0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Witamina B12 Methylcobalamin 1000mcg Witamina B12 Methylcobalamin 1000mcg 100 kaps.
Aliness
32,90 zł

Witamina B12 Methylcobalamin 1000mcg 100 kaps.

od 3 sztuk tylko: 32,24 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 180g
Bez dodatków
Wegetariański
Wegański

Jako alternatywę polecamy:

Methylcobalamin (Witamina B12) 60 kaps.
Methylcobalamin (Witamina B12) 60 kaps.
Apollo's Hegemony
29,90 zł
32,90 zł z VAT
0,33 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
  • Witamina B12 w aktywnej biologicznie formie
  • Opatentowane, wegańskie kapsułki Vcaps®
  • Prawidłowy metabolizm homocysteiny

Aliness Witamina B12 Methylcobalamin to suplement diety zawierający metylokobalaminę - aktywną biologicznie formę witaminy B12. Produkt jest wolny od sztucznych dodatków, barwników i konserwantów. Substancja czynna została zamknięta w opatentowanych kapsułkach Vcaps®, które posiadają certyfikat „Vegetarian and Vegan Action Society”.

Witamina B12, potocznie zwana kobalaminą, należy do związków rozpuszczalnych w wodzie i jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego – mięsie, jajach, rybach, przetworach mlecznych, dlatego jej niedobory mogą wystąpić w czasie stosowania diety wegańskiej.

W suplementacji najczęściej spotykaną formą witaminy B12 jest cyjanokobalamina. Jest to jednak forma nieaktywna i w ustroju musi ulec przekształceniu do formy metylowanej. Obecna w składzie prezentowanego suplementu metylokobalamina to aktywny biologicznie, gotowy składnik odżywczy.

Witamina B12 jest ważna dla układu nerwowego. Bierze udział w powstawaniu otoczki mielinowej, która ochrania komórki nerwowe. Uczestniczy również w wytwarzaniu ważnych neuroprzekaźników i przyczynia się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych.

Witamina B12 to istotny koenzym w reakcjach metylacji. Reakcje te odgrywają istotną rolę w przemianach węglowodanów, białek i tłuszczy. Są też kluczowe dla regulacji poziomu homocysteiny.

Witamina B12 jest zaangażowana w produkcję czerwonych krwinek. Jej deficyt może prowadzić do powstania tzw. megalocytów (olbrzymie krwinki czerwone) oraz rozwoju anemii megaloblastycznej.

Podsumowując, Aliness Witamina B12 Methylcobalamin to wysokiej jakości preparat z witaminą B12. Zawiera aktywną biologicznie formę tej witaminy i spełnia surowe wymogi Clean Label. Jest odpowiedni dla osób na diecie roślinnej, które są szczególnie narażone na niedobór kobalaminy.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby