizuje błony komórkowe i lizosomalne. Jako główny przeciwutleniacz w organizmie, witamina E chroni przed oksydacją wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, fosfolipidów, a także frakcji cholesterolu o niskiej gęstości (LDL). Utlenione LDL przyczyniają się do powstawania tzw. ognisk ateromatycznych w ścianach tętnic, czego efektem może być wystąpieniem miażdżycy.

Związki witaminy E spowalniają procesy starzenia się organizmu, z powodu ich skuteczności w neutralizacji wolnych rodników. Ponadto witamina E uelastycznia naczynia krwionośne i zmniejsza degradację erytrocytów, co poprawia dotlenienie komórek organizmu i metabolizm energetyczny. Stabilizując błony komórkowe, skutecznie chroni neurony przed procesami degeneracji i peroksydacji. Tego typu neurodegeneracyjne procesy nasilają się z wiekiem, czego skutkiem może być m.in. obniżenie sprawności umysłowej.

Selen jest pierwiastkiem śladowym, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Związki zawierające selen, zwłaszcza białka enzymatyczne, uczestniczą w wielu ważnych szlakach metabolicznych. W enzymach tych atom selenu stanowi centrum aktywne dla reakcji redoks. W ten sposób selen zmiata wolne rodniki tlenowe (ROS) i redukuje stany zapalne. Jako składnik systemu antyoksydacyjnego organizmu, selen niweluje toksyczne działanie ksenobiotyków, przede wszystkim metali ciężkich. Niedobór selenu może skutkować gromadzeniem się nadmiernej ilości wolnych rodników, co niesie ze sobą niekorzystne konsekwencje zdrowotne.

Selen uczestniczy w przemianach hormonów tarczycy. Wchodzi w skład dejodynaz jodotyroninowych, które odłączają jod z hormonów tarczycy. To właśnie w tarczycy obserwuje się największe stężenie selenu w organizmie. Wykazano, że niedobór selenu znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób autoimmunologicznych i niedoczynności gruczołu tarczowego.

Selen jest składnikiem peroksydazy glutationowej (GPx), współdziałającej z witaminą E. Selen występuje tu w formie selenocysteiny. Enzym peroksydaza glutationowa stanowi swoistą barierę przeciwutleniającą organizmu. Jego funkcją jest katalizowanie redukcji toksycznego nadtlenku wodoru przez glutation. Witamina E działa stabilizująco na aktywność peroksydazy glutationowej i zapobiega uszkodzeniu błon komórkowych przez wolne rodniki. Wykazuje też synergistyczne z selenem właściwości przeciwzapalne.

Zaobserwowano niski poziom selenu i peroksydazy glutationowej u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, wypryskami i łuszczycą. Wolne rodniki, prozapalne prostaglandyny i leukotrieny są powodem znacznej części uszkodzeń tkanek w reumatoidalnym zapalaniu stawów. Zatem niedobór selenu, obniżając poziom peroksydazy glutationowej szczególnie ważnej w redukcji stanów zapalnych, potęguje ten szkodliwy efekt. Badania potwierdziły skuteczność suplementacji witaminy E i selenu w łagodzeniu objawów tego schorzenia, ale też innych chorób, którym towarzyszy stan zapalny.

Podsumowując, Now Foods Natural E-400 to preparat zawierający połączenie substancji wzajemnie wzmacniających swoje działanie, co zapewnia optymalny efekt farmakologiczny. Produkt polecany jest szczególnie dla osób zmagających się z zaburzeniami pracy tarczycy, chorobami autoimmunologicznymi, dla osób prowadzących stresujący tryb życia, narażonych na zanieczyszczenia środowiska, przyjmujących regularnie leki, dla zwiększenia płodności u mężczyzn oraz profilaktycznie, w celu ogólnego wzmocnienia zdrowia i odporności organizmu.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)

Skład

Wielkość opakowania: 100 kapsułek żelowychPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 100
w porcji (1 kapsułka)zawartość%ZDS
Witamina E (niezestryfikowany d-alfa-tokoferol)400 IU1333%
Selen (z drożdży selenowych)100 mcg143%
Naturalna mieszanka tokoferoli48 mg
(d-beta, d-gamma, d-delta)

Pozostałe składniki

Kapsułka miękka (żelatyna, gliceryna, woda, karob), olej sojowy, wosk pszczeli, lecytyna sojowa

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Kebab – ile to kalorii?

Kebab – ile to kalorii?

Każdemu z Nas zdarzy się co jakiś czas spożyć fast-foody. Są to burgery, zapiekanki, kebaby, pity i różne inne przekąski. O ile z kanapką z McD. nie ma...

czytaj więcej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny – regulacja gospodarki cukrowej

Mimetyki insuliny są to środki, które naśladują działanie insuliny, powodując tym samym obniżenie poziomu cukru we krwi. Zwiększają one wrażliwość...

czytaj więcej

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość vs tarcie, czyli czego nauczyłem się od Scota Mendelsona

Prędkość a tarcie – czym się różnią i w jaki sposób wykorzystać tarcie do budowania wyniku? Wielu z Was zapewne kojarzy metodę Dynamic Effort lub...

czytaj więcej

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 może leczyć koronawirusa?

Koenzym Q10 jest związkiem, który zmniejsza ryzyko wielu czynników chorobowych. Wpływa m.in. na zapobieganie powstawaniu wolnych...

czytaj więcej

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Bylica efektywna przeciwko koronawirusowi?

Międzynarodowa grupa badawcza jako pierwsza wykazała skuteczność terapii opartej na artemizyninie w stosunku do ciężkiego ostrego...

czytaj więcej

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

Popraw swój 1RM, czyli 3 sposoby na trening singli!

1RM, czyli one-repetition maximum. Ten termin odnosi się do maksymalnego ciężaru, jaki jesteśmy w stanie podnieść na 1 powtórzenie. Jest on wymiernikiem...

czytaj więcej

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027