0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
B-Complex #12 B-Complex #12 60 kaps.
Thorne Research
129,00 zł

B-Complex #12 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 126,42 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin B Complex 60 kaps.
Vitamin B Complex 60 kaps.
Healthlabs
89,00 zł
129,00 zł z VAT
2,15 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
 • Witaminowy suplement diety o doskonałej biodostępności i bogatym składzie
 • Pełny kompleks witamin z grupy B w wysoce przyswajalnych formach
 • Perfekcyjnie i wielopłaszczyznowo pomaga w regulacji metabolizmu
 • Aktywne postacie wybranych witamin w optymalnych dawkach
 • Skutecznie przeciwdziała miażdżycy, obniża poziom cholesterolu
 • Pozwala zachować prawidłowy wygląd skóry, włosów i paznokci
 • Zapewnia prawidłowy wzrost i regenerację wszystkich tkanek
 • Wskazany w codziennej suplementacji dla każdego
 • Reguluje pracę gruczołów i wydzielanie hormonów
 • Działanie neuroprotekcyjne i hepatoprotekcyjne
 • Usprawnia pracę mózgu, pamięć i koncentrację
 • Pomaga w skomponowaniu racjonalnej diety

Thorne B-Complex #12 jest jednym z najpopularniejszych i najmocniej skoncentrowanych witaminowych suplementów diety, pochodzących od tego producenta. Oferuje pełen kompleks rozpuszczalnych w wodzie witamin grupy B z dodatkiem choliny, niezbędnych do prawidłowej pracy niemal wszystkich obszarów organizmu.

Nowa, udoskonalona przez tę firmę formuła została opracowana na bazie związków i połączeń chemicznych o wysokiej rozpuszczalności, co prowadzi do ich efektywniejszego wchłaniania. Poszczególne witaminy występują w jednej lub kilku formach aktywnych. W większości nie wymagają one dalszej ustrojowej transformacji do uzyskania swojej pełnej aktywności biologicznej i dzięki temu maksymalnie zwiększają biodostępność produktu. Przyswajalność kompleksów witaminowych jest szczególnie ważna, a ich niedobory mogą wystąpić nawet przy spożyciu przekraczającym zalecane normy.

Witaminy wchodzące w skład preparatu odpowiadają za szereg następujących funkcji:
Witamina B1 (chlorowodorek tiaminy) - reguluje w organizmie metabolizm cukrów, wchodzi w skład enzymów, głównie dekarboksylazy α-ketokwasów i transketolazy, biorących udział w przemianach węglowodanów. Czynnie uczestniczy w procesach energetycznych, neurofizjologicznych i umożliwia przenoszenie impulsów nerwowych. Niezbędna do regulacji pracy serca i tkanki mięśniowej. Należy szczególnie zadbać o jej suplementację przy dużym spożyciu kawy oraz herbaty.

Witamina B2 (jako ryboflawina i sól sodowa 5’-fosforanu ryboflawiny) – konieczna do prawidłowego wzrostu, wspomaga procesy anabolizmu u dorosłych i dzieci. Bierze udział w metabolizmie wszystkich składników odżywczych (węglowodanów, tłuszczy i białek). Odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu narządu wzroku, układu immunologicznego, a jej niedobory objawiają się bardzo szybko i można je zaobserwować po zmianach skórnych (zajady i zmiany łojotokowe).

Niacyna (jako niacynamid) – warunkuje prawidłową pracę ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Jest niezbędna w enzymatycznej syntezie hormonów płciowych i pozostałych hormonów sterydowych, a także tyroksyny i insuliny. Jest składnikiem koenzymów dla wszystkich procesów metabolicznych. Wykazano jej wpływ na poziom cholesterolu – suplementacja niacyną prowadzi do spadku stężenia frakcji LDL. Dodatkowo umożliwia prawidłową regenerację w tkance nabłonkowej, zarówno komórek naskórka jak i błon śluzowych.

Foliany (jako folinian wapnia i L-5-metylotetrahydrofolian)pełnią funkcje w rozwoju komórek organizmu, jako kofaktor enzymów syntezujących kwasy nukleinowe. Są konieczne do przeprowadzenia hemopoezy, a także produkcji hormonów: adrenaliny, noradrenaliny, tyroksyny oraz melanin. Bezwzględnie muszą być obecne jako element suplementacji kobiet w ciąży, ponieważ zmniejszają ryzyko rozwoju wady cewy nerwowej u płodu.

