Blog us   | pl | PLN
0 0,00 zł
 bok@mz-store.pl  +48 22 602 26 41
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
B-Complex #6 B-Complex #6 60 kaps.
Thorne Research
139,00 zł
Magazyn: eu

B-Complex #6 60 kaps.

od 3 sztuk tylko: 136,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 200g

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin B Complex 60 kaps.
Vitamin B Complex 60 kaps.
Healthlabs
79,00 zł
139,00 zł z VAT
2,32 zł / porcja
-20%
z kodem "BLACKWEEK"
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Opis produktu
 • Produkt hipoalergiczny i wolny od drożdży
 • Extra dawka witaminy B6 w postaci bioaktywnej
 • Zawiera metylofolian i metylokobalaminę
 • Przyspiesza metabolizm homocysteiny
 • Wspiera procesy metylacyjne
 • Może zmniejszać znużenie i zmęczenie
 • Wpływa na metabolizm energetyczny
 • Reguluje pracę układu nerwowego
 • Wspiera zdrowie układu krążenia
 • Pomaga zachować zdrową skórę i włosy
 • Może poprawiać stan błon śluzowych

Thorne B-Complex to suplement diety zawierający bioaktywny kompleks witamin z grupy B w najefektywniej działających formach.

Witaminy z grupy B to pakiet substancji rozpuszczalnych w wodzie, które są niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu i muszą być dostarczane z pożywieniem. Wykazują szerokie spektrum działań, jednak najbardziej doniosłą rolę pełnią w regulacji funkcji układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz w metabolizmie energetycznym. Poza witaminą B12 nie mają zdolności do kumulowania się w ustroju, dlatego należy je przyjmować każdego dnia.

Ten suplement wyróżnia obecność wyselekcjonowanych, najbardziej aktywnych i najbezpieczniejszych form witamin, takich jak P5P, metylofolian, czy metylokobalamina.

Witamina B1 (tiamina) – pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, odgrywa rolę w zdrowiu układu krążenia i metabolizmie energetycznym. Jest stosowana w różnych formach w celu podniesienia sprawności umysłowej i rozjaśnienia umysłu.

Witamina B2 (5’-fosforan ryboflawiny) – efektywnie działająca forma ryboflawiny. Pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry i błon śluzowych, wpływa na stan wzroku, pomaga chronić organizm przed nadmiernym stresem oksydacyjnym. Może zmniejszać uczucie zmęczenia oraz przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Witamina B3 (niacyna i niacynamid) – wywiera niezwykle korzystny wpływ na regulację profilu lipidowego przez obniżenie cholesterolu całkowitego i poprawę proporcji frakcji HDL do LDL, stosowana jest także w wielu chorobach psychicznych, takich jak schizofrenia. Przyczynia się do mniejszego odczuwania znużenia i zmęczenia. Wpływa na stan skóry i błon śluzowych.

Witamina B5 (pantotenian wapnia) – uczestniczy w gospodarce energetycznej, szczególnie w metabolizmie lipidów jako koenzym A oraz pełni ważną rolę w procesie produkcji hormonów steroidowych i witaminy D. Może zmniejszać zmęczenie i poprawiać sprawność umysłową.

Witamina B6 (5’-fosforan pirydoksalu, P5P) – bioaktywna forma witaminy B6, około 5 razy efektywniej działająca niż tradycyjna pirydoksyna. Wspiera proces rozkładu homocysteiny do cysteiny, uczestniczy w produkcji czerwonych krwinek, przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej, jest kofaktorem w wielu reakcjach biochemicznych, między innymi w przemianach neurotransmiterów.

Witamina B7 (biotyna) – pomaga zachować zdrowe włosy i skórę, jest popularnym składnikiem suplementów dla kobiet, może też poprawiać stan błon śluzowych. Jest koenzymem karboksylaz, uczestniczy w syntezie kwasów tłuszczowych. Wspiera zdrowie układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych.

Witamina B9 (5-metylotetrahydrofolian, metylofolian, 5-MTHF) – aktywna biologicznie forma folianu. Uczestniczy w syntezie DNA, jest niezwykle ważna w czasie ciąży, by utrzymać prawidłowy rozwój płodu. Bierze udział w produkcji krwi i syntezie aminokwasów, przyczynia się do rozkładu homocysteiny do metioniny, uczestniczy w procesie podziału komórkowego, wspiera pracę układu nerwowego i odpornościowego.

Witamina B12 (metylokobalamina) – niezwykle ważny czynnik dla zdrowia układu nerwowego. Uczestniczy w procesie produkcji osłonek mielinowych neuronów, pomaga zachować prawidłowe funkcje psychologiczne i sprawność umysłu. Bierze udział w produkcji czerwonych krwinek oraz w procesach podziału komórek. Jest kofaktorem w reakcji rozkładu homocysteiny do metioniny.

Cholina – związek z grupy betain, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby i uczestniczy w metabolizmie tłuszczu. Nasila metabolizm homocysteiny. Jest substratem do produkcji neuroprzekaźnika acetylocholiny, która odpowiada za pamięć, koncentrację i zdolność analitycznego myślenia.

Pułapka kwasu foliowego
W żywności i suplementach powszechnie stosuje się syntetyczną formę kwasu foliowego, kwas pteroilomonoglutaminowy. Okazuje się jednak, że nie jest to zdrowa praktyka, gdyż jak wykazali norwescy naukowcy w badaniu na dużej grupie ludzi, suplementacja kwasem foliowym przyczynia się do znacznego wzrostu ryzyka wystąpienia nowotworów. Przyczyną tego może być powszechność występowania polimorfizmu genu MTHFR, który koduje produkcję enzymu przekształcającego kwas foliowy w aktywny, metylowany folian. Dlatego, by obejść ten problem i nie zwiększać ryzyka nowotworzenia, zaleca się przyjmowanie folianu w gotowej, zmetylowanej formie, którą znajdziecie w suplemencie firmy Thorne.

Znaczenie dla układu krążenia
Suplement zawierający witaminy z grupy B, zwłaszcza w aktywnych formach, może być przydatny szczególnie dla osób zmagających się z anemią i podwyższonym poziomem homocysteiny, która jest jednym z najbardziej wiarygodnych markerów ryzyka rozwoju miażdżycy i wystąpienia zawału.

Witaminy B w służbie zdrowia mózgu
Odpowiednia podaż tych witamin jest kluczowa by utrzymać właściwe zdrowie komórek układu nerwowego, sprawny metabolizm neurotransmiterów, a w następstwie odpowiednie samopoczucie i kondycję psychiczną. Uzupełnienie poziomu tych witamin może skutkować mniejszym odczuwaniem zmęczenia, lepszym nastrojem i wydajniejszą pracą mózgu.

Thorne B-Complex polecany jest osobom ze stwierdzonymi niedoborami oraz tym, którzy uskarżają się na problemy z pamięcią, koncentracją, poziomem energii i samopoczuciem. Jest niezwykle przydatny w profilaktyce chorób układu krążenia, szczególnie przy wysokich stężeniach homocysteiny.

Sposób użycia
Producent
Recenzje (0)
Skład
Wielkość opakowania: 60 kapsułekPorcja jednorazowa: 1 kapsułkaIlość porcji w opakowaniu: 60
w 1 kapsułcezawartość%ZDS
Tiamina (Witamina B1) (jako chlorowodorek tiaminy)40 mg3636%
Ryboflawina (Witamina B2) (jako sól sodowa 5’-fosforanu ryboflawiny 5 mg i ryboflawina 25 mg)30 mg2143%
Niacyna (Witamina B3) (jako niacynamid)80 mg500%
Witamina B6 (jako 5’-fosforan pirydoksalu 15 mg i chlorowodorek pirydoksyny 85 mg)100 mg7143%
Kwas Foliowy (jako L-5-Metylotetrahydrofolian z soli glukozaminowej kwasu L-5-Metylotetrahydrofolianowego 200 mcg)334 mcg DFE167%
Witamina B12 (metylokobalamina 50 mcg i adenozylokobalamina 50 cmg)100 mcg4000%
Biotyna80 mcg160%
Kwas pantotenowy (jako pantotenian wapnia)45 mg750%
Cholina (jako cytrynian choliny)14 mg-
Pozostałe składniki

Kapsułka z hypromelozy, cytrynian magnezu, laurynian magnezu, dwutlenek krzemu.

Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

Witamina C – potrzebujesz jej mniej niż myślisz

O witaminie C od dłuższego już czasu pisze i mówi się w samych superlatywach, przypisując jej szereg nietuzinkowych...

czytaj więcej

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

Posiłek potreningowy – najważniejszy w ciągu dnia?

W świecie fitness upowszechniło się takie przekonanie, które głosi, iż posiłek potreningowy jest najważniejszym...

czytaj więcej

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Kalorie z warzyw – wliczać czy nie wliczać?

Obiegowa dietetyka zazwyczaj odległa jest w swoich założeniach od dietetyki opartej na dowodach naukowych i snuje własne, niekiedy całkiem logicznie...

czytaj więcej

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Rola terapii żywieniowej w sporcie

Terapia żywieniowa i jej znaczenie w sporcie – jaka jest jej rola i dla kogo należy ją stosować? Terapia żywieniowa jest formą opieki zdrowotnej,...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Johimbina – skuteczny spalacz tłuszczu czy afrodyzjak?

Najlepsze spalacze tłuszczu zawierają w składzie szereg ciekawych substancji, jedne z nich działają skutecznie w walce z...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby
Trustpilot
Sprawdź również nasze doskonałe oceny na  Opineo
Supps4You LLC
Unit 3 Enterprise Court, Farfield Park Rotherham S63 5DB
sklep@mz-store.pl +48 501 537 027