0 0,00 zł
 bok@muscle-zone.pl  +48 501-537-027
Since 2005
Powiadom mnie o dostępności
DIM 100mg DIM 100mg 60 tab.
Source Naturals
89,00 zł

DIM 100mg

Wszystkie warianty:

od 3 sztuk tylko: 87,22 zł / szt. -2%

Waga wysyłki: 150g
Bez glutenu
Wegetariański
89,00 zł z VAT
1,48 zł / porcja
Możemy Ciebie powiadomić kiedy produkt będzie znów dostępny
Zapisz
Sprzedawcą , importerem oraz podmiotem odpowiedzialnym za opis jest:
Opis produktu
  • Silniejsza wersja indolo-3-karbinolu (I3C)
  • Optymalizuje metabolizm estrogenów
  • Reguluje poziom hormonów i metabolitów
  • Działa chemoprewencyjnie i przeciwzapalnie
  • Polecany dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym
  • Wpływa korzystnie na przerost prostaty
  • Polecany dla sportowców w celu obniżenia estrogenów

Source Naturals DIM to suplement diety zawierający 100 mg diindolometanu (DIM) w jednej tabletce. Produkt został dodatkowo wzbogacony lecytyną sojową, witaminą E i ekstraktem z pieprzu czarnego (Bioperyna) dla poprawy absorpcji i biodostępności substancji czynnej.

3,3'-diindolilometan (DIM) – przedstawiany również jako diindolometan; jest głównym produktem kondensacji indolo-3-karbinolu (I3C) i zarazem jego biologicznie aktywną pochodną. Przemiana ta zachodzi w żołądku (środowisko kwaśne) po spożyciu roślin krzyżowych, do których należy zaliczyć brokuły, brukselkę, kalafior i kapustę. Wykazuje zbliżone, lecz silniejsze działanie do I3C, który jest związkiem już dobrze przebadanym przez naukowców o wielokierunkowym działaniu prozdrowotnym, chemoprewencyjnym, przeciwrakowym, antyestrogennym i przeciwzapalnym.

DIM wykazuje również wiele innych pozytywnych właściwości, m.in.. działa ochronnie wobec układu sercowo-naczyniowego i mózgu, wpływa korzystnie na kobiety w okresie okołomenopauzalnym oraz na te podczas zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS), endometriozy i patologii szyjki macicy. Kobiety w czasie estrogenowej terapii zastępczej (HRT) również czerpią korzyści z suplementacji DIM, podobnie jak mężczyźni z zaburzeniami z przerostem prostaty czy zaburzeniami estrogenowymi, takich jak gromadzenie wody podskórnej, lipomastia i ginekomastia oraz zaburzenia nastroju

Właściwości przeciwnowotworowe
W przeprowadzonych badaniach naukowych na modelach zwierzęcych wykazano skuteczność leczniczą DIM w stosunku do nowotworów okrężnicy, prostaty, macicy i sutka. Mechanizm działania przeciwnowotworowego opiera się na stymulowaniu detoksykacji związków kancerogennych, indukowaniu apoptozy, właściwościach przeciwzapalnych, jak również na ograniczaniu namnażania się komórek nowotworowych, oddziaływaniu na cykl komórkowy i procesy naprawy DNA.

Hamowanie receptorów estrogenowych
Aktywacja receptorów estrogenowych przez estradiol, jego pochodne lub szkodliwe ksenoestrogeny zawarte w żywności prowadzi do pobudzenia wzrostu i namnażania estrogenozależnych komórek nowotworowych (przykładem jest rak stuka). DIM hamuje aktywność tych receptorów, zmniejsza zdolność estrogenów do łączenia się z nimi oraz obniża poziom 17β-estradiolu we krwi.

Ponadto wykazano, że oddziaływuje na przemiany metaboliczne estradiolu poprzez zwiększenie syntezy 2-hydroksyestronu, a zmniejszenie 16-α-hydroksyestronu, co prowadzi do redukcji skutków estrogennych, działania genotoksycznego i kancerogennego. Obniżenie poziomu ustrojowego niekorzystnych metabolitów estradiolu na rzecz podwyższeniach tych korzystnych może zmniejszać istotnie ryzyko zachorowania na raka sutka.

Dla mężczyzn z przerostem prostaty
Badania naukowców potwierdziły również, że DIM przejawia istotne działanie antyproliferacyjne oraz działanie antyandrogenne w zależnych od androgenów ludzkich komórkach raka prostaty. Autorzy badania stwierdzili, że DIM jest antagonistą receptora androgenowego (pobudzanego głównie przez dihydrotestosteron) w tym gruczole.

Podsumowując, Source Naturals DIM to suplement polecany szczególnie sportowcom dla zbilansowania poziomu estrogenów oraz w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej. Korzystnie oddziaływanie może również przynieść osobom z przerostem prostaty oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym.

Zalecane spożycie
Producent, Dystrybutor, Sprzedawca
Recenzje (0)
Podobne produkty
Najlepiej połączyć z

Ostatnio na blogu

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Dieta IIFYM – czy może być korzystna dla naszego organizmu?

Wiele osób chciałoby być na takiej diecie, gdzie może jeść swoje ulubione posiłki. Ciekawym rozwiązaniem dla nich...

czytaj więcej

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Soylent – zamiennik posiłku. Co warto o nim wiedzieć?

Każdego roku zwiększa się świadomość społeczna, na temat wpływu zdrowego odżywiania na jakość życia...

czytaj więcej

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

#19 Badania suplementów – Apollo’s Hegemony Ultra Fish Oil

Idąc za ciosem postanowiliśmy po raz drugi zbadać suplement Ultra Fish Oil marki Apollo’s Hegemony celem weryfikacji jakości. Pierwsze badania były...

czytaj więcej

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Jakie suplementy na obniżenie kortyzolu?

Czujesz nieustannie nadmiar stresu oraz wyczerpanie? Możliwe że jest to spowodowane niesławnym hormonem stresu – kortyzolem. Istnieje wiele...

czytaj więcej

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Aloes – nie taki znowu zdrowy

Gdyby wśród przypadkowych osób przeprowadzić ankietę dotyczącą „najzdrowszych roślin znanych...

czytaj więcej
Zapisz się na newslettera Sklepu MZ
Odbieraj kupony rabatowe, aktualności ze Sklepu MZ, specjalne oferty i wiele więcej!

Biuro obsługi klienta

Pomoc i konsultacje

MZKatalog - polecani dietetycy
MZKatalog - polecani trenerzy
MZKatalog - polecane kluby