W przeciwieństwie do powszechnie stosowanego kwasu foliowego, foliany, jego metylowane pochodne nie przechodzą enzymatycznej biotransformacji wątrobowej, tym samym wykazując pełne czynności katalizujące bezpośrednio po wchłonięciu z przewodu pokarmowego.

Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny wraz z 5’-fosforanem pirydoksalu)witamina ta również wpływa na przemiany metaboliczne organizmu, regulując glikolizę oraz glukoneogenezę. Stanowi kofaktor dla ponad 100 enzymów, bez jej udziału nie zachodzą podstawowe procesy fizjologiczne. Jest konieczna do wytwarzania katecholamin i serotoniny. Jej niedobory rozwijają się szybciej u osób spożywających liczne produkty wysokobiałkowe.

Wraz z folianami mają znaczący wkład w syntezę hemu i erytrocytów, jednocześnie pozwalają one na prawidłową przemianę homocysteiny, indukującej gwałtowne zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych w wyniku miażdżycy.

Witamina B12 (adenozylokobalamina i metylokobalamina)swoją najistotniejszą funkcję pełni poprzez regulowanie rozwoju i różnicowania komórek szpiku kostnego. Przy jej niedoborze dochodzi do rozchwiania cyklu menstruacyjnego i patofizjologicznych krwawień miesiączkowych. Wzmaga procesy neuroprotekcyjne, pozwalając na prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Często jej niedobór obserwuje się u osób prowadzących dietę wegetariańską, w takim przypadku szczególnie należy zadbać o jej suplementację.

Biotyna – przede wszystkim jest ona koenzymem karboksylaz, katalizujących przemiany metaboliczne i reakcję anabolizmu. Enzymy te wpływają na prawidłowe funkcjonowanie szpiku kostnego, włosów oraz skóry. Witamina ta uczestniczy w procesie syntezy protrombiny, indukującej kaskadę krzepnięcia krwi oraz reguluje wydzielanie gruczołowe trzustki i tarczycy.

Witamina B5 (pantotenian wapnia) - jako składnik koenzymu A bierze udział w przemianie białek, tłuszczów i węglowodanów, jest także niezbędny w reakcjach dostarczających energii do syntezy wielu związków, w tym: cholesterolu, hormonów, fosfolipidów, neurotransmiterów, przeciwciał. Dodatkowo reguluje syntezę kwasów tłuszczowych, a także wpływa na regenerację skóry i paznokci.

Cytrynian choliny – jest substratem w biosyntezie podstawowego neuroprzekaźnika układu cholinergicznego: acetylocholiny, jej niedobory objawiają się wyraźnym zwolnieniem przewodzenia neuronalnego, a następnie gwałtownym spadkiem koncentracji i pamięci. Jest składową fosfolipidów błonowych komórek, ma właściwości hepatoprotekcyjne i zapobiega rozwojowi miażdżycy.

Podsumowując, Thorne B-Complex #12 jest kompletnym preparatem witaminowym, który stawia na biodostępność i oczekiwania konsumenta. Opracowany dla szerokiej grupy wiekowej, dlatego zaleca się jego spożywanie zarówno młodszym jak i starszym osobom.

WAŻNE WSKAZÓWKI:
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.
Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy jesteś w ciąży, karmisz piersią lub przyjmujesz leki.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w miejscu nienasłonecznionym.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Najlepiej spożyć przed końcem: data znajduje się z boku opakowania.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Składniki
w porcji (1 kapsułka)zawartość%RWS
Tiamina (jako chlorowodorek tiaminy)40 mg3,333%
Ryboflawina (25 mg jako Ryboflawina i 3.6 mg jako sól sodowa 5’-fosforanu ryboflawiny)28.6 mg2,200%
Niacyna (jako niacynamid)80 mg500%
Witamina B6 (20 mg jako chlorowodorek pirydoksyny i 3.4 mg jako 5’-fosforan pirydoksalu)23.4 mg1,376%
Foliany (400 mcg jako Folinian Wapnia i jako L-5-metylotetrahydrofolian (z soli glukozaminowej kwasu L-5-metylotetrahydrofoliowego)668 mcg DFE167%
Witamina B12 ( jako Metylokobalamina)600 mcg25,000%
Biotyna80 mcg267%
Kwas pantotenowy (jako pantotenian wapnia)45 mg900%
Cholina (jako cytrynian choliny)14 mg3%
Pozostałe składniki

hypromeloza (pochodna celulozy), celuloza mikrokrystaliczna, laurynian wapnia, krzemionka.

Informacje dodatkowe
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby