0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Liposomalna Wit. B Complex Liposomalna Wit. B Complex 250 ml
Liposol
85,00 zł

Liposomalna Wit. B Complex 250 ml

od 3 sztuk tylko: 83,30 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 300g
Bez GMO

Jako alternatywę polecamy:

Vitamin B Complex 60 kaps.
Vitamin B Complex 60 kaps.
Healthlabs
99,00 zł
85,00 zł z VAT
1,70 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Kompleks witamin z grupy B w formie liposomalnej (!)
 • Najwyższy stopień przyswajalności i biodostępności
 • Bioaktywna forma kwasu foliowego i witaminy B12
 • Profilaktyka schorzeń serca oraz układu krążenia
 • Wspomaga prawidłowość procesów metylacji
 • Polecany osobom z mutacją genu MTHFR
 • Wspiera funkcje układu nerwowego
 • Wspomaga utylizację homocysteiny
 • Wzmacnia kondycję skóry i włosów
 • Pobudza proces krwiotworzenia
 • Przyjemny anansowy smak
 • Wygodna, płynna postać
 • Nie zawiera cukru
 • Bez GMO

LiposolVitamin B Complex Folate to unikalna formuła, zawierająca komplet witamin z grupy B w formie liposomalnej. Preparat cechuje się bardzo wysokim stopniem przyswajalności i dostępności biologicznej, a dzięki płynnej postać jest również niezwykle komfortowy do stosowania.

Preparat jest polecany w ramach profilaktyki niedoboru witamin z grupy B. Zawiera bioaktywne formy kwasu foliowego i witaminy B12, dlatego może być stosowany przez osoby, u których na skutek polimorfizmu genu MTHFR albo zaburzeń metabolicznych procesy metylacji nie są tak wydajne, jak być powinny.

Liposomy dla najlepszego wchłaniania
W prezentowanym suplemencie wykorzystano unikalną technologię liposomalną, która zapewnia optymalne wchłanianie substancji czynnej. Cząsteczki poszczególnych witamin zostały otoczone fosfolipidami z niemodyfikowanej genetycznie soi. Dzięki temu z łatwością penetrują błony biologiczne i mogą docierać do tych miejsc w organizmie, które zwykle są trudno dostępne dla związków rozpuszczalnych w wodzie. Tym samym poprawia się skuteczność suplementacji i skraca czas, jaki jest potrzebny na uzyskanie pierwszych efektów.

Bioaktywne formy witamin
Oprócz zastosowania formuły gwarantującej doskonałą przyswajalność producent zadbał również o to, by obecne w składzie związki były dostępne w takich formach, jakie nie wymagają konwersji w ustroju i od razu mogą być wykorzystane w celu zaspokojenia potrzeb organizmu. Tym samym powstał uniwersalny preparat, odpowiedni również dla osób z zaburzeniami metylacji i polimorfizmem genu MTHFR.

W suplemencie nie znajdziemy syntetycznego kwasu foliowego – jego miejsce zajmuje Quatrefolic®, czyli aktywna biologicznie, opatentowana forma. Również witamina B12 występuje jako hydroksykobalamina, czyli docelowa postać witaminy B12, która nie musi być konwertowana w organizmie.

Komfort suplementacji
Suplement ma postać smacznego płynu o smaku ananasowym. Jest bardzo wygodny do stosowania, idealnie sprawdzi się u osób, które mają opory przed połykaniem kapsułek. Preparat jest pozbawiony cukru, a za jego przyjemny, słodki smak odpowiada naturalna i zdrowa substancja słodząca, czyli ksylitol. Do opakowania dołączono miarkę, która ułatwia odmierzenie właściwej ilości preparatu.

Witamina B1 (tiamina) - warunkuje prawidłową pracę układu nerwowego, uczestniczy w produkcji neuroprzekaźnika GABA, wspomaga powstawanie osłonek mielinowych wokół neuronów. Ponadto wpływa na rozkład dostarczanych z pożywieniem węglowodanów, białek i tłuszczy. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Witamina B2 (ryboflawina) - wspólnie z folianami wspiera procesy utylizacji homocysteiny. Działa przeciwbólowo i bywa wykorzystywana w leczeniu migreny. Ponadto promuje prawidłowe ciśnienie krwi i sprzyja poprawie gęstości kości.

Witamina B3 (niacyna) - korzystnie wpływa na panel lipidowy, przyczynia się do obniżeniaa stężenie cholesterolu i promuje zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Jest prekursorem NAD+, sprzyja długowieczności, spowalnia starzenie się organizmu. Ponadto korzystnie wpływa na stan skóry i włosów.

Witamina B4 (cholina) - warunkuje proces tworzenia osłonek mielinowych, jest również zaangażowana w produkcję acetylocholiny. Od jej dostępności zależy dobra pamięć i inne funkcje kognitywne.

Witamina B5 (kwas pantotenowy) - jest niezbędny do produkcji hormonów syntetyzowanych przez korę nadnerczy. Jako prekursor koenzymu A odpowiada za aktywność dużej grupy enzymów. Pomaga w utrzymaniu optymalnej kondycji skóry i może hamować nadmierne wypadanie włosów.

Witamina B6 (pirydoksyna) - wspomaga proces metabolizmu homocysteiny, uczestniczy w produkcji ważnych neuroprzekaźników. Odpowiada za prawidłowe działanie enzymu zaangażowanego w rozkład histaminy.

Witamina B7 (biotyna) - korzystnie wpływa na funkcje układu odpornościowego. Sprzyja wzmocnieniu włosów, poprawie stanu skóry i błon śluzowych. Jest zaangażowana w tworzenie otoczki mielinowej chroniącej neurony i odpowiedzialnej za przewodzenie impulsów nerwowych.

Witamina B8 (inozytol) - może działać przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Przyczynia się do wzmocnienia nastroju i sprzyja poprawie samopoczucia psychicznego. Może być stosowany w przypadku problemów ze snem. Ponadto wspiera leczenie PCOS (zespół policystycznych jajników) i zaburzeń metabolicznych.

Witamina B9 (kwas foliowy) - warunkuje prawidłowy rozwój płodu i przyczynia się do redukcji ryzyka wad rozwojowych, dlatego jest ważny dla kobiet ciężarnych. Ponadto uczestniczy w procesach metylacji i odpowiada za utylizację homocysteiny. Jest również zaangażowany w produkcję neuroprzekaźników.

Witamina B10 (kwas PABA) - wchodzi w skład THF (kwas tetrahydrofoliowy), który odpowiada za prawidłowy przebieg procesów metylacji i konwersji homocysteiny do metioniny. Dodatkowo może ułatwić przyswajanie witaminy B5. Chroni przed szkodliwością promieni UV.

Witamina B12 (kobalamina) - warunkuje powstawanie czerwonych krwinek, dzięki czemu ma swój udział w zapobieganiu anemii. Ponadto pomaga regulować procesy przemiany homocysteiny. Uczestniczy w produkcji neuroprzekaźników i promuje prawidłowe funkcje układu nerwowego.

Podsumowując, LiposolVitamin B Complex Folate to optymalne rozwiązanie dla osób z niedoborem witamin z grupy B. Zastosowane w suplemencie rozwiązania pozwalają na szybkie i skuteczne wyrównanie deficytów. Suplementację mogą rozważyć osoby z podwyższonym poziomem homocysteiny.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby