0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
Folate Quatrefolic 800mcg Folate Quatrefolic 800mcg 30 kaps.
Swanson
22,00 zł

Folate Quatrefolic 800mcg 30 kaps.

od 3 sztuk tylko: 21,56 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 100g
Wegetariański

Jako alternatywę polecamy:

Methyl B12 + 5-MTHF 60 kaps.
Methyl B12 + 5-MTHF 60 kaps.
Apollo's Hegemony
39,90 zł
22,00 zł z VAT
0,73 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Produkt wysyłany jest z UE
Opis produktu
 • Zawiera folian IV generacji - Quatrefolic®
 • Cechuje się bardzo dobrą biodostępnością
 • Uczestniczy w biosyntezie DNA i RNA
 • Bierze udział w wytarzaniu erytrocytów
 • Przeciwdziała rozwojowi niedokrwistości
 • Partycypuje w konwersji aminokwasów
 • Redukuje ryzyko hiperhomocysteinemii
 • Ochrania zdrowie sercowo-naczyniowe
 • Polecany kobietom przed i w trakcie ciąży
 • Wspomaga prawidłowy rozwój płodu
 • Wspiera zdrowie układu nerwowego
 • Przeciwdziała depresja i otępieniu

Swanson Folian Quatrefolic to suplement diety zawierający starannie dobraną dawkę łatwo przyswajalnego folianu IV generacji - Quatrefolic® występującego pod postacią soli glukozaminowej kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego.

Quatrefolic® to sól glukozaminowa (6S) -5-metylotetrahydrofolianu (5-MTHF), która jest strukturalnie podobna do zredukowanej i aktywnej postaci kwasu foliowego. Ten opatentowany składnik jest folianem czwartej generacji o dużej stabilności, bardzo dobrej rozpuszczalności w wodzie, ulepszonej biodostępności i dobrze zbadanym bezpieczeństwie stosowania.

W przeciwieństwie do kwasu foliowego, który jest syntetyczną wersją folianu, 5-MTHF występuje naturalnie w żywności. Uważa się, że niedobór folianów jest jednym z najczęstszych niedoborów witaminowych na świecie. Powodem takiego stanu rzeczy jest w głównej mierze przetwarzanie żywności, nieodpowiedni dobór konsumowanych produktów i zaburzenia jelitowe. W organizmie człowieka 5-MTHF może przekształcić się w inną, dowolną formę aktywnego folianu.

Właściwości folianów
Foliany biorą udział w tworzeniu puryn i pirymidyn, które z kolei są potrzebne do syntezy kwasów nukleinowych DNA i RNA. Jest to szczególnie ważne podczas rozwoju płodu w pierwszym trymestrze ciąży. Ponadto odpowiadają za biosyntezę hemu, tworzenie i dojrzewanie czerwonych oraz białych krwinek, a także konwersję aminokwasów, w tym: przemian glicyny do seryny, metioniny do homocysteiny, tyrozyny z fenyloalaniny oraz kwasu glutaminowego z histydyny.

Hiperhomocysteinemia
Hiperhomocysteinemia jest powszechnie uważana za niezależny czynnik ryzyka chorób naczyń obwodowych, wieńcowych i mózgowych. Molekularne mechanizmy indukowanej przez homocysteinę dysfunkcji komórkowych obejmują zwiększoną ekspresję cytokin zapalnych, zmienioną biodostępność tlenku azotu, indukcję stresu oksydacyjnego, aktywację apoptozy i wadliwą metylację. Redukcja podwyższonego stężenia homocysteiny w osoczu oznacza obniżenie nie tylko niezależnego czynnika ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej, wad cewy nerwowej, innych wad wrodzonych oraz spadku płodności męskiej i żeńskiej, ale także choroby Alzheimera, osłabienia funkcji poznawczych, osteoporozy, reumatoidalnego zapalenia stawów, niewydolności nerek i nowotworów.

Suplementacja 5-MTHF w tej materii jest korzystniejsza niż przyjmowanie kwasu foliowego. 5-MTHF jest natychmiast dostępny do reagowania z homocysteiną, a w ten sposób następuje zmniejszenie szansy wystąpienia hiperhomocysteinemii. Koenzymy folianowe w połączeniu z witaminą B12 umożliwiają konwersję aminokwasu homocysteiny do metioniny.

Konwersja kwasu tetrahydrofoliowego do 5-metylotetrahydrofolianu odbywa się za pośrednictwem działania enzymu reduktazy metylenotetrahydrofolianowej. U osób z genetyczną wadą tego enzymu przemiany folianów są upośledzone predysponując te osoby do zwiększonego ryzyka wystąpienia wyżej wymienionych problemów zdrowotnych. Z obu tych względów zaleca się suplementację aktywnej formy folianów pod postacią soli glukozaminowej kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego zawartego w omawianym produkcie.

Depresja, upośledzenie poznawcze, otępienie i choroba Alzheimera
Badania sugerują, że istnieje związek pomiędzy witalnością umysłową, otępieniem, chorobą Alzheimera, ilością folianów w mózgu. Oprócz tego, upatruje się bezpośredniego związku między ilością tego składnika w osoczu, a depresją. Zauważono, że z wiekiem dochodzi do spadku poziomu folianów w płynie mózgowo-rdzeniowym, oraz że istnieje korelacja tego zjawiska z czynnością psychiczną, a zwłaszcza z depresją i otępieniem. Niedobór folianów może przyczyniać się do obniżenia nastroju, dlatego ich może być przydatna w przypadku pacjentów z depresją.

Niedokrwistość
Foliany znajdują zastosowywanie w leczeniu niedokrwistości megaloblastycznej, która charakteryzuje się deformacją i większym rozmiarem krwinek czerwonych, a także spowolnieniem tempa ich wytwarzania oraz skróceniem długości życia. Ten typ niedokrwistości występuje najczęściej wśród niemowląt, nastolatków, kobiet w ciąży i karmiących piersią, alkoholików, osób starszych oraz borykających się ze schorzeniami nieprawidłowego wchłaniania składników odżywczych.

Ciąża
Zapotrzebowanie na foliany rośnie w trakcie nasilonego wzrostu komórek ludzkich, np. w czasie ciąży. Okres przed oraz pierwszy okres po zapłodnieniu są szczególnie ważne jeżeli chodzi o suplementację folianów, ponieważ kobieta często nie wie, że jest w ciąży. Zaleca się, aby poziom kwasu foliowego był wysoki przez co najmniej miesiąc przed ewentualnym zapłodnieniem i utrzymywał się na tym poziomie przez pierwsze trzy miesiące ciąży. Badania wykazały, że niskie spożycie folianów zwiększa ryzyko słabego wzrostu płodu lub łożyska oraz urodzenia dziecka posiadającego wady wrodzone, w szczególności wady cewy nerwowej takie jak rozszczep kręgosłupa czy defekt samego mózgu.

Niemowlęta i dzieci
Foliany są bardzo ważnym składnikiem odżywczym w momencie kiedy wzrost ludzkich komórek jest bardzo aktywny, a ich niedobór może spowolnić ogólny rozwój organizmu. Niemowlęta, dzieci i młodzież znajdują się w krytycznej fazie wzrostu, a odpowiedni poziom folianów jest zalecany, aby zapobiegać różnorodnym schorzeniom, takim jak np. anemia i umożliwić ich prawidłowy rozwój.

Osoby starsze
Podczas starzenia się organizmu dochodzi do wielu zmian fizjologicznych. Kilka badań skupiło się na zrozumieniu, w jaki sposób te przeobrażania mogą wpłynąć na wymagania żywieniowe osób dorosłych i starszych, a także na to, jak dieta i odżywianie mogą wpływać na te zmieniające się funkcje lub je modyfikować. Wyniki tych badań wskazują na to, że można kontrolować częstość występowania chorób serca za pomocą składników żywieniowych.

Ostatnie badania pokazują, że hiperhomocysteinemia podobnie jak wysoki poziom cholesterolu LDL we krwi, jest czynnikiem, który przyczynia się do ryzyka choroby wieńcowej. Poziom homocysteiny we krwi jest w dużym stopniu kontrolowany przez witaminę B12, witaminę B6 i foliany. Oprócz tego, badania epidemiologiczne i obserwacje przypadków sugerują, że niskie stężenia folianów we krwi są związane z osłabieniem funkcji poznawczych, otępieniem i chorobą Alzheimera. Postawiono hipotezę, że istnieje związek między niedoborem folianów, a osłabieniem funkcji poznawczych, który najprawdopodobniej wynika z roli aktywnych folianów w redukcji poziomu homocysteiny i jej wpływu na układ naczyniowy.

Podsumowując, Swanson Folian Quatrefolic to suplement diety, którego przyjmowanie zalecane jest przede wszystkim wśród kobiet przed oraz we wczesnych fazach ciąży, a także w terapii niedokrwistości spowodowanej niedoborem folianów. Prearat poleca się również osobom obciążonych genetycznie lub predysponowanym do zwiększonego ryzyka wystąpienia chorób naczyniowo-sercowych.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby